Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting do TVP INFO
#1
Dzień dobry
Jako że prowadzący, wydawcy i inni specjaliści w TVP Info się zużywają a Danuta Holecka nie będzie prowadziła wszystkiego zostałem oddelegowany by przeprowadzić nabór do jedynie pluralistycznych mediów które istnieją w Polsce. Pragnę podkreślić iż to są media propolskie, z polskim kapitałem. Nie to co te szwajcarsko-niemieckie, niemieckie czy inne judaszowskie. Szukamy także i "paskowych". Dziwnym trafem i oni ulegają zmęczeniu pod naporem wszystkich wrogów Polski.
Co muszą państwo zrobić? Zademonstrować próbkę swoich umiejętności dziennikarskich. Wystarczy jedynie ukazać odpowiednie tematy we właściwy sposób. Znaczy rzetelnie, prawdziwie tak by przełamać medialny impas.
Jak wygląda skrypt. Już państwu przedstawiam.

Tutaj mamy materiał bazowy.


https://www.rp.pl/Konsumenci/305319943-Z...burgu.html


Jako pasek puszczamy " Niemcy przymierają głodem" albo " Niemcy słabną a Polska rośnie w siłę".
W naszą tezę wplatamy prawdziwą informację, powołujemy się na źródło, później ukazujemy jak jest w Polsce. Z jednej strony mamy obrazek jak Niemcy grzebią po śmietnikach a władze w Hamburgu im na to pozwalają chociaż możemy skrócić że władze niemieckie żeby było że skala tego zjawiska rozrosła się na cały kraj a z drugiej pokażmy łany polskiego zboża, polskie stoły uginające się od jedzenia, uśmiechnięte dzieci które kupują lody albo watę cukrową. Później możemy pokazać ostatnią scenkę z Angelą Merkel z Wołodymyrem Zelenskim jak miała drgawki i przynajmniej zasugerować jeśli nie podać wprost że to z odwodnienia czyli sytuacja jest aż tak zła że brakuje wody i nawet niemieckie elity muszą racjonować wodę. Tutaj pójdzie następna informacja że nawet na Ukrainie jest dostatniej bo Wołodymyr Zelenski nie miał ataku drgawek czyli jest odpowiednio nawodniony, odżywiony, pełen witamin, minerałów i wartości odżywczych. A, i jeszcze jedno, jakbyście tam znaleźli jakieś materiał z Donaldem Tuskiem jak je, ale tak konkretnie je żeby wyglądało że aż obrzydliwie. Podamy że Tusk żre a Niemcy głodują a Donald Tusk niewzruszony. Następnie podajemy jego obecne zarobki, na jaką emeryturę może liczyć i dodajemy ze Niemcy zarabiają tak mało że aż stołują się na śmietnikach, Tutaj przydało by się jakieś zdjęcie czy materiał video z anorektykiem. Nieważne nawet jakim, nie musi być niemiecki, zdjęcie czy video nie musi być aktualne, możecie dać nawet i z II wojny światowej to się je tam pokoloruje, mamy na techników. O, mam, na koniec jeszcze uśmiechnięta twarz Grzegorza Schetyny czyli sugerujemy że Niemcy głodują a ten się śmieje. Tusk żre i pobiera wysokie apanaże a ten jego zastępca się śmieje. Chociaż czy to jednak nie jest pudrowanie ich wizerunku? Może widzowie sobie pomyślą że dobrze że Niemcy głodują a dobrze że Ci się cieszą i nie przejmują? Jeszcze to trzeba obgadać na kolegium. Jakoś to się może inaczej przemontuje. Może że Tusk płacze, Grzegorz Schetyna się smuci czyli dobrze życzą Niemcom? Wiem, jednego dnia puścimy ten pierwszy a tak za 3 dni ten drugi. Będziemy żonglować narracjami, sprawdzimy co bardziej zażre. Może że na zmianę to się cieszą, to się smucą? Że tacy rozchwiani emocjonalnie, psychicznie, sami nie wiedzą co czują, pomieszało im się w głowie? Tak, od dobrobytu, że za dobrze mają i do tego pokręciło im się w głowach od ciągłych kombinacji. To będzie dobre.
Także jak widzicie u nas pełna dowolność, pełna wolność słowa, pluralizm we wszystkie strony. Mogą się państwo dziennikarsko i twórczo wyżyć. Nie ma żadnego sztywnego  gorsetu, żadnej cenzury. Nie będzie tutaj stał nad Wami żaden kapo jak w TVNach, Polsatach i Newsweekach.
Dobra, to teraz tak trochę bardziej na serio. Temat czysto satyryczny. Kto będzie miał ochotę to wrzuca jakiś temat, nie musi być koniecznie z linkiem i  przedstawia jakby to mogło przedstawić TVP Info, tak jak to sobie wyobraża. Naturalnie może być z hiperbolizacją, w zakrzywiony sposób bo to temat humorystyczny aczkolwiek jak czytam co napisałem wyżej to jednak aż tak od tej telewizyjnej rzeczywistości  tak bardzo nie od biega. Trochę to jest u nich taka satyra tyle że na poważnie.
Mogą być różne tematy, nie musi być tak jak w pierwszej scence opisowej na zasadzie relacji Polska-Niemcy.
Odpowiedz
#2
Paski robią się praktycznie same.


" Niemcy głodują a córka Tuska wygrzewa się na plaży", " Kasia Tusk lezy na ręczniku za 5 tysięcy a Niemcy grzebią w śmietnikach".


https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ka...-FUnX.html

Puszczamy tak z dwóch polityków PISu i jednego naszego komentatora, podpiszemy że ekspert. Oni we trzech, jeden przez drugiego zadają pytanie " Co na to ojciec córki?", " Dlaczego Donald Tusk jeszcze nie skomentował poczynań Kasy Tusk? ". Jako podsumowanie możemy puścić że tak się właśnie objawia liberalne wychowanie.
Weźcie tam może jeszcze dajcie jakiegoś naszego zaprzyjaźnionego komentatora. Może niech zada pytanie: Niemcy głodują, dlaczego Kasia Tusk nie chce im pomóc? Gdzie jej empatia? Jakie wzorce przekazał jej w domu Donald Tusk? Czy Kasia Tusk jest w ogóle chrześcijanką? Hmmm... to ostatnie mógłby powiedzieć jakichś ksiądz, mamy tam takiego?  To jakichś duchowny. No to że był w seminarium, to że chociaż chciał pójść ale nie wyszło. Podpisze się że aspirujący duchowny.Pomysł na inny materiał. Jakoś to się przemontuje.

Coś w stylu że za Polski pod panowaniem Jarosława Kaczyńskiego i dobrej zmiany nawet córki znienawidzonych wrogów leżą na ręcznikach za 5 tysięcy złotych. Później trzeba by znaleźć zdjęcie gdzie Kasia Tusk pojechała na wakacje i akurat leżała na samym piasku bez ręcznika za czasów PO, najlepiej za premierostwa Donalda Tuska. Czyli puszczamy przekaz. Jarosław Kaczyński lepiej dba o Kasie Tusk niż jej własny ojciec. Wcześniej biedna młoda dziewczyna nie miała na żaden ręcznik, nawet za 40 złotych, musiała leżeć własnym ciałem i ryzykowała chorobę nerek. Teraz ma na 125 takich ręczników. Ile to daje procent? Weźcie tam zadzwońcie do naszych grafików, niech porobią słupki. Po jednej stronie zalążek słupka, mini słupek z kwotą zero a po drugiej wielgachny, ogromny słup jak maczuga Herculesa z kwotą 5 tysięcy a pod spodem ile ta różnica wynosi w procentach. Jak już mamy te nowe technologie to puśćcie to w 3D. To będzie dobre, z ekranu tak jakby wyskakuje to porównanie, obok stoi nasza prowadząca Danuta Holecka i weźcie tam jej powiedzcie żeby zrobiła zdziwioną minę.
Odpowiedz
#3
Co ma na celu ten temat?
Odpowiedz
#4
Temat do żartów, można się pośmiać. Można też pokazać jak mniej więcej TVP Info przerabia informacje, na ich modłę. Mi tu chodzi głównie o to żeby pokazać technikalia bardziej na wesoło.
Odpowiedz
#5
W tvp nie ma wiadomości tylko dziennik telewizyjny
Odpowiedz
#6
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24...71093.html


Powoli szykuje sobie popcorn na 19:30. Zastanawiam się tylko czy zdążą na dzisiaj czy będę musiał wytrzymać do jutra Wink
Ciekawy jestem w jaką narrację pójdą.
Czy to będzie : "Minister Marian Banaś atakowany przez TVN i Platformę Obywatelską za przedsiębiorczość i zaradność. Uczciwy polityk wynajmował mieszkania i kamienicę za co pobierał opłaty za wynajem. "
Może " Minister Banaś w latach 80-tych był aktywnym działaczem Solidarności, przeciwstawiał się komunistom, walczył o wolną Polskę, był przez ponad 1.5 roku internowany. Za tamtą jego postawę teraz komuniści się mszczą rękami pracowników TVN. Stacja imputuje mu kontakty z sutenerami i czerpanie korzyści z nierządu".
Może : " TVN, stacja z zagranicznym, amerykańskim kapitałem, ta która zorganizowała urodziny Adolfa Hitlera w Wałbrzychu, ta która przeprowadziła szkalującą Polskę i Polaków akcję dyfamacyjną próbując przylepić Polakom łatkę antysemitów. Ta w której to Katarzyna Kolenda Zaleska przeprowadzając relacje z Sejmu podczas kryzysu sejmowego nawoływała do przeprowadzenia puczu. To ta stacja w której to jeden z pracowników naśmiewał się z pożaru katedry Notre Dame, dramatu Francuzów, milionów chrześcijan w całej Europie, w Polsce. To oni próbują zdymisjonować dopiero co wybranego nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli, próbują w ten sposób dodatkowo obalić, legalnie, demokratycznie wybrany rząd Prawa i Sprawiedliwości." Tutaj wchodzą wyniki ostatniego sondażu CBOSu gdzie PIS ma 46 % poparcia.
Nie byłbym jakoś przesadnie zdziwiony gdyby padło nawet to  " TVN wynajął sutenera, który poszedł do mieszkania gdzie był prowadzony legalny, zgodny z prawem wynajem pokojów, po to żeby udawać agresywnego sutenera, po to żeby w momencie kiedy Bertold Kittel przyjdzie z kamerą zadzwonić do ministra Banasia i wplątać go w cały proceder. Skąd dziennikarz TVN miał poufny telefon do pana Ministra Banasia? Czy to naruszenie poufnych danych? Może doszło do kradzieży danych?".
Bez względu która to była by retoryka, czy nawet jeszcze jakaś inna to zaraz po tym materiale powinien pójść drugi o treści " PIS dał rodzinom i dzieciom 500 +. Jan Vincent Rostowski mówił że " piniendzy na to nie ma i nie będzie" a politycy PO KO wielokrotnie mówili że jak dojdą do władzy zabiorą 500 +.
Odpowiedz
#7
(22-09-2019, 13:23 )Supa napisał(a): PIS dał rodzinom i dzieciom 500 +. Jan Vincent Rostowski mówił że " piniendzy na to nie ma i nie będzie"
No i nie ma na to pieniędzy. Znaczy się są, ale kosztem inwestycji, które obecnie są na poziomie 1993 roku. Ewentualnie podejmowane są inwestycje, które tylko wyglądają dobrze pod względem "pijrowym", ale nie mają zadnego sensu pod względem ekonomicznym, czyli np. przekop Mierzei Wiślanej albo termy Rydzyka.  Rydzyk za ok. 40 000 000 będzie wydobywał wodę o tem. ok. 40 C, a następnie będzie ją podgrzewał do 70, przekop Mierzei zwróci się za ok. 350 lat,termy Rydzykowe pewnie nigdy się nie zwrócą..  Nic nie można na to poradzić, że część społeczeństwa posługuje się tokiem myślenia rodem z PRLu, a więc rząd daje nam piniędze to znaczy, że jest dobrze i chuj z tym, że szemrane typy zostają ministrami, robią lewe interesy i kradną ile tylko się da.  Kogo to interesuje, że Kuchciński chodzi na małoletnie prostytutki, że latał rządowym samolotem niczym prywatną taksówką, że koszty przeznaczone na kancelarię premiera oraz prezydenta zostały podwojone albo potrojone, że szef NIKu prowadzi burdel, a okolicznie sutenerzy to jego koledzy, bo przecież za PO Sikorski jadł osmiorniczki, za które notabene musiał zwrócić ok. 1000 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości