Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artykuły, które mnie zaciekawiły
#13
Ta, jak zwykle gry.

https://www.donald.pl/artykuly/GLvzoqTr/...ndziej-nie


Ileż razy można podawać jeden i ten sam powód wynikający z błędnego wnioskowania, toczyć jedną i te samą dyskusję, zwykle na jedne i te same argumenty.

0.1 % osób grających w gry, popełnia zbrodnie na terenie szkoły.

99. 9 %  graczy takich zbrodni nie ma na koncie, ale to akurat nie daje do myślenia na temat błędnie podanej przyczyny.

Dlaczego te 99.% % nie popełnia takich czy podobnych zbrodni w szkole bądź w innym miejscu? Może to dlatego że to nie gry są jednak winne?


 Więcej z tym wspólnego, w sensie z taką tragedią ma łatwy dostęp do broni palnej w USA a nie żadne gry.
Zwolennicy łatwego dostępu do broni w USA, wystraszeni że po kolejnej strzelanie zostaną wprowadzone jakieś ograniczenia dla wszystkich jak zwykle wyskakują z grami.

 Prawdziwe powody takich strzelanin w szkole to : znęcanie się rówieśników, różnego rodzaju upokarzanie, kompromitowanie, brak reakcji nauczycieli i niedostrzeganie takiego problemu, niewystarczająca pomoc nauczycieli kiedy jednak następuje, kłopoty w domy np. patologiczni rodzice, całkowite bezradność, zdesperowanie osoby która się dopuszcza do użycia broni na terenie szkoły, zaburzenia psychiczne, choroby. Po części też zwykle jakaś presja na wynik, promowany model idealnego nastolatka, jak i tzw normalnego nastolatka, nieprzystawanie do grupy rówieśniczej.

Nie że dany nastolatek nagrał się w gry, w GTA czy tam Call of Duty, nagle zatarła mu się granica między rzeczywistością a fikcją i jakoś tym targany bądź nawet z nudów załatwił sobie broń i poszedł postrzelać sobie w szkole, bo szkoła pomyliła mu się z poligonem w Call of Duty czy miastem w GTA. Bo taka historyjka jest dość często, wyciągana zaraz po tym kiedy ktoś rzuci hasło " on grał w gry, w strzelanki, to na pewno one". Wtedy zwykle wychodzi ktoś kto jest przedstawiany jako tzw ekspert, lub przynajmniej osoba której warto wysłuchać, i on zwykle tworzy taką symulacje wydarzeń i tego co się miało dziać w głowie zabójcy. Mimo że to praktycznie zawsze wtedy są wypowiedzi " na gorąco" zaraz po tragedii, taki ekspert czy " opowiadacz" nie badał młodocianego mordercy, nawet go nie zna. Tak na prawdę jeszcze go nikt nie badał pod tym kontem, nawet tak do końca nie jest znany szczegółowy przebieg wydarzeń w samej szkole od momentu kiedy zaczęła się jatka, a co dopiero cały życiorys takiego nastolatka, czy choćby to co robił na 24  godziny, przed tym zanim dopuścił się takiego czynu. Czy choć nawet podchodził do komputera czy innej konsoli.
Równie dobrze w ten sposób można sobie powiedzieć że oglądał wcześniej Rambo więc po części jest odpowiedzialny Sylwester Stallone i całe Hollywood.
Co ciekawe czasami jest pokazany jakiś psycholog z taką teorią. Skąd to psycholog wie? Nie wiadomo.

Nawet jak są już jakieś przecieki czy tam inne sądy, co tam wykrzykiwał młody morderca, w sensie o co mu poszło, jakie miał pretensje do rówieśników, szkoły czy kogokolwiek to i tak zwykle gdzieś tam w jakiś mediach czy po prostu w internecie w innej w takiej czy innej formie ktoś wyskakuje z tą historyjką, jak to grał w gry, wymieszały mu się dwa światy, miał zaburzoną w ten sposób świadomość, będąc w szkole myślał że gra w GTA czy tam Counter Strike`a itp.
Całkiem tak jakby to był rodzaj pewnej świeckiej tradycji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Natasza - 04-06-2019, 1:19
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 19-05-2022, 20:29
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 22-05-2022, 12:52
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 07-06-2022, 21:03
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 10-06-2022, 19:38
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 13-06-2022, 13:22
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 14-06-2022, 8:06
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 14-06-2022, 20:33
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 17-06-2022, 19:52
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 19-06-2022, 13:46
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 24-06-2022, 10:26
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 25-06-2022, 19:03
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 27-06-2022, 9:03
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 07-07-2022, 14:35
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 08-07-2022, 17:50
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 11-07-2022, 14:50
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 30-07-2022, 19:21
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 09-08-2022, 20:40
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 10-08-2022, 10:55
RE: Artykuły, które mnie zaciekawiły - przez Supa - 20-08-2022, 14:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości