Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
Daniel Obajtek dalej o niskich marżach na Orlenie.

https://innpoland.pl/188905,obajtek-mowi...-to-bzdura

Tak już od 15 miesięcy kiedy Orlen zaczął podnosić właśnie te marże.
Łącznie zwiększono je od tamtego czasu o 700 %.
Nie zwiększył je żaden właściciel stacji paliwowej, odbiorca paliwa od Orlenu tylko sam Orlen.
To właściciele stacji jadą na niskiej marży.

Daniel Obajtek tymczasem to jeden z tych wielkich geniuszy który nie odróżnia jednego od drugiego. Dla niego dostawca paliwa i odbiorca to jedno i to samo. Choćby nie wiem jak sformułować precyzyjnie pytanie, próbować tłumaczyć, ile razy robić podejścia czy to do Daniela Obajtka czy do jego pracowników wszystko na marne.Taką proste kwestię facet nie jest w stanie zrozumieć od 15 miesięcy.

Zamiast potraktować temat poważnie Orlen wolał ufundować kampanię medialną o " najtańszych paliwach w Europie" która jest wyjątkowo dobrze sponsorowana plus do tego pracownicy TVP w TV oraz w mediach społecznościowych dopowiadają że kwestionowanie tego jest rodzajem bycia " ruską onucą", działania na korzyść Niemców, Rosjan, brakiem poparcia dla Ukraińców plus inne różne wycieczki osobiste, głupawe skojarzenia.
Tak, to już jest ten rodzaj mani że rozmowa o prawdziwej marzy od państwowego dostawcy to już przyczynek do wynarodowienia rozmówcy, odmawiania mu dobrych intencji, jakiegoś rodzaju sadyzmu ( no bo Ukraińcy).

Oczywiście nie można powiedzieć że są "ograniczeni umysłowo" bo to wielka obraza i dowód na ich wszystkie zarzuty, teoryjki, fiksacje czy co tam nimi kieruje.
Odpowiedz
Kolejna "prawda" Daniela Obajtka i Orlenu.

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/16...9919346690

KE nie kazała ani nie proponowała 23 % stawki VAT na paliwa w Polsce.
Ani takiej, ani wyższej ani nawet podobnej.

Jeśli jest inaczej niech Daniel Obajtek pokaże dokument z taką frazą. Albo zapis takiej rozmowy, na przykład z debaty w KE.

Oczywiście przez dokument nie mam na myśli rozporządzenia/ustawy/innego aktu prawnego przyjętego i przegłosowanego przez PIS w polskim sejmie ogólnego w swojej treści i wymowie.

Politycy PISu od czasu do czasu mają to do siebie że w przyjętych ustawach/innych aktach prawnych powołują się na coś umieszczając jedynie odnośnik do zewnętrznego dokumentu np. przyjętego w KE, PE, UE, RE po czym jak sprawdzić ten odnośnik i dokument to tam nic takiego nie ma.


PIS podnosi podatki i jak zwykle zrzuca na KE.

https://konkret24.tvn24.pl/polityka/vat-...za-6558087
To było wiadomo że to kłamczucha.

https://natemat.pl/459184,agnieszka-siew...pertka-tvp

Posprowadzają sobie takich i później się dziwią że przegrywają procesy.

To sukces że Mazurek utrzymał się tam aż tak długo.

https://natemat.pl/459286,robert-mazurek...wala-umowe

Tymczasem TVP na swojej antenie walczy z medialną cenzurą Tuska....
Odpowiedz
Czego Daniel Obajtek nie powiedział a TVP przemilczała?

https://businessinsider.com.pl/wiadomosc...om/h43k8rv
KRRIT rozpatruje skargę odnośnie reportażu TVN na temat komisji smoleńskiej Macierewicza.

https://businessinsider.com.pl/biznes/kr...ej/d50pzzd

Z wszystkich paragrafów wybrali akurat taki :
" art. 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu".
Odpowiedz
Czym jest Fundacja Ruski Mir?

https://oko.press/rosyjska-propaganda-za...a-wspieram

Sponsorowała Fundację Wspieram ( oficjalnie zajmuje się krzewieniem rosyjskiej kultury).
Ta z kolei wyświetla, sowieckie filmy polityczne, rosyjskie filmy propagandowe, rosyjską wizję historii oraz antyukraińską sięgająca jeszcze czasów ZSRR, podejmująca temat wojny w Ukrainie już od 2014 roku poza np. komediami romantycznymi czy innymi produkcjami.


Gdyby chodziło tylko o sam rosyjski balet, cyrk, muzykę, jakieś niewinne filmy, wybrane książki rosyjskie np. arcydzieła, nie było by takiego problemu.
Problem z fundacją Wspieram nie polega na tym  że to jest rosyjskie.
Fundacja Wspieram jest pewnym elementem dezinformacyjnym.

Nie mam problemu z każdym możliwym przejawem rosyjskiej kultury. Nie wyrzucam całej kinematografii rosyjskiej do kosza, zwłaszcza jeszcze przed obejrzeniem.


Co jest dość zabawne , czy to 2010 czy to 2022, bez względu czy to rządy PO czy PIS odpowiedź na zarzuty jest właściwie .... taka sama.

Zabawnym jest to że w 2010 roku przedstawiciele PISu obrzucali przedstawicieli PO różnymi epitetami z których nie wszystkie nadają się do cytowania a teraz nie mają z tym żadnego problemu.
Warto przypomnieć że w 2010 roku wojny rosyjsko-ukraińskiej nie było.
Odpowiedz
Jedyna sensowna reakcja na PISowski bełkot.
Odpowiedz
To teraz znowu będzie kolejna zabawa. Tak coś czuję.

https://twitter.com/ArkadiuszSzczu2/stat...90/photo/1

Co Daniel Obajtek rozumie poprzez istotna, bo to jedno słowo może zdecydować.


Ewentualnie jak za jakiś czas cena jakoś skoczy, nie przesądzam dokładnie o ile to po prostu wyjdzie pan Obajtek powie że to przez wojne na Ukrainie i postępowanie Władimira Putina a twierdzenie że to ma związek z podniesionym VATem nazwą fake newsem/dezinformacja/działaniem na niekorzyść Orlenu/wspieraniem konkurencji/ postraszy pozwami a sprawy i tak nie skieruje bo by przegrał.
Później cała TVP tak, tak, to fake news, to dezinformacja, to wspieranie Putina, to działanie na niekorzyść państwowego koncernu, to wspieranie agresji na Ukrainie/ cokolwiek.
Może pan Jakimowicz będzie latał po profilach niektórych twiterrowiczów i facebookowiczów proponując oklep czy tam wyzywając od pedałów, kacapów itd.
To wszystko na podstawie dotychczasowego zachowania tego całego towarzystwa.
Odpowiedz
Tak się sztucznie podbija inflacje, tak się drenuje nasze portfele i tak się wmawia, że rząd "robi nam dobrze" w momencie, w którym nas bezczelnie okrada. No ale cóż ciemny lud to kupi, jak to w zwyczaju miał mawiać pewien polityk.
https://twitter.com/RafalMundry/status/1...5909761026
Odpowiedz
W normalnym kraju Antoni Macierewicz z członkami komisji którzy mu pomagali powinni mieć sprawę w prokuraturze, być wzywani i gęsto się tłumaczyć z fałszerstwa PAŃSTWOWEGO śledztwa.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/niecodzi...ie/vc46m03

Część członków komisji Macierewicza, powołanych przez niego opowiada że Macierewicz fałszował wyniki i większość śledztwa dotyczącej katastrofy w Smoleńsku.
Nie podpisali się pod ustaleniami, niektórzy odeszli z komisji.

Świadczą też o tym dokumenty które zgromadziła komisja.
Komisja Macierewicza nie pokazała całej dokumentacji ale ledwie jej część, tę część która w ich mniemaniu pozwalała uwiarygodnić ich wersje o rosyjskim zamachu na zlecenie ważnego polityka z Polski.

Już nie wspominając o pozostałych sprawach prokuratorskich jak choćby:
- pomawianie, zniesławianie i insynuowanie na temat wcześniejszych dwóch państwowych komisji które badały katastrofę w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku oraz jednej, prywatnej i niezależnej, żeby było ciekawiej powołanej przez prawicę.

- pomawianie, zniesławianie i insynuowanie na temat różnych polityków, mediów które miały albo uczestniczyć w samym zamachu tak czy inaczej wedle takiej wersji albo uczestniczyć w jego tzw wieloletnim tuszowaniu.
Odpowiedz
Cytat:W normalnym kraju Antoni Macierewicz z członkami komisji którzy mu pomagali powinni mieć sprawę w prokuraturze, być wzywani i gęsto się tłumaczyć z fałszerstwa PAŃSTWOWEGO śledztwa.
W normalnym kraju po ostatniej aferze "agentowej", gdy okazało się, że Tomasz L. to człowiek wywodzący się z pisowskiego środowiska Antoniego Macierewicza powinny prześwietlić służby i jeszcze raz powinien zostać zlustrowany, bo typ jest wyjątkowo śliski:

- uwalony kontrakt na Caracale
- ośmieszenie katastrofy smoleńskiej
- nocny wjazd do bazy NATO i wynoszenie dokumentów
- w jego bliskim towarzystwie zdekonspirowano 2 albo 3 ruskich agentów.
- współpraca z Tomaszem L. w ramach Komisji likwidacyjnej WSI.
- aneks po likwidacji WSI, w którym umieścił Lecha Kaczyńskiego
Nie wiem co on jeszcze musi zrobić, żeby na szczytach władzy przynajmniej zaczęto o nim myśleć, że nie do końca jest uczciwy, a jego działania są niczym innym jak uderzaniem w Polskę.
Odpowiedz
"Ataki opozycji na polski kapitał i na polską firmę, jaką jest Orlen są skandaliczne, niebywałe i powiedziałabym, że są nawet uderzające o zdradę stanu."

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/16...2929551363

Tak, tak to nadal w temacie tych cen paliw i marży.

Czy w tej telewizji zwanej publiczną ktoś po listopadzie 2015 roku powiedział prawdę od początku do końca?


Polaków niesamowicie łatwo oszukać.

https://wiadomosci.onet.pl/kielce/przez-...ie/dg1wekf

Nie wiem czy to nie jest najgorsze : " Zaznaczmy jednak, że ponad połowa kierowców nie miała o całej sprawie pojęcia. Winę za wysokie ceny paliw zrzuca na wojnę w Ukrainie i kryzys gospodarczy.".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości