Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
#1
Chyba nikogo nie zaskoczę jak napisze że to temat przeznaczony na tematy polityczne Smile 
Prosił bym o kulturalne rozmowy, o to by się nie kłócić i by polityka nas nie podzieliła, oczywiście każdy może mieć swoje poglądy i dodawać to co chce. Prosił bym o wzajemny szacunek. Chociaż zdaje sobie sprawę że to może być ciężko osiągnąć, czasami emocjo biorą górę, sam jestem tego przykładem. Znaczy że mnie ponoszą.Leszek Balcerowicz zrugał swojego dawnego ucznia Ryszarda Petru. Nie przebierał w słowach.


https://fakty.interia.pl/prasa/news-balc...Id,2607042
USA walczy z Rosją o rynek gazu w Europie


http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news...79207,4199

Trzeba przyznać że Niemcy podpisując Nord Stream 2 rozbiją jedność europejską, wzmacniają Putina i Rosję tracąc na tym swoją wiarygodność.
Odpowiedz
#2
Tutaj zgadzam się z Marcinem Makowskim. Sędzia Iwulski to dość podejrzana i jak widać nieprawdomówna osoba która ma duże problemy z pamięcią i podaje swój życiorys wyjątkowo wybiórczo. Jak powiedziała nie tak dawno Gersdorf podczas konferencji prasowej, wybór sędziego Iwulskiego to jest jej wybór a nie prezydenta Dudy. Jak sędzia SN kłamie, jego kłamstwo łatwo wykazać to nie jest naprawdę dobrze.

https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-odw...235583617a


Trzeba przyznać że sędziowie SN bronią się wyjątkowo nieporadnie tak że chyba ciężko żeby można było bronić się gorzej. Trzeba powiedzieć sobie jasno że tam chyba brakuje myślenia. Bo jak przy zarzutach o byłych komunistów skazujących za PRL opozycjonistów jako zastępce proponować... komunistę skazującego opozycjonistów za PRLu i to jeszcze w stanie wojennym?
Sędziowie w SN to miała być elita intelektualna, nie tylko jeśli chodzi o środowisku sądownicze czy szerzej wymiar sprawiedliwości ale całe społeczeństwo a tutaj popełniają tak rażące błędy że chyba drobny pijaczek sprzed sklepy bardziej umiejętnie mataczy. To jak ludzie mają bronić takie persony i takie instytucje?
O Piotrowiczu to już napisano setki newsów, artykułów, nagrano multum wypowiedzi o nim, ja też już o nim wielokrotnie wspominałem. Chyba każdy kto choć trochę interesuje się polityką wie kim był Piotrowicz, co teraz robi i jak to się kłóci z logiką. Tutaj też chyba nikt zbytnio się nie zastanawiał co robi.
Dzisiaj Gersdorf która wróciła z urlopu jeszcze się pogrąża broniąc do samego końca Iwulskiego z lat 80-tych jakby nie zauważając że już kilka razy mijał się z prawdą...
Odpowiedz
#3
CBA zatrzymało dzisiaj 4 osoby które wyłudzały VAT, w sumie jak podano 7 milionów złotych. Wśród nich były wiceszef Lotosu i polityk PISu Przemysław M. Właśnie został wyrzucony z partii.


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-wic...is/5rtqt2xOdbyło się przesłuchanie byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego w kwestii Amber Gold


https://www.wprost.pl/kraj/10140158/na-z...kiego.html

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...59641.html

Jak sam stwierdził Jacek Rostowski według niego zawiodła prokuratura, sąd, urzędy skarbowe oraz UokiK. Prace KNFu, ministerstwa finansów i ministerstwa gospodarki ocenił jako wystarczające. Przyznał że sam nie zajmował się sprawą, powierzył ją swojemu wiceministrowi. Sam miał w trym czasie być bardziej zainteresowany kryzysem finansowym, możliwym rozpadem strefy euro i SKOKami bo w jego ocenie była to większa piramida finansowa. W sprawie SKOKów jednak również zrobił niezbyt wiele a na pewno nie zapobiegł stratom.
Nie obyło się bez niepotrzebnych wycieczek osobistych, insynuacji, opowieści nie związanych kompletnie z przedmiotem pracy komisji, oceną bieżącej polityki jak i tez z ostaniach niecałych 3 lat. Tutaj prym wiódł sam zeznający Jacek Rostowski jak i sama komisja ze szczególnym uwzględnieniem Pani Wassermann, Jarosława Krajewskiego, Bartosza Kownackiego. Momentami rozmawiali o wszystkim ale nie o samym Amber Gold.
Osłabiające było wyznanie Rostowskiego gdzie stwierdził że nawet gdyby urzędy skarbowe czy inne organy kontrolujące wykonały swoją prace to i tak Marcin P. był na tyle przebiegłą osobą że zatrudnił by sobie odpowiedniego księgowego który by mu ukrył wszelkie nieprawidłowości a wcześniej wspomniane organa dalej by były bezradne.
Nie był w stanie również wyjaśnić skąd taka słabość w kwestii niekontrolowania Amber Goldu przed wybuchem afery, jak to możliwe że mogli sobie pozwolić na niepłacenie pełnej wartości podatków gdzie w innych przypadkach skarbówka szybciej działa i kończy się karami. Amber Gold przez 3 lata nie składał deklaracji podatkowej.
To co według mnie gubi tę komisje to zbyt długie pytania które ciągną się po 3 minuty zanim zostaną zadane i które są pytaniami z tezą oraz zahaczają o przedstawienie własnych poglądów albo są nimi w istocie.
Jakoś to też chyba nie zmierza w tę stronę żeby sam Rostowski miał zostać ukarany. Bardziej chyba skończy się na infamii politycznej, stratach wizerunkowych. Chyba że mu wytoczą proces o zaniedbania ale to nie wiem czy znajdą odpowiedni paragraf.
Odpowiedz
#4
Zapraszam do politycznego miszmaszu Smile

Może macie jakieś linki warte uwagi albo filmiki?
Może macie jakieś swoje przemyślenia odnośnie tego tematu?
Odpowiedz
#5
Opozycja i ruchy wspierające pokazują jak się nie prowadzi protestów i jak się nie prowadzi walki politycznej. Zbierają razy od różnych mediów włącznie z tymi od których chyba by się tego nie spodziewalihttp://natemat.pl/244341,na-neymara-obyw...ja-protest


https://opinie.wp.pl/tragifarsa-w-twierd...402842753a


https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-kie...381634689a


Najwyraźniej też zostali przyłapani na kłamstwie. Bo jeden protestujący, młody chłopak miał zostać ciężko poturbowany przez policje a nawet przez nich uprowadzony a na drugi dzień był widziany na innym proteście już w formie. Jego stan za bardzo nie pasował do wcześniejszego opisu. Jego zachowanie na filmikach też raczej nie wskazuje na to że był taki niby spokojny i niewinny.


https://oko.press/joanna-winiarska-chce-...od-sejmem/


https://www.salon24.pl/newsroom/883097,d...onie-sadow


https://www.facebook.com/groups/cotojana...303842627/
Odpowiedz
#6
Platforma Obywatelska w ostatnim czasie specjalizuje się w produkowaniu i rozpowszechnianiu fake newsów niepotrzebnie podgrzewając atmosferę. Już się śmieją z nich praktycznie wszyscy nawet włącznie z przynajmniej niektórymi zwolennikami. Tak sobie myślę że chyba powinny być jakieś kursy na to jak być partią opozycyjną.

https://opinie.wp.pl/pfn-czyli-platforma...856946305a
Odpowiedz
#7
To może dziś coś na wesoło. Może za dużo tych poważnych tematów

https://www.youtube.com/watch?v=8Eu9Af_vOzA

Myślę że tekst przedni. Nowogrodzka skład Big Grin
Odpowiedz
#8
Sędzia kierował samochodem pod wpływem alkoholu, uciekł z miejsca zdarzenia a na końcu zasłonił się immunitetem

https://www.wprost.pl/kraj/10143944/w-su...tetem.html

Gorszego momentu niż teraz to nie mógł sobie wybrać. Ci niektórzy sędziowie to są tacy nieroztropni delikatnie mówiąc że sami się temu PISowi podkładają. Później sami sędziowie czy co po niektórzy zastanawiają się dlaczego tak mało ludzi jest na protestach. Skończyć z tymi immunitetami, niech sędzia odpowiada jak każdy inny obywatel. Normalnie to on powinien zostać na miejscu zdarzenia bo zawód go wyjątkowo do tego zobowiązuje a tak to pokazuje że sędziowie są bezczelni. Później ludzie się zastanawiają " Kogo ja mam bronić? Pijaków, cwaniaków?"Ilość złych kredytów europejskich została wyceniona na 813 mld euro i jest zbliżona do wartości sprzed 10 lat czyli z momentu ekonomicznego kryzysu światowego

https://www.rp.pl/Banki/180809738-Coraz-...nkach.html

Najgorzej pod tym względem stoją Grecja, Cypr, Włochy i Portugalia. W Grecji ponad 44 % kredytów uważa się za zagrożone. 20 % sumy złych kredytów europejskich pochodzi z Włoszech.Żydzi w Izraelu dyskryminują pozostałych obywateli. Około 2.5 mln obywateli Izraela czyli 29 % całej populacji Izraela to ludzie pochodzenia innego niż żydowskie.

https://fakty.interia.pl/swiat/news-izra...Id,2615098


Wczoraj za to odbyły się kolejne zamieszki w Strefie Gazy, Tym razem zginęła jedna osoba a 222 zostały ranne.

https://www.tvn24.pl/strefa-gazy-setki-r...657,s.html
Odpowiedz
#9
Widze małe zamieszanie więc postanowiłem się jakoś odnieść. Roman Giertych bije na alarm ale ja tam widzę jego złą wole i nadinterpretacje. Giertych nie jest tutaj prawnikiem a bardziej politykiem.

https://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/ar...13040.html

Po co powstała ta ustawa? Miedzy innymi po to żeby poszczególne organy mogły szybciej działać zanim skradziony majątek zostanie upłynniony za granicą i nie uda się go już zwykle odzyskać. Wtedy pozostaje mniejsza albo większa liczba poszkodowanych osób które straciły pieniądze, w tym na przykład budżet państwa w przypadku na przykład wyłudzeń VATu. Dochodzi do sytuacji że albo państwo musi płacić poszkodowanym a więc wszyscy podatnicy w miarę możliwości  tak jakby to oni zawinili i albo zostają z niczym. Jak było w przypadku Amber Goldu? Kilkaset milionów złotych poszło za granice i nawet nie wiadomo gdzie one się znajdują, ślad się za nimi urwał. W sprawie niedawnej afery Getbacku też kilkaset milionów złotych gdzieś się ulotniło i raczej nie uda się ich zlokalizować. Szefowie tych firm tych pieniędzy nie oddadzą bo ich nie mają, można tylko zlicytować majątek firmy, ich prywatny majątek ale to stanowi tylko niewielki procent strat. Roman Giertych ubolewa nad tym że będzie można przeprowadzić konfiskatę bez skazującego wyroku sądu tylko że na wyrok w przypadku oszustw czeka się po kilka lat a w przypadku bardzo skomplikowanych afer nawet i po 8-10 lat zanim przejdą przez wszystkie możliwe instancje w kraju czyli trzy instancje a jak ktoś chce jeszcze pograć na czas to może zwrócić się do sądu w Strasburgu. Przez tyle lat 10 razy można te pieniądze transferować za granice tak że będą nie do wytropienia. Nawet jak poszkodowani otrzymają odszkodowanie to małe i dopiero właśnie po kilku latach. Dla niektórych to są praktycznie wszystkie oszczędności i nie mają później za co żyć. 
Kuriozalnym jeszcze bardziej ze strony Giertycha jest pisanie o konfidentach którzy będą mogli donosić na własną nieuczciwą firmę i jeszcze o zgrozo będą chronieni przez państwo, żeby nie podlegali groźbie utraty pracy czy innym próbom nacisku. Czyli lepiej żeby obawiali się złożyć pomocne i obciążające informacje, żyli w strachu, i z konieczności, pod wpływem swego rodzaju szantażu sami uczestniczyli w przestępczym procederze. Bo co z tego że szef kradnie VAT na potęgę, ukradł jakieś 30 mln złotych najważniejsze żebym bym lojalny wobec firmy i nie stracił pracy. No bo przecież racjonalnym i całkowicie uzasadnionym jest że jak taki pracownik złoży zawiadomienie, pomoże organom ścigania to te organy rzecz jasna powinny jego szefowi czy innym zwierzchnikom podać jego dane żeby Ci jeszcze przed odsiadką zdążyli go zwolnić albo kogoś nasłać celem "nauczki". To rzecz jasna będzie zbawiennym w skutkach przykładem i w innych przypadkach bo osoby wewnątrz firmy mogące ujawnić i udowodnić przestępstwa będą bardzo chętnie pomaga bo co w końcu im się może takiego stać? Może ich pobiją? Może im podpalą mieszkanie? Może zostaną znalezieni w Wiśle. 
Co jeszcze stanowi problem dla pana Giertycha? To że będzie można skonfiskować korzyść majątkową pozyskaną nieświadomie. Bo przecież skradzionych pieniędzy nie powinno się konfiskować tylko dlatego że zostały przelane z jednej firmy do drugiej, prawda? Dopiero wtedy jak się udowodni świadomość przyjęcia a udowodnienie świadomości przestępstwa w jakiejkolwiek sprawie, nawet nie tylko tego typu jest jedną z najtrudniejszych od strony organów ścigania, prokuratury i sądu. Zazwyczaj tzw nieświadomość jest ostatnią deską ratunku dla przestępców i wszystkich osób powiązanych. To na przykład pozwala na to że mafioso na szybko przelewa środki na żonę która ma na przykład osiedlowy sklepik czy sklepik z perfumami, ona powie że nie miało świadomości że te pieniądze są kradzione bo mąż jej powiedział że pochodzą z legalnej transakcji i sama została wprowadzona w błąd.  Zanim zapadnie ostateczny wyrok sądu wobec tego zona może operować tymi środkami i one równie dobrze mogą zostać wydane czy przelane w jeszcze inne miejsce.
Nawet jeśli ta nieświadomość jest realna a nie jest tylko przyjęta taktyką to nie oznacza że te pieniądze nie powinny zostać zabezpieczone bez względu gdzie one się znajdują.
Jeśli by przyjąć że sądy zaczęły by orzekać o wiele szybciej niż do tej pory, nawet w tempie iście ekspresowym to i tak nawet na tych zasadach przestępcy są o przynajmniej jeden krok przed sądem. Ukradzione środki najczęściej przepadają już na samym początku zanim jeszcze sąd weźmie się za sprawę i odbędzie się choćby jedna rozprawa, nie raz już na etapie gromadzenia materiałów sądowych. Pan Giertych jako prawnik powinien wiedzieć o tym najlepiej, ale tak jak już napisałem on tutaj nie występuje w roli prawnika tylko polityka i jest w stanie napisać wszystko byle by tylko wykoślawić obraz danego tematu, podburzyć własnych zwolenników czy zwolenników innych partii. Opozycja potrzebuje paliwa bo ma w dalszym ciągu niewystarczające sondaże, zanosi się na to że w samorządowych przegrają w większości okręgów, być może nawet w samej Warszawie. W obronie sądów protestuje ledwie garstka ludzi, nie mogą namówić ludzi do uczestnictwa w nich to teraz potrzeby jest nowy czy też dodatkowy powód.
Podmiot zbiorowy wcale nie musi oznaczać partii politycznych, to nam wprost sugeruje Giertych.
Działanie przepisów 10 lat wstecz to wcale nie musi być szukanie haków na firmy jak to sformułował Giertych. Chyba że jako hak zdefiniujemy konfiskowanie majątku firmy która wyłudzała VAT na większą skale przed wprowadzeniem przepisów i to może pomóc w odzyskaniu większej ilości straconych pieniędzy gdzie nie udało by się to bez tych nowych przepisów.
Opisać to w taki wypaczony i komiczny sposób jak Giertych może praktycznie każda osoba która ma choć trochę wyobraźni, jakaś wiedze historyczną. Przykład: Podmiot zbiorowy bo takie określenie pada w cytowanych przepisach przez Giertycha w kontekście tematu można wyinterpretować na odpowiedzialność zbiorową. Gdzie takowa panowała? W największych reżimach. Stalin i Hitler praktykowali odpowiedzialność zbiorową. Rasizm czy antysemityzm są oparte na odpowiedzialności zbiorowej. Czyli wobec tego co robi PIS? Odwołuje się do tradycji Hitlera i Stalina Wink
Jeśli planuje się wprowadzić przepisy które minimalizują wyprowadzanie pozyskanych środków, komplikują życie wszelkim przestępcom, czy to małym czy to dużym, maksymalizują działanie organów ścigania, zwiększają szanse na pełne odzyskanie ukradzionych pieniędzy, przyśpieszają ten proces odzyskania to chyba lepiej a nie gorzej. 
Oczywiście każde prawo, nawet najlepsze można popsuć i wiele zależy od tych którzy będą egzekwowali to prawo, mogą się pojawić pomyłki a wtedy odpowiedzialność powinien ponosić ten który się go dopuścił czyli tutaj najprędzej będzie to pewnie prokuratura. Nie może rzecz jasna służyć do gnębienia uczciwych przedsiębiorców. Tylko podkreślam, uczciwych.
Odpowiedz
#10
Tutaj najlepsze wypowiedzi Roberta Mazurka zdaniem autora. W zasadzie to zgadzam się ze wszystkimi.

https://www.youtube.com/watch?v=CzQbLCeeeHo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości