Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
(26-02-2020, 12:40 )Supa napisał(a): Jak oczekiwano od niego żeby powiązał żonę ministra z Platformy Obywatelskiej z ...morderstwem szefa policji marka Papały to Broda złożył takie zeznania. Jak trzeba powiedzieć coś na żonę Ziobry Patrycję Kotecką, dajmy na to że zleciała spalenie pizzeri swojego chłopaka bo miała do niego żal to on to powie. Im dalej w las tym zarzutów przybywa i są coraz bardziej osobliwe.
Z góry zakładasz, że z to co o Koteckiej mówi  "broda"''to kłamstwo, a może jednak jest coś na rzeczy? 
Rutkowski o Koteckiej:
Cytat:On bezczelnie łże. To wierutne bzdury! - mówi detektyw tabloidowi. Rutkowski dodaje, że Kotecka "nie wiązała się towarzysko z przestępcami". - Nawet, jeśli miała wśród tych ludzi swoje źródła informacji, to jedynie w celu dziennikarskiego śledztwa - podkreślił.
Wychodzi na to, że miała kontakty z gangsterami, a jaki one miały rzeczywisty charakter powinny sprawdzić odpowiednie służby, mam na myśli ABW.
Odpowiedz
Anna Walentynowicz ukrywała swoje pochodzenie i historie rodziny. Wstydziła się. Jak już nie żyje od prawie 10 lat to można to wszystko ujawnić. 


https://magazyn.wp.pl/ksiazki/artykul/an...ska-swieta


Wydaje mi się że chcąc żyć w Polsce względnie spokojnie musiała to zrobić. Gdyby ludzie wiedzieli wcześniej to podejrzewam że nie miała by tutaj życia.
Odpowiedz
Parada w Niemczech. Może być skandal.


https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/gal...enica.html
Odpowiedz
(28-02-2020, 21:22 )DziedzicPruski napisał(a):
(26-02-2020, 12:40 )Supa napisał(a): Jak oczekiwano od niego żeby powiązał żonę ministra z Platformy Obywatelskiej z ...morderstwem szefa policji marka Papały to Broda złożył takie zeznania. Jak trzeba powiedzieć coś na żonę Ziobry Patrycję Kotecką, dajmy na to że zleciała spalenie pizzeri swojego chłopaka bo miała do niego żal to on to powie. Im dalej w las tym zarzutów przybywa i są coraz bardziej osobliwe.
Z góry zakładasz, że z to co o Koteckiej mówi  "broda"''to kłamstwo, a może jednak jest coś na rzeczy? 
Rutkowski o Koteckiej:
Cytat:On bezczelnie łże. To wierutne bzdury! - mówi detektyw tabloidowi. Rutkowski dodaje, że Kotecka "nie wiązała się towarzysko z przestępcami". - Nawet, jeśli miała wśród tych ludzi swoje źródła informacji, to jedynie w celu dziennikarskiego śledztwa - podkreślił.
Wychodzi na to, że miała kontakty z gangsterami, a jaki one miały rzeczywisty charakter powinny sprawdzić odpowiednie służby, mam na myśli ABW.


Między posiadaniem informatorów w świecie przestępczym, rozmowami z nimi a nasyłaniem ich na swojego byłego chłopaka żeby mu spalili pizzerie jeszcze daleka droga. Nawet nie podał konkretnego motywu, tylko to że miała mu coś za złe. Tak samo do uprawiania z nimi miłości francuskiej i żeby sobie jeszcze mogli to uwiecznić na aparacie. Kobieta na zdjęciu, podczas tej czynności patrzy się w obiektyw więc wygląda na to że wiedziała że ten facet robi jej zdjęcie.
" Broda" jest używany przez polityków, prokuratorów, dziennikarzy czy Zbigniewa Stonogę do swoich brudnych gierek. Każdy chce coś na tym ugrać, także i sam Broda który robi to świadomie. Jak mówię że jest używany to mam na myśli również i przeszłość, tą sprzed 10-11 lat także. To facet który zaczął myśleć że mu wszystko wolno bo jest świadkiem koronnym. Próbuje na tym zaistnieć i celebrować trochę jak Jarosław Sokołowski Masa tyle że tamten robił to umiejętniej, sprytniej, jego opowieści jeszcze mogły tam kogoś przekonywać, były trochę lepiej skonstruowane.
Odpowiedz
Robert Biedroń zaprezentował się na konwencji.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-2...ce/7vxeq0k

Co obiecuje?
- milion mieszkań na wynajem w 10 lat
- leki za 5 zł dla każdego emeryta
- całkowita rezygnacja z węgla do 2035 r.
- prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia od poczęcia
- podpis pod ustawą o wygaszeniu roszczeń reprywatyzacyjnych
- bankructwo państwa ( żarcik)

Wypowiedział się również na temat Burego oraz innych żołnierzy wyklętych.
Odpowiedz
(01-03-2020, 16:42 )Supa napisał(a): Robert Biedroń zaprezentował się na konwencji.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-2...ce/7vxeq0k

Co obiecuje?
- milion mieszkań na wynajem w 10 lat
- leki za 5 zł dla każdego emeryta
- całkowita rezygnacja z węgla do 2035 r.
- prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia od poczęcia
- podpis pod ustawą o wygaszeniu roszczeń reprywatyzacyjnych
- bankructwo państwa ( żarcik)

Wypowiedział się również na temat Burego oraz innych żołnierzy wyklętych.

Biedroń to narcyz i populista... chyba tylko lewicowi ortodoksi będą na niego głosować (acz pewnie i tak nie wszyscy)
Swoją drogą obietnice z d... wymyślone, aby ciemny lud je kupił. Nie wróżę sukcesów.
Odpowiedz
Mateusz Morawiecki już to ponad 3 lata temu obiecał i nie może spełnić do teraz, jeszcze jak nie był premierem tylko ministrem finansów

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lukasz-k...ja/bv2jk33.


Pamiętam że w 2016 r. została ogłoszona konstytucja dla biznesu, tam między innymi był zawarty ten punkt ale też inne. Mateusz Morawiecki jeszcze z kilka razy do tego wracał, jak został premierem też i na tym jak na razie się skończyło.
Coś mi się wydaje że jakby mieli spełnić to raczej już by to zrobili. Może jak im przewaga kiedyś stopnieje do kilku procent nad drugą opcją polityczną to wtedy sobie o niej przypomną i zaczną realizować?
Odpowiedz
Sprawdziłem na wszelki wypadek czy to na pewno nie jest 1 kwietnia. Jednak 2 marca

https://www.youtube.com/watch?v=K1lnT67qe78


Patrząc na działalność Atora to powinno polecieć w innych jego seriach. Jeśli już musi nagrywać takie filmiki to najlepiej w spiskowych teoriach, jeśli nawet nie to w plociuchu aczkolwiek nawet i w tym drugim przypadku mogła by to być mylące i niewłaściwe. Chociaż ja jestem zdania od kilku lat że nawet to co on wygaduje w spiskowych teoriach jest szkodliwe i ogłupiające. Ludzie później w to wierzą i się wykłócają, generuje to skrajnie negatywne emocje i postawy. Widziałem już w sieci nie tylko pod jego filmikami osoby i to nie tylko młode ale i też zdecydowanie starsze, po 50- i 60- tce które później powołują się na jego filmiki traktując je śmiertelnie i absolutnie poważnie. Co więcej widzę że raczej tych starszych jest więcej niż młodych. Przynajmniej w sieci spotkałem takich więcej.

Jak można było na podstawie tych linków którymi się podpiera, podając jako źródła wyprowadzić tak kuriozalne wnioski?
https://www.rp.pl/Ochrona-zdrowia/200309...tanna.html

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/Pro...-107-2020/$file/9-020-107-2020.pdf

https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/

Co z tego że Ator na samym końcu mówi że nie podejrzewa rządu o wykorzystywanie koronawirusa do izolowania ludzi, łamania praw obywatelskich, więzienia i ma nadzieję że tego nie wprowadzą jak przez 42 minuty swojego filmu idzie w zupełnie inną stronę. Sam tytuł nie pozostawia wątpliwości. Nawet w trybie pytającym było to by nadużycie a tu nawet tego trybu nie ma. Kilkadziesiąt sekund niewiele znaczy, jeśli wcześniej zbuduje się silne poczucie strachu, zaniepokojenia i to nie samą chorobą ale że zostanie wykorzystana jako pretekst żeby kogoś zamknąć na 3 tygodnie to takie 30 sekund nic nie znaczy.
Ator ma 460 tys. subskrybentów na YT i niektóre jego filmiki na YT dochodzą do 100 tys. wyświetleń. Zresztą to nie jest całkowita liczba wyświetleń jego treści w sieci bo są oglądane także na innych serwisach, nie tylko na YT.
Czy już naprawdę nic więcej się nie liczy jak tylko mocno sensacyjne tytuły, mrożące krew w żyłach treści polegające na ewidentnych nadinterpretacjach i manipulacjach? Jak podpuszczanie na jedną grupę polityków?

Czy wszystkie strony, nie tylko politycy ale również, nazwijmy to publicyści, komentatorzy, youtuberzy ( niech im będzie) muszą wykorzystywać zagrożenie koronawirusa na użytek własnych teorii, poglądów, interesów?
Odpowiedz
Hiszpański „El Correo de Madrid” opublikował taki oto artykuł.


https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/arty...otege.html

Ubawiłem się setnie przy cytowanych fragmentach. Autor chyba nie za wiele wie o Polsce, skąd on czerpał swoje wiadomości?

Cytat : " Autor podkreślił istnienie w Polsce „bezpieczeństwa prawnego”, które stało się „marką firmową kraju”. „Obywatele i firmy wiedzą, że nie spadnie na nich cotygodniowy dekret politykierów, ustanawiających prao dla obszarów, na których się nie znają, i którzy poza polityką nie znaleźliby pracy nawet jako magazynierzy w Mercadonie (popularna sieć supermarketów - PAP), z całym szacunkiem dla magazynierów” - napisał Peralta." -  Jak nasi przedsiębiorcy kiedykolwiek to przeczytają i dowiedzą się o swoim bezpieczeństwie prawnym to będą mieli niezłą rozrywkę. Prawda jest taka że prawo również podatkowe u nas jest niestabilne, zmienią się zbyt często, nadal jest zbyt niezrozumiałe, niekonsekwentne a przedsiębiorcy nie wiedzą czego się mają spodziewać. Mówię tu przede wszystkim o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Cytat : " „Oprócz tego, podatki są umiarkowane (...) Nie ma tam (w Polsce - PAP) podatków zmuszających obywatela do oddania ponad połowy owoców jego pracy, i które w większości są przeznaczane na tworzenie i tuczenie kasty klientelistycznej, bezużytecznej i pasożytującej" - podkreśla autor. Peralta pisze, że firmy widzą w Polsce dobre miejsce do inwestowania i tworzenia zatrudnienia.".
Nie ma, nie ma, tylko jak zsumować wszystkie to wychodzi 65 % wszystkich podatków. Pan Peralta zapewne wziął tylko najbardziej podstawowe podatki i znane formy opodatkowania w Polsce gdzie jak te policzyć wychodzi na razem 35 % i porównał ze stanem w Hiszpanii ale u siebie nie policzył wyłącznie podstawowego opodatkowania tylko to które faktycznie jest do zapłaty. Jak się nie porównuje tych samych aspektów to nic dziwnego że wychodzą inne wnioski.

Cytat : Autor odnotowuje, że jeżeli Polska nadal będzie szła tą drogą, to osiągnie "duży postęp". "Będzie miała problemy, raz będzie lepiej, raz gorzej. Ale naród, który szanuje prawo, własność prywatną, naukę, granice, który nie rabuje podatnika, który wynagradza wysiłek i poświęcenie, osiągnie sukces". -To też na pewno o sytuacji w Polsce? Mam pewne wątpliwości. Nie jestem pewien czy pan Peralta regularnie czyta artykuły o Polsce i to wszystkie, łącznie z tymi które przedstawiają problemy, są krytyczne. Jeśli prowadzi jakąś swoją selekcje, jedne faworyzuje, drugie pomija to raczej nie wie wszystkiego.

To z czym jestem się w stanie zgodzić to że jest ogólne mniejsze bezrobocie, również mniejsze bezrobocie wśród młodych, oraz Polska ma większy wzrost gospodarczy liczony jako procent PKB od Hiszpanii.
To co jest również prawdą to że Polska ma niższy dług publiczny liczony jako nominalnie jak i procent PKB. W Hiszpanii niedawno wynosił 98 % a w Polsce prawie 48 %.
Kryzys gospodarczy z lat 2008-2015 uderzył znacznie mocniej w Hiszpanie niż w Polskę i do dzisiaj oni nie są się w stanie tam z tego pozbierać. W Hiszpanii zostało popełnionych zbyt wiele błędów ekonomicznych, do czego mniej lub bardziej przyczyniły się różne grupy Hiszpanów, od polityków, bankierów, finansistów przez przedsiębiorców i tak zwanych zwykłych obywateli.  Również różne programy socjalistyczne wprowadzane przez hiszpańskie rządy zrobiły swoje, nie poprawiły sytuacji a ją pogorszyły.

Artykuł pana Peralty jakby napisany na podstawie jakiegoś biuletynu, konspektu reklamowego, może jakiś materiałów dla zagranicznych przedsiębiorców które są wysyłane, które mają zachęcić ich do inwestowania w Polsce?
Odpowiedz
Cytat:Supa
Między posiadaniem informatorów w świecie przestępczym, rozmowami z nimi a nasyłaniem ich na swojego byłego chłopaka żeby mu spalili pizzerie jeszcze daleka droga.
Najbardziej interesuje mnie stwierdzenie, że żona Ziobry została "podrzucona" mu przez mafie, aby mieć łatwy dostęp do informacji. Nawet jeżeli brzmi to irracjonalnie, to służby powinny zweryfikować te informacje.  Obserwując polityków PIS,, obserwując liczne aresztowania ludzi związanych z PIS wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że jest to prawda.

Cytat:Hiszpański „El Correo de Madrid” opublikował taki oto artykuł.
  Hiszpanie  o nas nic nie wiedzą,  myslą że  jesteśmy zacofanymi pijakami ze wschodu, myślą że wszyscy bijemy pokłony przed panami w sutannach,  jesteśmy ortodoksyjnymi katolikami, jesteśmy ksneofobami oraz homofobami, a więc uważają nas za zaścianek Europy. Wiesz, gdy polska prasa chce uderzyć w polityków partii rządzącej to zestawia nasz kraj np. z Bangladeszem.  Gdy okazuje się, że w określonych dziedzinach Bangladesz góruje nad Polską, to uznajmy to za naszą porażkę oraz osmieszenie. Zdaje się, że w przypadku tego hiszpańskiego artykułu mamy analogiczną sytuację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości