Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
#61
Nagranie Witolda Gadowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=XgGeMJhkj_o

Dobrze, zmieniajmy III RP albo wprowadźmy sobie nawet i IV RP ale pod warunkiem że to będzie lepszy system od poprzedniego i nadal demokratyczny a nie quasi PRL BIS. Bo co z tego że przepędzicie sobie wszystkich byłych komuchów czy tych których uznacie za ich wspólników którzy zdradzili dawną Solidarność jak na ich miejsce wprowadzicie nowych towarzyszy. Bo co z tego że oni mówią że nienawidzą komuchów, co z tego że mówią że gardzą i gardzili PZPRem jak kopiują rozwiązania, narzędzia oraz metody od komunistów.
Pan Gadowski mówi że Czesław Kiszczak zaprosił do Okrągłego Stołu swoich ludzi tak? To czy tam przypadkiem nie było czasem braci Kaczyńskich? Oni te ustalenia podpisali mimo że nie musieli. Cześć osób po stronie solidarnościowej ich nie podpisała i Kiszczak im nie odstrzelił głowy. Między innymi nie podpisał Janusz Korwin Mikke czy Bronisław Komorowski. Czy w tej słynnej Magdalence gdzie miało dojść do zdrady i sprzedaży Polski ( wedle opowieści by PIS) jakieś libacji alkoholowej to tam nie było aby Lecha Kaczyńskiego? Czy w gabinecie zdrajcy Lecha Wałęsa to aby nie pracowali bracia Kaczyńscy? Nie przypominam sobie aby oni tam pracowali przymusowo. Czy aby Porozumienie Centrum i pozakładane przez nich spółki nie skorzystały na prywatyzacji państwowego majątku po 1989 r.?
Pan Gadowski twierdzi że trzeba było wolność i niepodległość okupić krwią, tak jak w 1918 r. że bez żadnej walki zbrojnej, bez wiszących komuchów to nie było żadne wyzwolenie.
Dobrze, ale kto miał tego dokonać i tak właściwie czym? Solidarność po stanie wojennym była już rozbita. 10 milionów ludzi należących do Solidarności było już fikcją, powiem nawet więcej nawet 10 tys. ludzi nie było zdeterminowanych do tego żeby walczyć z nimi na śmierć i życie. Mówią to praktycznie wszyscy Solidarnościowcy jeśli ich tylko o to zapytać i to ze wszystkich stron a nie tylko z tej tzw " zdradzieckie strony". Ilu członków Solidarności zatrzymany podczas wprowadzania stanu wojennego? Ponad 10 tys. osób. To byli najgorliwsi, najtwardsi ludzie jeszcze przed stanem wojennym zdecydowanie na wszystko, nawet na wojnę domową. Jednak już po stanie wojennym znacząca cześć z nich zatraciła wiarę w powodzenie, nie chcieli się narażać, nawet protestów za specjalnie nie chcieli a co dopiero walki zbrojnej. Tak na marginesie wraz z zakończeniem stanu wojennego to nawet cześć z nich nie wyszła z więzienia i z różnych miejsc internowania. Do tego broń palna Solidarności została skonfiskowana, wszystkie środki pieniężne zostały skonfiskowane, nie było czym strzelać. Wszyscy nasi zachodni sojusznicy z USA na czele nie chciały wtedy walki na śmierć i życia. Zadeklarowały że ani nam nie dostarczą broni, ani pieniędzy na załatwienie tej broni z innego źródła ani tym bardziej że tutaj wjadą do nas na czołgach i wesprą wojnę. Niczym, ani czołgami, ani wozami bojowymi, ani samolotami czy śmigłowcami, ani nawet strategicznie.
Ta walka sprowadzała by się wobec tego do tego że mniej niż 10 tys. osób poszło by na wozy bojowe, czołgi czy inne ciężki sprzęt, na uzbrojonych i przeszkolonych żołnierzy, czy też ZOMO, Milicje jak i inne formacje z prętami, pałkami, nożami rzeźnickimi czy koktajlami mołotowa. Ludzie nie mieli żadnej swojej prywatnej broni palnej, co najwyżej szable po dziadku a w pewnym momencie PRLU i nawet ona przez system zaczęła być podejrzana i niewskazana. Trzeba też dodać że po drugiej komunistycznej stronie było przynajmniej 200 tys. ludzi różnych formacji mundurowych, zmobilizowanych, zindoktrynowanych i zdyscyplinowanych. Tam nie było żadnego rozprężenia, żadnego wewnętrznego buntu, żadnej woli zmiany systemu i nie według wersji PRLowskie propagandy tylko sami to stwierdzili historycy badający temat już po 1989 r.
Co jeszcze istotne, już od początku lat 80-tych panował już kryzys gospodarczy i było wiadomo, przynajmniej niektóre osoby wiedziały a już na pewno PZPR że po tym kryzysie ekonomicznym będzie następny co objawiło się kryzysem gospodarczym od początku lat 90-tych. Nie dlatego że obalono komunę, nie przez transformacje, nie przez Balcerowicze ani innych neoliberałów, nie przez zachodzie państwa, ani nie przez to jak to mawiają niektórzy że " nie wybiliśmy ani nie przepędziliśmy tych wszystkich komuchów" tylko kryzys ten był w prostej linii konsekwencją poprzedniego systemu PRLowskiego, modelu gospodarki odgórnie sterowanej scentralizowanej i mylnych planów ekonomicznych. Bez względu czy od 1989 r. rządziła by nadal PZPR, czy by rządziło PC czy ktokolwiek inny. Z powodu tego pogłębiającego się kryzysu gospodarczego wojna domowa nie była dobrym pomysłem bo w takich warunkach nie rozwiązuje się żadnego kryzysu, nawet małego a lata 90-te wobec takich realiów były by jeszcze biedniejsze. Solidarność w tamtym momencie niczego by nie wygrała tylko zostali by wystrzelani jak kaczki brzydko mówiąc. Nie przy takiej dysproporcji sił, nie przy takiej różnicy w przeszkoleniu, w uzbrojeniu. Mimo ze był kryzys to i tamci i tak mieli więcej pieniędzy niż biedna Solidarność. Nic już nie zostało z tych amerykańskich pieniędzy. To już więcej sensu i więcej minimalnych szans na powodzenie miało Powstanie Warszawskie. Tam to chociaż było i więcej żołnierzy i więcej jakiejkolwiek broni palnej, więcej amunicji i więcej wszystkiego. Mało kto chce dzisiaj o tym pamiętać ale idąc od 1983 r. nikt w Polsce nie chciał wojny domowej. Bardziej radykalny odłam Solidarności na czele z panem Gwiazdą nie miał poparcia w narodzie. Ludzie byli sterroryzowani, zastraszeni, pesymistyczni, w tym właśnie te prawie 10 milionów ludzi w Solidarności. Nie trzeba było być zdrajcą żeby mieć takie podejście a te podejście było ugruntowane faktami. Fakty przemawiały przeciwko takiemu zbrojnemu rozwiązaniu i nasi sojusznicy nam nawet je odradzali mówiąc że to będzie rzeź niewiniątek. Jeszcze wtedy też nie wiadomo było jak się zachowa armia radziecka stacjonująca w dużej masie na naszym terenie. Można było sobie przypuszczać że nie zrobią nic co było rozpatrywane jako możliwy scenariusz ale nie było pewności. Gdyby nawet nie ruszyli to i tak tzw polskie, komunistyczne siły poradziły by sobie z grupą na przykład 5 tys. ludzi. Lata 90-tr również nie były dobrym momentem na tego typu działania, na zerwanie umowy okrągłego stołu bo raz że kryzys gospodarczy i powszechna bieda a dwa że aktywa ludzkie w byłych PZPRowcach były jeszcze silne. To nie byli wtedy jeszcze starzy ludzie. My jeszcze wtedy nie mieliśmy nowych kadr czy to w wojsku, wywiadzie, policji czy jakichkolwiek innych służbach mundurowych które ewentualnie mogły by z nimi walczyć. Średni czas na wyszkolenie porządnego żołnierza czy agenta wywiadu to 10 lat. Tak poza tym w latach 90-tych naród podobnie jak i po 1983 r. nie chciał żadnej wojny, nie było wcale takiej woli. Ludzie byli skupieni na tym żeby uzbierać na swoje utrzymanie, wykarmienie rodziny a z tym były duże problemy, nie dlatego że kryzys ekonomiczny został zaprojektowany i sztucznie wprowadzony przez PZPR, Balcerowicza, SLD czy kogokolwiek innego tylko on był rachunkiem za politykę ekonomiczną w zasadzie całego PRLu od 1944 r do 1989 r. Socjalizm na taką skale kosztuje bardzo dużo. To nie jest jakiś tam mały kryzysik który potrwa sobie może z góra 10 lat i wtedy już wszystko będzie dobrze.
Odpowiedz
#62
Ludzie ponoć odchodzą z kościoła w Polsce, nie wiem czy te statystyki są prawdą.

https://wiadomosci.wp.pl/coraz-mniej-pol...720295553a


Jakbym pracował w TVP Info, Tysolu czy na przykład w TV Republice razem z panią Dorota Kanią która od 30 lat uprawia dziennikarstwo i wie doskonale jak to się robi to bym pewnie już pisał paski czy felietony w stylu " Działalność mediów z szwajcarsko niemieckim kapitałem i innych mediów lewackich, antyklerykalnych zbiera żniwo. Pan Smarzowski i aktorzy filmu " Kler" mogą być z siebie dumni. Po to właśnie została zorganizowana ta nagonka, ta kampania nienawiści, antypolska, zabierająca nam nasza polską, narodowość tożsamość. Po to żeby za jakiś miesiąc czy kiedy będą próbowali przeforsować tę ustawę dekoncentracji mediów w Polsce dopisać linijkę " i dlatego właśnie musimy zdelegalizować Der Onet, TVN, Gazetę Wyborcza" a małym druczkiem i z gwiazdką na początku i 80 % mediów prywatnych w Polsce na zasadzie wrzucamy wszystkich do jednego wora. W przypływie dobrej woli pozwolimy funkcjonować części tych mediów jeśli przestaną wreszcie publikować czy emitować te antyklerykalne, antypolskie materiały!
Bo oczywiście nie jest tak że ludzie odchodzą z kościoła bo się im pewne rzeczy nie podobają i nie musi to być aż pedofilia, molestowanie czy jakieś próby wyłudzenia środków publicznych czy od wiernych. Nie, nie musi być tak że taka musi być większość kościoła, wystarczy te choćby i 10 %. Ja uważam że większość księży jest dobra, szczerze wierzy, pełni pożyteczną funkcje, pomaga ludziom, prowadzą działalność charytatywną a czasami nawet i psychologiczną, sądzę że cześć ludzi wyprowadzili na prostą i często ich rady są po prostu mądre, życiowe. W ogóle duża część z nich to ludzie wykształceni, inteligentni. Jako cała grupa nie nadają się do piętnowania. Oczywiście nie można powiedzieć że jak na przykład 500 księży w sumie kogoś zgwałciło, molestowało czy dopuściło się pedofili to tacy są wszyscy. Kościół w Polsce włącznie z hierarchami składa się łącznie z 31 tysięcy osób.
Pisze to jakoś osoba nie wierząca, nie chodząca do kościoła, która nie zgadzała się z niektórymi księżmi ale polskiemu kościołowi nie życzę źle.
Oczywiście nie zapomniałem ani o Janie Pawle II, ani o ojcu Popiełuszce, ani o kardynale Wyszyńskim, ani o ojcu Kolbe i tysiącach innych księży, zakonnic czy zakonników walczących w II wojnie światowej, ratujących Polaków czy Żydów, ryzykujących swoje życie czy zdrowie. Nie zapominam o tym którzy walczyli z komuną przez praktycznie 45 lat czy przynajmniej przez jej długą część i którzy pomogli ją obalić. Wielu wtedy przez komune było z tego powodu prześladowanych, dyskryminowanych a nawet zabijanych. Zdarzały się też " przypadkowe " i " niewyjaśnione" pobicia, podpalenia, denuncjacje, fałszywe zarzuty.
Niektóre wypowiedzi różnych osób publicznych są przepełnione zbyt dużą emocjonalnością, zapalczywością, wrogością a i nie raz są zwyczajnie nie mądre. Widze co na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni dodają lub mówią na przykład Manuela Gretkowska, Adrian Zandberg, Agnieszka Holland czy Wojciecha Smarzowskiego i się z nimi nie zgadzam. Więcej tam złości niż czegoś racjonalnego i sensownego.
Wracając do pierwszego wątku od którego wyszedłem. Jednak to nie może być motyw dla tej ustawy medialnej i takiego ubezwłasnowolnienia czy nawet likwidacji mediów. Nie ma w tym szczerości, chodzi tylko o partyjny interes, umocnienie władzy, sekowanie wszystkich którzy nie chcą być TVP bis czy Gazeta Polska bis. To tak jak diabeł ubiera się w ornat i na msze dzwoni. Wykorzystać czyjąś wiarę, czyjś patriotyzm, wszelkie wartości jakie istnieją i się ludziom a przynajmniej sporej części podobają po to żeby legitymizować i usankcjonować tego typu cenzorskie ustawy.
Odpowiedz
#63
Nagranie z przesłuchania kelnera nagrywającego taśmy

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...je/7h8pqsm

Tyle są właśnie mniej więcej warte te teorie ludzi z PISu, dziennikarek Tv Republika, Niezaleznej, TVP Info, Tysol i innych.
Der Onet za niemieckie pieniądze pomaga Platformie obalić legalnie wybrany rząd w demokratycznych wyborach który ma poparcie narodu!
Oczywiście tak pomaga że jednocześnie uderzę w Platformę ale i tak pani Kania i pani Lichocka będą widziały jedynie tę cześć dotycząca PISu. Bo jakby opublikowali materiały gdzie mówi się jedynie o PO to takie media są dobre, na moment zapominamy że to jest Der Onet z niemieckim kapitałem liczy się tylko prawda!
Może się jeszcze teraz dowiem że to nieładnie tak podsłuchiwać i jeszcze raz podkreślicie że w sumie to są skompromitowani kelnerzy, skompromitowany Falenta.
Odpowiedz
#64
Ponoć doły partyjne mają być zakłopotane jak uratują wizerunek pana Morawieckiego.

https://wiadomosci.wp.pl/tasmy-morawieck...385815681a


Cytat : " Kolejny poseł ubolewa: – To się do nas przyklei, ludzie nie są tacy głupi, jak chce ich widzieć telewizja [tu pada nazwa jednej ze stacji informacyjnych - przyp. red.]. "


No chyba w życiu nie zgadnę o jaką stacje telewizyjną może tu chodzić  Smile    Sądzę że pan Jacek jednak znajdzie pewien sposób.


Pan premier trochę dziwnie się broni. Sądzę że jednak chyba jest jakaś granica. Już naprawdę mam dość tych wszystkich Waszych spisków, mam nadzieje że kiedyś w te teorie się  zaplątacie i przewrócicie Wink


https://wpolityce.pl/polityka/415290-pre...awieckiego

tak na marginesie z tego co tam wyczytałem i usłyszałem to chyba także i chciwość amerykańską, żydowską, angielską.
Odpowiedz
#65
Prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski się zagalopował. W życiu nie widziałem gorszych zapowiedzi kandydatek do wyborów, przynajmniej nie w Polsce. Kabaret to mało powiedziane.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...onych.html
Odpowiedz
#66
Tekst o słabości polskich służb i innych organów państwowych rozłożonych na łopatki przez dwóch kelnerów i jednego biznesmena. Oczywiście chodzi o całość taśm a nie tylko te ostatnie i o czasy Platformy Obywatelskiej.


http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/art...ciele.html
Odpowiedz
#67
Postanowiłem się do czegoś odnieść

https://www.facebook.com/zelaznalogika.n...=3&theater


Co my tu mamy? Ano to co grają od pewnego czasu media zbliżone do PISu czy będące w ich rekach. Ta sama nuta. Fakt należący do Ringier Axel Springer, media szwajcarsko-niemieckie, grają na Platforme!! Bo nie ma na okładce o seksistowskich wypowiedziach Smogorzewskiego!
Tyle że na okładce jest jak byk o aferze reprywatyzacyjnej która jak rozumiem nie gra na niekorzyść Platformy Obywatelskiej w tym w dużej mierze na niekorzyść Hanny Gronkiewicz Waltz czy Rafała Trzaskowskiego będącego kandydatem na prezydenta Warszawy.
Dobrze, przeglądam sobie inne wiodące media należące do koncernu Ringier Axel Springier które generują największe zasięgi i przychody.

https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorz...po/zbd8k41

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-ma...po/87dl5gj

Na internetową stronę Faktu


https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/...ja/gtnwfjj

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/...mi/0b87g7f


Przejrzałem sobie trochę mediów gdzie właścicielem jest inny niemiecki koncern medialny Bauer

https://fakty.interia.pl/polska/news-gra...Id,2641155

http://dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sie...Id,2641100



no ale przecież takie media to nie media bo nie wyglądają tak

https://www.tvp.info/


Jak ktoś będzie przeglądał tę stronę za kilka godzin to może ona wyglądać już inaczej. Podaje stan na 14:01. Co drugi artykuł to Roman Smogorzewski, Jan Grabiec i stanowisko PO, to że za późno zareagowali, dopiero wtedy kiedy zrobił się szum medialny.
Czyli innymi słowy zmierzamy to jednego modelu mediów gdzie za dowód nie grania na PO i na Niemcy ich kapitał jest artykuł za artykułem w jednym temacie seksistowskich wypowiedzi Romka Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa. Nie przypadkiem po to żeby zabrakło już miejsca na inne sprawy, choćby negatywne związane na przykład z partią władzy i jej samorządami?
Dobrze, przyjmijmy że TVP tak się przejęło seksistowskimi wypowiedziami Smogorzewskiego, nie żeby to miało szczególny wpływ że to jest kandydat wspierany przez PO. Chodzi o nieładne wypowiedzi odnośnie kobiet i hipokryzje Grabca.
Skoro rozchodzi się tak o dobro kobiet to gdzie na przykład na stronie TVP Info sprawa księdza przetrzymującego i gwałcącego 13 latke, niedawny wyrok sądowy i na przykład ostatni filmik pana Stanisława Michalkiewicza gdzie "odpowiednio" przedstawił temat wyrażając troskę o kościelny majątek? No tak, zabrakło miejsca bo trzeba było napisać 4 czy 5 artykuł na temat Romka Smogorzewskiego, Grabca czy to że według Falenty Schetyna razem z Trzaskowskim wciągali biały proszek i ma być z tego taśma również sex taśma. Tak przynajmniej twierdzi biznesmen Falenta, do niedawna skompromitowany przynajmniej wtedy kiedy była mowa o taśmach z Morawieckim teraz już na szybko awansował na wiarygodnego.
Taka to Żelazna Logika. Żelazna Logika obraziła się na mnie w bodajże 2016 r.  dała mi bana, usunęła moje komentarze i naszą rozmowę za to że napisałem że coś wyjątkowo u nich dużo jednostronności, grają na jedną partie a w negatywnym kontekście piszą o wszystkich tylko nie o jednej partii. Dowiedziałem się że za długo pracowali na swoją markę żeby móc sobie pozwolić na takie oskarżenia w komentarzu w momencie kiedy jednemu autorowi Żelaznej Logiki zaczęło nie iść w dyskusji w komentarzach. Oczywiście w temacie niedawnej dyrektywy UE w sprawie praw autorskich nazywanej potocznie ACTA II opowiedzieli się zdecydowanie przeciw mówiąc o wolności mediów, wolności obywatelskiej, jak to ludzie nie będą mogli wskazywać na manipulacje czy wybiórczość mediów no i że to cenzura.
Odpowiedz
#68
Ringieru Springieru weź przestań tak ostentacyjnie pomagać Platformie. Pani Angelu proszę zostawić prywatne media w spokoju!  Wink

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/...ki/kss6kkn

Urzędnik warszawskiego ratusza za kadencji Hanny Gronkiewicz Waltz miał wziąć łapówkę wynosząca aż 80 mln złotych która ma być ponoć rekordową łapówką przy reprywatyzowaniu jednej z nieruchomości.
Odpowiedz
#69
Ubawiłem się przy tym setnie. Fajna analiza Smile

https://www.youtube.com/watch?v=o7MAKTH7bEA
Odpowiedz
#70
Dalszy ciąg afery z Romanem Smogorzewskim, prezydentem Legionowa którego to według pana Grabca wszyscy im zazdroszczą. Córka Jolanty Brzeskiej, Magda Brzeska podała do wiadomości że kilka lat temu wykorzystał on swoje stanowisko i ją molestował podczas imprezy.


https://wiadomosci.wp.pl/afera-w-legiono...380618881a


Magda Brzeska dodaje że w Legionowie nikt jej nie wierzy, spotyka się w związku z tym z niemoralnymi propozycjami, docinkami, głupimi żartami i rozważa nawet wyprowadzenie się stamtąd.
Magda Brzeska to córka Jolanty Brzeskiej, najprawdopodobniej brutalnie zamordowanej bo spalonej żywcem w lesie działaczki społecznej która walczyła z mafią reprywatyzacyjną. Do dzisiaj okoliczności śmierci nie zostały w pełni wyjaśnione, nie złapano sprawców a przez pewien czas uznano jej śmierć za samobójstwo.
Jeszcze do mniej więcej zeszłej środy Smogorzewski miał poparcie Platformy Obywatelskiej, startując z innego ugrupowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości