Fobia społeczna i depresja
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Wersja do druku

+- Fobia społeczna i depresja (https://fsid.pl)
+-- Dział: Luźne dyskusje (https://fsid.pl/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Dział: Zainteresowania i styl życia (https://fsid.pl/forumdisplay.php?fid=43)
+---- Dział: Nauka i technika (https://fsid.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. (/showthread.php?tid=56)



RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 05-02-2022

Big Grin

Co już nie trzymasz się tak tych wirusologów jeśli nie przyznają Tobie racji? Już nie są tak potrzebni?




Proboszcz był ledwie przykładem jednym z wielu na to do czego prowadzi ten tok rozumowania który Tobie tak imponuje. Nie że w 40 milionowym kraju umarł jeden proboszcz i może kilka osób z mojej okolicy. Jak można to było tak zrozumieć?
To że napisałem zaraz po tym że takie historie mają miejsce w całym kraju i w innych miejscach na świecie już sobie pominąłeś.





Dobrze to teraz podaj jakieś źródła na to że na covid 19 umiera tak na prawdę to 10 % z tego co podają. Istnieją takie?
Bo chyba nie podasz jakiegoś polityka, prawda? Smile

Ode mnie domagasz się wirusologów, negujesz wszelkie możliwe źródła sam jakoś operujesz zdawało by się nazwijmy to efektownymi teoriami po czym nie podajesz nic. Tutaj już też wirusolog przy którym się tak upierałeś kilka postów pod rząd nie jest potrzebny? Wystarczy jakiś polityk, może jeszcze ktoś inny?
Nie widzisz że już kolejny post pod rząd nie spełniasz własnych standardów?

Możesz mi powiedzieć dlaczego ktoś ma spełniać określone kryteria, wysilać się po czym później sam nie wymagasz tego samego od siebie tylko i wyłącznie rzucasz w odpowiedzi określonymi tezami i to wszystko.
Co więcej nawet jak druga osoba spełni Twoje warunki, dostarczy Ci to czego sam chciałeś to jakby nigdy nic lecisz już szybciutko do jakiegoś następnego wątku który sam sobie stworzyłeś i tez błędnie go ukazujesz.


Techniką manipulacyjną którą operujesz też można zacząć niwelować zgony z powodu nowotworów jak i też jakiekolwiek zgony, równie dobrze z innych przyczyn. 
Np. W Polsce tylko teoretycznie umiera 275 osób dziennie bo umiera 10 % z tego, reszta to tak na prawdę umiera bo za późno wybrała się do lekarza, czyli dziennie umiera tak 27 osób na nowotwór a Ty się ich tak boisz. Przecież istnieją też inne choroby na które ludzie umierają. Po co się tak upierać przy tych nowotworach?
Widzisz tak łatwo można sobie produkować dowolne teorie bez poparcia, podobnie jak i Ty to robisz.

Fajnie się tak rozmawia? Nie wydaje Ci się ten sposób rozmowy jakoś dziwnie znajomy? Wink


Od dwóch lat wyraźnie się mówi że służba zdrowia blokuje się w Polsce przez covid 19 ale tak konkretnie to przez osoby który Tobie imponują i których to postawy popierasz czyli właściwie niczego nie przestrzegają, minimalizują bądź całkowicie ignorują zagrożenie covid 19, odrzucają większość jeśli nie wszystkie informacje i udają że wiedzą lepiej. Są zagrożeniem dla siebie i dla innych.
Jeśli ich ilość przekracza pewną liczbę to brakuje zarówno łóżek szpitalnych jak i lekarzy specjalistów dla wszystkich pozostałych. 


Było to już w wielu miejscach dziesiątki jeśli nie setki razy tłumaczone w tym też przez wirusologów że najpierw trzeba zapanować nad chorobą zakaźną jaką wywołuje wirus covid 19, bo przez to że jest wirusem zakaźnym rozprzestrzenia się szybciej niż choroby który nimi nie są, w tym m.in nowotwory. Przez to tworzy większe zagrożenie.


Masz o wiele większą szanse obecnie złapać covid 19 i później umrzeć niż dostać nowotwór i umrzeć. To że nie nie wszyscy umierają na covid 19, to że niektórzy czy też wielu przechodzą go bardzo lekko tego przecież nie zmienia.

Po to właśnie jest używane przez Ciebie manipulowanie statystykami żeby zminimalizować wszystkie związane z covid 19.

Widać że z tego co się dzieje w zakresie covid 19 rozumiesz niewiele. 


Cytat : " Pisząc o wirusologach miałem na myśli przekrój wszystkich lat, w których mamy do czynienia z panedmią, a nie tylko z reakcją na słowa Dudy.  Zresztą wkleiłeś w cholerę linków, a żadnego z artykułów nie przeczytałeś, bo one jedynie odnoszą się do tego, aby wytłumaczyć ludziom, że covid to nie grypa, a przekaz Dudy był bardzo prosty: "Omikron daje objawy grypopodobne, przestań się bać i żyj normalnie"

Przecież Ci wirusolodzy w linkach które podałem nie odnoszą się wyłącznie do Andrzeja Dudy.

Na 9 linków z wypowiedziami wirusologów do Andrzeja Dudy odnoszą się dwa.

Powiedz mi dlaczego nie widzisz pozostałych siedmiu?

Jak możesz mi zarzucać że nawet ich nie przeczytałem kiedy sam się z nimi nie zapoznałeś? Big Grin
Jakbyś się zapoznał to byś doskonale wiedział że wypowiadają się na różne kwestie związane z covid 19 a sam wprowadzasz w błąd.


Przecież od samego początku pandemii wypowiadają się u nas jak i też w innych miejscach na świecie wirusolodzy, w tym też medialnie. To jest łatwe do ustalenia.
Jak Ty w ogóle śledzisz temat covid 19 że przez dwa lata nie zdążyłeś sobie tego uzmysłowić? Smile
To można przeoczyć, jedną tego typu wypowiedź czy kilka ale nie właściwie setki.


To sobie można samemu znaleźć używając google i wpisując na przykład " wirusolog"  i określone zakresy czasu.

Na pewno nie będę szukał tu za Ciebie i wklejał dziesiątek czy tym bardziej setek różnych linków związanych z wirusologami.


Zresztą, znając Twoją wątpliwą uczciwość poznawczą która tutaj reprezentujesz od kilku dni zakończyło by się to zapewne tym że nagle w tym momencie przestało by to mieć dla Ciebie znaczenie.


Dziedzic, napisałeś wyraźnie że wirusolodzy nie wypowiadali się wcześniej ani nie wypowiadają się teraz.

Dlatego podałem Ci ostatnie wypowiedzi. Twoje tezy są zwyczajnie łatwe do obalenia.

Kogo Ty próbujesz oszukać? Siebie samego? Innych?

Po co tak w to brniesz, dla zabawy?


Twój problem jest taki że zamknąłeś się w pewnej bańce dezinformacyjnej w mediach społecznościowych, w wybranych profilach i tego co ją otacza nie dostrzegasz. Dlatego nie widzisz choćby wypowiedzi wirusologów ( i to z dwóch lat !! ) ani czegokolwiek innego co nie znajduje się w tej bańce.

Jesteś w stanie nabrać się na dowolną wypowiedź polityka, przykład z forsowanym przez Ciebie Andrzejem Duda czy też z Marią Kurowską.

Zacytuje Ci coś :
" Powiem Ci jak facet facetowi, pierdolisz ojciec" Wink


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 05-02-2022

" Przekaz Andrzeja Dudy w sprawie Omicrona jest prosty: przestań się bać i żyj normalnie".


https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-banach-liczba-hospitalizacji-jest-najwieksza-od-polowy-,nId,5815163







Wolne łóżka szpitalne w niektórych szpitalach, oddziałach się już kończą. Ma to naturalnie związek z 5 falą i Omicronem i to bezpośredni, nie jakiś luźny.

https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-polska-wreszcie-zdobyla-slawe-w-renomowanych-periodykach-naukowych-niestety-jako-siedlisko-bezprzykladnej-ciemnoty

Nie ot tak, po prostu. Nie jest że ktoś sobie tak zarządził, podjął taka decyzję. To nie jest wynik takich a nie innych przepisów. Jest w tym jasny związek przyczynowo skutkowy z którym Dziedzic walczysz, próbujesz go na wszelkie możliwe sposoby zatrzeć a może i nawet nie zrozumieć.




No ale Dziedzicowi wychodzi że to jest odpowiedni moment żeby uspokajać, śmiać się z wszystkich pozostałych.
Jemu termin zapaści systemu zdrowia i jego konsekwencji wydaje się obcy.
Ze właśnie obecnie zmierzamy w tym kierunku i jesteśmy już całkiem blisko to zapewne jedynie takie tam straszenie, prawda? Smile

Jak się zapadnie to zapewne nie będzie wiedział dlaczego, pewnie o tak po prostu.


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - DziedzicPruski - 07-02-2022

Żaden z  wirusologów nie powiedział niczego nadzwyczajnego lub tego czego nie napisałem. Owszem zignorowałem wiekszość linków,  które wkleiłeś,  bo treść, która jest tam zawarta nie ma nic wspólnego z tematem.  Rozpoczęliśmy rozmowę dotycząca wykresu, który pokazuje, że sens szczepień jest żaden, a ty wklejasz linki, gdzie wirusolog tłumaczy, że testy apteczne nie są skuteczne, jak rozpoznać że przeszło się zakażenie omikronem lub omawia postawę Dudy(omawia, a nie krytykuje lub potępia), który notabene powołał się na wypowiedź prof. Hansa Kluge) .

Wydawało mi się, że jesteś na tyle kreatywny, że potrafisz sam znaleźć kilka wykresów i na ich podstawie wyciągnąć konstruktywne wnioski, ale zdaje się, że się myliłem, a więc do rzeczy:
1. Rzeczywista liczba zgonów:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2
Na dzień dzisiejszy podana jest tylko liczba zgonów, a więc 4 stycznia wygląda to tak:
Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób, natomiast 190 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.  Tak wiem zaraz sie przypierfolisz, jak na kovidiana przypadło, że wcześniej napisałem 10%, a jest 30%.  Jednak cały czas umieralność na raka i choroby cywilizacyjne jest znacznie wieksza, bo chcę przypomnieć, że na raka płuca każdego dnia umiera 66 osób. 
Obserwują  te statystyki warto zwrócić uwagę  jak koreluje ze sobą wyszczepialność danych regionów z zakażeniami.  Najbardziej wyszczepione regiony, czyli WLKP oraz Mazowieckie są jednocześnie nośnikami największej liczby zakażeń. Tymczasem podkarpackie, czyli region najmniej wyszczepiony jest najmniejszym nośnikiem zakażeń. Jak to się ma do tego co podają w mediach?
2. Liczba zgonów wg. wieku: Jak widzisz umieralność jest wprost proporcjonalna do wieku, gdzie najczęściej umierają ludzie w grupie 60+ i stanowią 87% wszystkich zgonów, mimo że są najbardziej wyszczepioną grupą 
https://www.gov.pl/web/gis/udzial-procentowy-grup-wiekowych-w-ogolnej-liczbie-zgonow-z-powodu-covid-19
Umieralność do 60 roku życia wynosi praktycznie kilka %, a spowodowane jest to tym, że do 50 lat umierają w ..uj zaniedbani ludzie, czyli ci z nadwagą, nieleczoną cukrzycą oraz innymi tego typu chorobami.
Siłą rzeczy każdy w miarę logicznie myślący człowiek powinien się zastanowić, że skoro z wykresu wnika, że w grupie 0 -60 umieralność wynosi kilka%, a w grupie 60+ 87% i ci ludzie stanowią lwią cześć osób zaszczepionych, to jak to sie ma do przekazu medialnego, który głosi, że w szpitalach leżą tylko młodzi i niezaszczepieni?  Tania propaganda, bo pod respiratorami, czyli na OIOMach leza praktycznie tylko zaszczepieni w wieku 80+ oraz umierają praktycznie tylko zaszczepieni w grupie 60+ (ludzie poniżej tego wieku stanowią mniej niż 5%).  Jeżeli ktoś nie rozumie tych statystyk, to ma problem. a media kłamią i karmią ludzi bredniami.


Cytat:Powiedz mi dlaczego nie widzisz pozostałych siedmiu?

Jak możesz mi zarzucać że nawet ich nie przeczytałem kiedy sam się z nimi nie zapoznałeś?

Jesteś żenujący? Trywialny? JPR 

Cytat:Przecież od samego początku pandemii wypowiadają się u nas jak i też w innych miejscach na świecie wirusolodzy, w tym też medialnie. To jest łatwe do ustalenia.
Jak Ty w ogóle śledzisz temat covid 19 że przez dwa lata nie zdążyłeś sobie tego uzmysłowić?

Widocznie czerpie wiedzą z innych źródeł niż TVN i TVP.

Cytat:Twój problem jest taki że zamknąłeś się w pewnej bańce dezinformacyjnej w mediach społecznościowych, w wybranych profilach i tego co ją otacza nie dostrzegasz. Dlatego nie widzisz choćby wypowiedzi wirusologów ( i to z dwóch lat !! ) ani czegokolwiek innego co nie znajduje się w tej bańce.

Odezwał się dobrze poinformowany kovidian Smile Zamknięty to jesteś ty, ale w bańce przekazów medialnych, a głównym twoim problemem ( o ile to jest problem, bo dla wielu osób to normalność) to fakt, że nie czytasz książek.  Statystyki jedno, Grzesikowski drugie


Cytat:Od dwóch lat wyraźnie się mówi że służba zdrowia blokuje się w Polsce przez covid 19 ale tak konkretnie to przez osoby który Tobie imponują i których to postawy popierasz czyli właściwie niczego nie przestrzegają, minimalizują bądź całkowicie ignorują zagrożenie covid 19, odrzucają większość jeśli nie wszystkie informacje i udają że wiedzą lepiej. Są zagrożeniem dla siebie i dla innych.

Maseczkami i szczepieniami tego problemu nie zlikwidujesz, a pretensje trzeba mieć do rządu. Zamiast miliardy wydawac na głupoty trzeba było zbudować szpitale tymczasowe, gdzie można byłoby położyć pacjentów covidowych, których leczenie głównie polega na podawaniu tlenu. Oni zrobili inaczej, czyli wyparli trudne przypadki kosztem tych łatwiejszych.
Jeżeli chodzi o osoby, które sprzeciwiają się segregacji, to jako społeczniakiak nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Osoby, o których piszesz mimo tego, że są surowe  w swoim przekazie, to jednak swoją postawą zadbały o to,  że decydenci nie zrobili nam tutaj Chin. Nie udało się im ustawić nas na baczność w rządku 2.5 m od siebie, nie udało się nas zastraszyć i nie wprowadzili rodowodów itd. W tym momencie warto jest poruszyć  temat maseczek, które skuteczne są pod warunkiem, że są to maseczki chirurgiczne i zmieniasz je co 30 minut. Takie były zalecenia WHO,  No i warto wiedzieć, że omikron wnika do organizmu przez oczy, a wiec czas zaopatrzyć się w hełmofon antycovidowy.


Cytat:Wolne łóżka szpitalne w niektórych szpitalach, oddziałach się już kończą. Ma to naturalnie związek z 5 falą i Omicronem i to bezpośredni, nie jakiś luźny.

https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-pols...j-ciemnoty

Ten link, a dokładnie wypowiedź prof. Flisiaka powinna kończyć naszą dyskusje.
Pewnie przeczytałeś tylko tytuł, ale zachęcam cie, abys posłuchał co do powiedzenia ma prof. Flisiak, który oczywiście mówi o endemii i to jest rzeczywiste stanowisko wirusologów. Wszyscy są zbanowani i dlatego nie ma ich wypowiedzi. Jedyna tego typu wypowiedź, która istnieje w przestrzeni publicznej, miała miejsce na konferencji lekarzy niezależnych, a link do tej konferencji wrzuciłem kiedyś także na to forum. 

Cytat:Np. W Polsce tylko teoretycznie umiera 275 osób dziennie bo umiera 10 % z tego, reszta to tak na prawdę umiera bo za późno wybrała się do lekarza, czyli dziennie umiera tak 27 osób na nowotwór a Ty się ich tak boisz. Przecież istnieją też inne choroby na które ludzie umierają. Po co się tak upierać przy tych nowotworach?

W związku z tym, że jestes ignorantem oraz trolem nakarmiony medialnymi bredniami to tego nigdy nie zrozumiesz.  Choroby nowotworowe, które są bezpośrednim wynikiem zaniedbań klimatycznych są pandemią o skali dużo większej niż covid, tylko w TVNie o tym nie mówią. W przeciągu najbliższych lat co 3 Polak zachoruje na raka lub chorobe cywilizacyjną spowodowaną  zaniedbaniami klimatycznymi. Nie tylko rak płuca, ale obecnie Czerniak złośliwy stanowi realne zagrożenie dla społeczeństwa, gdyż jest to najprężniej rozwijający się nowotwór skóry, którego pożywką jest promieniowanie UV, a raczej nadpromieniowanie UV.   Do dnia dzisiejszego głównie na wsiach ludzie palą śmieci w pieciu, a stare buty zamiast wypierdzielić do śmietnika to wrzucają do pieca, bo ładnie dymią, a przecież z tego dymu nie ma raka Smile. Na raka płuca pracujesz całe życie. Także jak wychodzisz rano przed swój dom i sztachasz się smogiem rodem z Tokijskiego centrum, to wiedz, że pracujesz na przyszłego raka.
Z tego co pamiętam ty jesteś facet przed 30 lub lekko po 30, a więc to, ze zachorujesz na covid wynosi 100%, ale że na niego umrzesz wynosi już 0%.  Tyle w temacie.
Jeszcze jedno, a więc mnie w szkole podstawowej uczono, że przeżywalność wirusa wynosi max rok czasu i w tym czasie wirus mutuje zmieniając właściwości defensywne jak i ofensywne, a więc teraz pytanie. Jaka jest skuteczność szczepionki wiedząc, że wirus mutował już 2 razy i obecnie pojawia się 3, A PREPARAT CAŁY CZAS JEST TEN SAM?


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 07-02-2022

" Żaden z  wirusologów nie powiedział niczego nadzwyczajnego lub tego czego nie napisałem. Owszem zignorowałem wiekszość linków,  które wkleiłeś,  bo treść, która jest tam zawarta nie ma nic wspólnego z tematem.  Rozpoczęliśmy rozmowę dotycząca wykresu, który pokazuje, że sens szczepień jest żaden, a ty wklejasz linki, gdzie wirusolog tłumaczy, że testy apteczne nie są skuteczne, jak rozpoznać że przeszło się zakażenie omikronem lub omawia postawę Dudy(omawia, a nie krytykuje lub potępia), który notabene powołał się na wypowiedź prof. Hansa Kluge) ."

Zacząłeś twierdzić że żadni wirusolodzy nie wypowiadają się o covid 19, ani teraz ani wcześniej. Więc wklejenie tylu linków miało jak najbardziej sens. 
Przeczytaj sobie jeszcze raz swoje posty, podałeś to wyraźnie.


Cytat : " 1. Rzeczywista liczba zgonów:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz...sars-cov-2
Na dzień dzisiejszy podana jest tylko liczba zgonów, a więc 4 stycznia wygląda to tak:
Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób, natomiast 190 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.  Tak wiem zaraz sie przypierfolisz, jak na kovidiana przypadło, że wcześniej napisałem 10%, a jest 30%.  Jednak cały czas umieralność na raka i choroby cywilizacyjne jest znacznie wieksza, bo chcę przypomnieć, że na raka płuca każdego dnia umiera 66 osób. 




Mieszasz dwie kategorie statystyczne dlatego wychodzą Ci takie a nie inne wyniki a więc wnioski z nich płynące kiedy zestawiasz ze sobą nowotwory i Covid 19.
Za pomocą swojej metody znacznie niwelujesz śmiertelność covid 19 i później porównujesz ją z całkowita śmiertelnością nowotworów. To nie są te same kategorie statystyczne !!
Tyle że za pomocą tej samej metody również można zdecydowanie obniżyć liczbę nowotworów, bowiem również tutaj w jednych przypadkach nowotwór jest jedyną chorobą jak i też nowotwór pojawia się z chorobami współistniejącymi jeśli liczyć przypadki śmiertelne.
Jeśli policzyć jedynie przypadki śmiertelne nowotworów bez występowania dodatkowych chorób, zetniesz ich ilość o 80 %. Zobacz sobie ile wtedy zostanie Ci zgonów i może dopiero wtedy zacznij porównywać.

Czyli porównuje się liczbę całkowitą zgonów z drugą liczbą całkowitą przypadku innej jednostki chorobowej.
Liczby cząstkowe z liczbami cząstkowymi.
Nie liczbę całkowitą z liczbami cząstkowymi.

Co więcej równie dobrze można to samo zrobić w drugą stronę. Czyli używając tej metody z której korzystasz, ściąć liczbę zgonów z powodu nowotworów o te 80 % i porównać ją z całkowitą liczbą zgonów na covid 19. Wtedy wyjdzie dysproporcja na korzyść zgonów covid 19.

Tylko po co ze sobą tak porównywać Dziedzic?

Cytat : " Obserwują  te statystyki warto zwrócić uwagę  jak koreluje ze sobą wyszczepialność danych regionów z zakażeniami.  Najbardziej wyszczepione regiony, czyli WLKP oraz Mazowieckie są jednocześnie nośnikami największej liczby zakażeń. Tymczasem podkarpackie, czyli region najmniej wyszczepiony jest najmniejszym nośnikiem zakażeń. Jak to się ma do tego co podają w mediach?"

Porównujesz ze sobą wartości całkowite, bezwzględne czy proporcjonalne? Czy to jest w przeliczeniu na tysiąc czy 100 tys. osób między regionami?
Czy to nie są czasem statystyki bez uwzględnienia różnic w stopniu liczebności populacji, zagęszczenia populacji oraz stopnia urbanizacji?

Innymi słowy jeśli porównujesz ze sobą "gołe liczby" to takie porównanie nie ma zupełnie sensu.


Tym co stosują wartości PROPORCJONALNE, wychodzą wnioski odwrotne do Twoich. Przyjąłeś błędną metodę porównawczą.




Co do tabelki wiekowej w kwestii śmierci z powodu covid 19 którą podałeś.

Mamy do czynienia przypominam z chorobą zakaźną, czyli problem nie polega jedynie na śmiertelności ale polega na transmisji wirusa i zakażalności. Czyli innymi słowy że Ty możesz kogoś zarazić.
Śmiertelność to jest ledwie jeden z aspektów.
To jest właściwie jak cały system naczyń połączonych między ludźmi, dlatego covid 19 ma taki wymiar społeczny.

Nie można tego samego powiedzieć o nowotworach bo NIE SĄ CHOROBĄ ZAKAŹNĄ TEGO TYPU.

Cytat : " 2. Liczba zgonów wg. wieku: Jak widzisz umieralność jest wprost proporcjonalna do wieku, gdzie najczęściej umierają ludzie w grupie 60+ i stanowią 87% wszystkich zgonów, mimo że są najbardziej wyszczepioną grupą 
https://www.gov.pl/web/gis/udzial-procen...u-covid-19
Umieralność do 60 roku życia wynosi praktycznie kilka %, a spowodowane jest to tym, że do 50 lat umierają w ..uj zaniedbani ludzie, czyli ci z nadwagą, nieleczoną cukrzycą oraz innymi tego typu chorobami.
Siłą rzeczy każdy w miarę logicznie myślący człowiek powinien się zastanowić, że skoro z wykresu wnika, że w grupie 0 -60 umieralność wynosi kilka%, a w grupie 60+ 87% i ci ludzie stanowią lwią cześć osób zaszczepionych, to jak to sie ma do przekazu medialnego, który głosi, że w szpitalach leżą tylko młodzi i niezaszczepieni?  Tania propaganda, bo pod respiratorami, czyli na OIOMach leza praktycznie tylko zaszczepieni w wieku 80+ oraz umierają praktycznie tylko zaszczepieni w grupie 60+ (ludzie poniżej tego wieku stanowią mniej niż 5%).  Jeżeli ktoś nie rozumie tych statystyk, to ma problem. a media kłamią i karmią ludzi bredniami."


Skąd takie wyliczenia w sprawie zgonów i wyszczepionych? Na czym bazujesz?

Przykład

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-na-covid-19-przeraza--lekarz--umieraja-dwie-grupy-osob,artykul,02027782.html

Cytat z artykułu " Uwagę zwracał na to również prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław Fedorowski. — Wśród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 osoby niezaszczepione stanowią ok. 90 proc. Umierają też przede wszystkim osoby niezaszczepione. Jeśli jest to zaszczepiona osoba, to z ciężkimi chorobami współistniejącymi. Jest to więc fala pandemii osób niezaszczepionych, a większość z nich nie szczepi się na własne życzenie — mówił pod koniec listopada specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii."


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 07-02-2022

Nie zmieściłem się w jednym poście.

Posługujesz się wyżej tą tabelką.

https://www.gov.pl/web/gis/udzial-procentowy-grup-wiekowych-w-ogolnej-liczbie-zgonow-z-powodu-covid-19


Pod spodem tejże tabelki jest dodane że wyniki pochodzą z kwietnia 2020 r. czyli tak na prawdę z początku pandemii covid 19 w Polsce.

Powiedz mi po co do opisywania sytuacji z teraz posługujesz się danymi sprzed 22 miesięcy?

Nie wydaje ci się że straciła na aktualności? Smile


Tak się właśnie mniej więcej miesza się na tych profilach i stronkach które tak z lubością śledzisz i odnosisz je do obecnej sytuacji.



Wybacz porównanie ale to trochę tak jakby relacjonując ostatni meczu FC Barcelona- Atletico Madryt, sprzed kilku dni zacząć opowiadać o ich meczu sprzed niecałych dwóch lat.
Niby te same kluby, niby podobne składy, niby coś tam może się ze sobą jeszcze zgadzać ( choćby to że nadal występują w tej samej lidze) ale cala reszta już jest zupełnie inna.

Jeśli na przykład nie podobała Ci się postawa zawodników Atletico Madryt sprzed dwóch lat, wyszukasz sobie ich poszczególne błędy, stworzysz sobie odpowiednią według Ciebie diagnozę dla tego zespołu z tamtego sezonu to niekoniecznie ta diagnoza sprawdzi się obecnie Smile


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 07-02-2022

Cytat : " Jeszcze jedno, a więc mnie w szkole podstawowej uczono, że przeżywalność wirusa wynosi max rok czasu i w tym czasie wirus mutuje zmieniając właściwości defensywne jak i ofensywne, a więc teraz pytanie. Jaka jest skuteczność szczepionki wiedząc, że wirus mutował już 2 razy i obecnie pojawia się 3, A PREPARAT CAŁY CZAS JEST TEN SAM?"

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,czy-szczepionki-beda-dzialac-na-nowy-wariant-omikron-,artykul,10845571.html

Preparat nie jest ten sam.

Od dawna zaleca się trzecią dawkę ale już nie tego samego preparatu.
Od właściwie wakacji zeszłego roku słyszę propozycje czy nawoływanie do wzięcia 3 dawki, przynajmniej w Polsce.

Właściwie od samego początku kiedy zaczęli wprowadzać szczepionki na covid 19 zaczęto mówić że wystarczy maksymalnie na rok, niektórzy podawali przedział czasowy 6-12 miesięcy.
Nie były to jakieś ukryte informacje, dość powszechnie padały, wielu wirusologów choć nie tylko to podawało.

Mi się wydaje że Ty chyba zbyt regularnie raczej tego nie śledzisz, jeśli nie widzisz na przykład informacji z ostatnich 6-8 miesięcy tego typu.
Odpowiedzi na Twoje pytania już dawno padły.


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 07-02-2022

Cytat : " W związku z tym, że jestes ignorantem oraz trolem nakarmiony medialnymi bredniami to tego nigdy nie zrozumiesz.  Choroby nowotworowe, które są bezpośrednim wynikiem zaniedbań klimatycznych są pandemią o skali dużo większej niż covid, tylko w TVNie o tym nie mówią. W przeciągu najbliższych lat co 3 Polak zachoruje na raka lub chorobe cywilizacyjną spowodowaną  zaniedbaniami klimatycznymi. Nie tylko rak płuca, ale obecnie Czerniak złośliwy stanowi realne zagrożenie dla społeczeństwa, gdyż jest to najprężniej rozwijający się nowotwór skóry, którego pożywką jest promieniowanie UV, a raczej nadpromieniowanie UV.   Do dnia dzisiejszego głównie na wsiach ludzie palą śmieci w pieciu, a stare buty zamiast wypierdzielić do śmietnika to wrzucają do pieca, bo ładnie dymią, a przecież z tego dymu nie ma raka [Obrazek: smile.png]. Na raka płuca pracujesz całe życie. Także jak wychodzisz rano przed swój dom i sztachasz się smogiem rodem z Tokijskiego centrum, to wiedz, że pracujesz na przyszłego raka. "

hmmm...

Mi się wydaje że te media to jednak wymieniają różne zagrożenia w tym też te które podałeś, tyle że może trzeba je bardziej śledzić? Smile

Przykład :

" https://tvn24.pl/tagi/zmiany-klimatu

Masz całą sekcję artykułów.


Nowotwory

https://tvn24.pl/go/nowotwory-m%C3%B3zgu,t

https://tvn24.pl/swiat/covid-19-a-nowotwory-az-milion-europejczykow-moze-zyc-z-niezdiagnozowanym-rakiem-jak-sytuacja-wyglada-w-polsce-5511820

Oczywiście to wybrane przykłady, bo jak poszukać to jest tego zdecydowanie więcej.
Od razu podkreślam to że wkleiłem kilka linków to nie znaczy że przedstawiłem całość. Moim celem nie jest tutaj zasypanie forum całą masą różnych linków.  To jest ledwie mały wycinek.

KTO NIE CHE WIDZIEĆ RESZTY TEN SAM SOBIE SZKODZI. NIE BĘDĘ ZA KOGOŚ SZUKAŁ I WKLEJAŁ JEDEN PO DRUGIM.





W telewizyjnych programach informacyjnych np. o 19:00 ale o innych porach też lecą, na tego typu tematy tylko trzeba włączyć w odpowiednim momencie. Żeby się załapać na odpowiedni moment czy też blok informacyjny wystarczy prześledzić coś takiego jak " program TV".
Nie, wbrew "pozorom" a właściwie różnym manipulacjom, potocznym powiedzonkom itd. nie leci cały czas o Covid 19. To kolejny wyprodukowany mit zaraz obok tych który tutaj serwujesz.
Głównie w tym co piszesz posługujesz się mitami i pół prawdami. Reszta to pytania na które już odpowiadano po wielokroć.
Niektórym wirusologom czy innym specjalistom już się znudziło odpowiadać ciągle na jedne i te same kwestie, prostować jedne i te same mity, zwłaszcza że niektóre mają już co najmniej dwa lata, inne rok. Zwłaszcza że to tak opornie idzie jak zobaczyć na reakcje niektórych, nie małych grup.


Myślę że lecisz głównie na ogólnych hasłach pasujących do tezy, bez znajomości tematu w którym się wypowiadasz. To trochę takie strzępki informacji z których tworzy się tezy zwykle spiskowe o tym co te media rzekomo robią, jaką to krzywdę etc.

Powiem Ci jak to wygląda na tych profilach społecznościowych które to mają jak same określają prawdziwie informować, ostrzegać i uświadamiać.

Znajdują sobie jakiś skrót wideo TVNu który traktuje o covidzie 19 i później wyskakują z oskarżeniem że nic a nic nie mówią o nowotworach, czy też innych chorobach przewlekłych czy o innych kwestiach które są dla nich w tym momencie ważne.

Bo tak właściwie nie oglądają tej telewizji praktycznie wcale w kwestii informacyjnej, nie wchodzą na stronę informacyjną a polegają na wrzutkach internetowych na swoich ulubionych profilach internetowych. Dlatego nie wiedzą że się mylą.

Jak już się siedzi w internecie i korzysta z google można by sobie to szybko samemu zweryfikować ale jakoś tego nie robią.
Podobnie osoby które śledzą te profile i przesiąkają tego typu czy podobnymi treściami.


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 07-02-2022

" Żaden z  wirusologów nie powiedział niczego nadzwyczajnego lub tego czego nie napisałem. Owszem zignorowałem wiekszość linków,  które wkleiłeś,  bo treść, która jest tam zawarta nie ma nic wspólnego z tematem.  Rozpoczęliśmy rozmowę dotycząca wykresu, który pokazuje, że sens szczepień jest żaden, a ty wklejasz linki, gdzie wirusolog tłumaczy, że testy apteczne nie są skuteczne, jak rozpoznać że przeszło się zakażenie omikronem lub omawia postawę Dudy(omawia, a nie krytykuje lub potępia), który notabene powołał się na wypowiedź prof. Hansa Kluge) ."

Masz tutaj wypowiedź profesora Roberta Flisiaka o sensie szczepień na covid 19 w Polsce.

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art18917681-prof-flisiak-szczepienie-zmniejszylo-ryzyko-smierci-prawie-100-krotnie

Daje dlatego Flisiaka bo akurat tego wirusologa w swoim poście z tego co widzę uznajesz. Chyba że akurat teraz nagle postanowisz już go nie uznać bo nie popiera Twojego poglądu.

Czytanie tego wykresu w ten sposób jak pani Kurowska wprowadza zupełnie w błąd.


Masz tutaj inną analizę tego wykresu i fałszywej interpretacji która Ci się aż tak spodobała.

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/poslanka-kurowska-rozpowszechnia-falszywe-informacje-o-szczepieniach/

Te jednostki medyczne na które się powołują tutaj tworzą wirusolodzy i epidemiolodzy. Oni umieją analizować dane oraz wykresy a nie pani Kurowska której się uczepiłeś. Oni są praktykami a Kurowska jedynie co to korzysta z mediów społecznościowych , dlatego łatwo ją nabrać.
Wbrew temu co napisałeś wcześniej, kilka postów temu, tego typu oceny wydawane przez ośrodki medyczne nie tworzą  jedynie statystycy, matematycy itd.

Masz tutaj jak stopień wyszczepienia przekłada się na liczbę zgonów w Izraelu

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8339815,izrael-koronawirus-piata-fala-zakazenia-rekord.html

Wysoki stopień zakażeń w Izraelu powodują głównie niezaszczepieni.
Zestawianie liczby zakażeń jako suchej liczby, porównywanie tego ze stopniem wyszczepienia społeczeństwa w oczywisty sposób wprowadza w błąd, jeśli pominie się informacje na kogo przypada w dużym stopniu ognisko zakażeń.
To tak na prawdę potwierdza skuteczność szczepionek, nawet w przełożeniu na zakażenia jeśli chodzi o Izrael. Tylko trzeba uwzględnić wszystkie informacje.

To dopiero jak taką tabelkę sporządzi Konfederacja i zabierze się za analizowanie pani Kurowska czy ktoś na jej po dobę wychodzi coś zupełnie odwrotnego.

Mam nadzieję że teraz już sprawa jest dokładniej wyjaśniona.


RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - DziedzicPruski - 12-02-2022

Cytat:Mieszasz dwie kategorie statystyczne dlatego wychodzą Ci takie a nie inne wyniki a więc wnioski z nich płynące kiedy zestawiasz ze sobą nowotwory i Covid 19.
Za pomocą swojej metody znacznie niwelujesz śmiertelność covid 19 i później porównujesz ją z całkowita śmiertelnością nowotworów. To nie są te same kategorie statystyczne !




Chciałeś poznać rzeczywista umieralność na covid to ją poznałeś i tyle. Niestety nie wiem ile umiera zaszepionych, a ile niezaszczepionych, bo takich statystyk niestety nie ma. Ciekawe dlaczego?

Nie miałeś porównywać statystyk zgonów, tylko zastanowić się nad skalą strachu jaki towarzyszy w jednym i drugim przypadku przy takiej samej liczbie zgonów. Katastrofa  klimatyczna, która sprawi, że w przeciągu 10 -15 lat  co 3 człowiek na świece zachoruje na raka płuca lub czerniaka złośliwego nie przeraża ludzi tak jak strach przed wirusem, który sam się unicestwia. Odrealnienie level hard, za które odpowiedzialne są media.  To media decydują czego ludzie się boją, a czego nie, a gdy się boją podejmują irracjonalne decyzje







Cytat:Porównujesz ze sobą wartości całkowite, bezwzględne czy proporcjonalne? Czy to jest w przeliczeniu na tysiąc czy 100 tys. osób między regionami?
Czy to nie są czasem statystyki bez uwzględnienia różnic w stopniu liczebności populacji, zagęszczenia populacji oraz stopnia urbanizacji?


Skoro nie potrafisz spojrzeć na wykres, który pewnie miałeś otwarty w momencie, gdy to pisałeś, to turlaj dropsa.







Cytat:Mamy do czynienia przypominam z chorobą zakaźną, czyli problem nie polega jedynie na śmiertelności ale polega na transmisji wirusa i zakażalności. Czyli innymi słowy że Ty możesz kogoś zarazić.
Śmiertelność to jest ledwie jeden z aspektów.
To jest właściwie jak cały system naczyń połączonych między ludźmi, dlatego covid 19 ma taki wymiar społeczny.
Nie można tego samego powiedzieć o nowotworach bo NIE SĄ CHOROBĄ ZAKAŹNĄ TEGO TYPU.


Nowotwory są ledwie jednym  ze skutków katastrofy klimatycznej.  Niestety nie mają wydźwięku społecznego, bo Tv  nie demonizują tego problemu tak jak w przypadku covida.  Twarz zasłaniasz maseczką ze strachu przed covidem, bo w TV tak powiedzieli, ale latem nie zasłaniasz się przed słońcem, które w obecnym stanie jest śmiercionośne wielokrotnie bardziej niż omicron.  Światem targają dużo poważniejsze problemy niż wirus, którego żywot uległ naturalnej degradacji, ale wielu decydentom jest zwyczajnie na rękę, aby ludzie żyli w strachu. W przypadku Polski owy stan jest na rekę opozycji  i zdaje się, że pisałem ci dlaczego.

Cytat:Skąd takie wyliczenia w sprawie zgonów i wyszczepionych? Na czym bazujesz?
Na rachunku prawdopodobieństwa oraz na doniesieniach prasowych z kraju i ze świata.

Cytat:Cytat z artykułu " Uwagę zwracał na to również prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław Fedorowski. — Wśród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 osoby niezaszczepione stanowią ok. 90 proc. Umierają też przede wszystkim osoby niezaszczepione. Jeśli jest to zaszczepiona osoba, to z ciężkimi chorobami współistniejącymi. Jest to więc fala pandemii osób niezaszczepionych, a większość z nich nie szczepi się na własne życzenie — mówił pod koniec listopada specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii."
Żenujące kłamstwa.

Bawaria:

Pacjenci intensywnej terapii w większości są zaszczepieni

https://unser-mitteleuropa.com/ebersberg-bayern-intensivpatienten-grossteils-geimpft-intensivmediziner-ueberrascht-und-herstellern-nicht-bewusst/

Siemianowice:

https://tarnogorski.info/szpital-miejski-w-siemianowi/

Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich:
  • Pacjenci hospitalizowani z COVID-19: 36
  • w tym zaszczepionych: 16
  • w tym niezaszczepionych: 20
W tym na OIOM:
  • Zaszczepionych: 5
  • Niezaszczepionych: 1
    Więcej linków nie wklejam, bo ty i tak tam nie zaglądasz.
  • Cytat:Pod spodem tejże tabelki jest dodane że wyniki pochodzą z kwietnia 2020 r. czyli tak na prawdę z początku pandemii covid 19 w Polsce. Powiedz mi po co do opisywania sytuacji z teraz posługujesz się danymi sprzed 22 miesięcy?Nie wydaje ci się że straciła na aktualności?


    Nie, gdyby straciła aktualność to bym jej nie wklejał.

    Cytat:Preparat nie jest ten sam.

    Od dawna zaleca się trzecią dawkę ale już nie tego samego preparatu.
    Od właściwie wakacji zeszłego roku słyszę propozycje czy nawoływanie do wzięcia 3 dawki, przynajmniej w Polsce.


    Preparat cały czas jest ten sam, ale zachęcają, aby booster pochodził od innego producenta. W sensie, żeby inni też sobie zarobili, a nie tylko Pfizer.

    Cytat:Myślę że lecisz głównie na ogólnych hasłach pasujących do tezy, bez znajomości tematu w którym się wypowiadasz. To trochę takie strzępki informacji z których tworzy się tezy zwykle spiskowe o tym co te media rzekomo robią, jaką to krzywdę etc.


    Jeżeli nie pasuje ci ta strona, to znajdź ten wykres na portalu TVNu.

    Cytat:Daje dlatego Flisiaka bo akurat tego wirusologa w swoim poście z tego co widzę uznajesz. Chyba że akurat teraz nagle postanowisz już go nie uznać bo nie popiera Twojego poglądu.
    Nie imputuj mi. Uznaje wszystkie wypowiedzi wirusologów, ale pod warunkiem, że nie są kłamliwe.

    Kim jest ktoś, kto 14.09.2021 w wolnym tłumaczeniu mówi, ze tylko szczepionka ratuje życie, a 1.02.2022 mówi, ze wirus zmierza do endemii, czyli do naturalnego samozniszczenia?  Zresztą ten typ zasłyną ze stwierdzenia, że on nigdy nie spotkał się NOPem szczepionki, a to, ze ktoś umiera kilka dni po szczepieniu to jest tylko przypadek.

    O wypowiedzi wirusologów celowo pytałem, bo wiem, ze ich nie ma, gdyż wirusolodzy dostali globalnego bana, ale wiem także, że o endemii mówią już od ok. roku, czyli od pojawienia się mutacji Delta. Zachęcam cie do obejrzenia i wysłuchania konferencji lekarzy niezależnych

    https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=197183345625516

    Cytat:Te jednostki medyczne na które się powołują tutaj tworzą wirusolodzy i epidemiolodzy. Oni umieją analizować dane oraz wykresy a nie pani Kurowska której się uczepiłeś. Oni są praktykami a Kurowska jedynie co to korzysta z mediów społecznościowych , dlatego łatwo ją nabrać.

    Wbrew temu co napisałeś wcześniej, kilka postów temu, tego typu oceny wydawane przez ośrodki medyczne nie tworzą  jedynie statystycy, matematycy itd.


    Cytat:Badanie pochodzące z Anglii dowodzą, że w przypadku osób zaszczepionych ryzyko zakażenia się od chorego współlokatora spadało od 40 do 50 proc.
    Trafisz, albo nie, to tak jak w kasynie, gdy cały czas grasz czerwone, to w końcu trafisz. Tak samo z wirusem, w końcu na niego trafisz i zachorujesz, a potem wyzdrowiejesz. Proste i logiczne.

    Cytat:Masz tutaj jak stopień wyszczepienia przekłada się na liczbę zgonów w Izraelu
    Oni przedstawiają rzeczywista liczbę zgonów na covid z pominięciem osób, które chorowały na inne choroby.



RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - Supa - 12-02-2022

Cytat: napisał(a):Cytat z artykułu " Uwagę zwracał na to również prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław Fedorowski. — Wśród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 osoby niezaszczepione stanowią ok. 90 proc. Umierają też przede wszystkim osoby niezaszczepione. Jeśli jest to zaszczepiona osoba, to z ciężkimi chorobami współistniejącymi. Jest to więc fala pandemii osób niezaszczepionych, a większość z nich nie szczepi się na własne życzenie — mówił pod koniec listopada specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii."
Żenujące kłamstwa.

Bawaria:

Pacjenci intensywnej terapii w większości są zaszczepieni

https://unser-mitteleuropa.com/ebersberg...t-bewusst/

Siemianowice:

https://tarnogorski.info/szpital-miejski-w-siemianowi/

Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich:
  • Pacjenci hospitalizowani z COVID-19: 36

  • w tym zaszczepionych: 16

  • w tym niezaszczepionych: 20

W tym na OIOM:
  • Zaszczepionych: 5

  • Niezaszczepionych: 1
    Więcej linków nie wklejam, bo ty i tak tam nie zaglądasz.





To nie są żenujące kłamstwa tylko zdajesz się nie rozumieć na czym polega statystyka i logika i że jednostkowy wynik z jednego szpitala w danym momencie nie zaprzecza całej regule.
Jak mogą Ci wyjść takie same wyniki procentowo jak jedno to mikro dane a drugie to meta dane?
Operujesz w ogóle tymi terminami? Wiesz jakie są między nimi różnice? Smile

Fedorowski podał Ci wyniki z wszystkich szpitali w całej Polsce a nie tylko z jednego szpitala z Siemianowic.

Powiedz mi dlaczego nie uwzględniasz wyniku z 950 szpitali w Polsce a wybrałeś sobie jedynie jeden szpital z Siemianowic i to akurat na tym etapie?

Jak można w ogóle próbować obalić wynik z 950 szpitali wynikiem z jednego szpitala? Smile

Poważnie nie widzisz tego absurdu?



To samo tyczy się przykładu z Bawarii. Wynik jednostkowy z ledwie jednego regionu nie potwierdza Twojej tezy. Poza tym to się ujmuje długookresowo a nie jako wynik z jednego tygodnia czy tym bardziej dnia.
Jak Ci ktoś podaje wynik z całych Niemiec to jak w jednej tylko Bawarii ma wyjść dokładnie to samo?

Jak więcej osób niezaszczepionych umiera z powodu covid 19 to oczywistym jest że w danym momencie na przykładzie jednej czy drugiej jednostki szpitalnej może zostać zanotowana większa liczba hospitalizowanych zaszczepionych. To jedynie potwierdza to co mówi się od dawna że szczepionka może Ci pomoc przejść łagodniej covid 19 a przede wszystkim zmniejszy szanse tego że umrzesz. Czego tutaj nie rozumiesz?
Nie umiesz wyciągnąć wniosków z dość prostych danych. Tam gdzie z danych nawet tych które sam podajesz, dość jasno wynika że jednak warto się zaszczepić przed covid 19 bo dzięki temu możesz nie umrzeć Ty widzisz informacje żeby się nie zaszczepić.

Tak poza tym nie wiem czy zauważyłeś że dajesz link do portalu fakt chekingowego ( ten portal po niemiecku) który najpierw cytuje daną tezę czyli Twoją a później ją omawia i wcale nie tak jakbyś sobie tego życzył. Jak przeczytać jedynie nagłówek, resztę pominąć to można nabrać błędnego przeświadczenia że artykuł przyznaje rację ale to tylko na takim etapie.
Przecież lekarz z Twojego linku namawia do szczepienia. Potwierdza skuteczność szczepionek tylko mówi że działają na pól roku.


Pozwolę sobie Twój błąd przedstawić inaczej, na przykładzie Twoich nowotworów i tego co piszesz wyżej.

Wziąć Twoje tezę że statystycznie co trzeci Polak może umrzeć z powodu nowotworów w przyszłości ( czyli dane zbiorcze) wziąć sobie jakiś mini wycinek danych ( specjalnie dobrany) jakiś niewielki w sumie procent z całości na przykład jeden z 950 ( jak w przypadku Twojego błędu z szpitalami) gdzie nie wychodzi co trzeci tylko na przykład co dwudziesty Polak albo i jeszcze mniej. Teraz na tej podstawie można by zacząć twierdzić że z tym nowotworem to jest takie strasznie, dezinformacja, komuś zależy żeby wywołać epidemie strachu no bo wychodzi że nie co trzeci a co dwudziesty.
Co więcej nawet te niewielkie i ograniczone dane na podstawie których wychodzi " co dwudziesty" można później dodatkowo jeszcze zmanipulować i przez to jeszcze bardziej je pomniejszyć. Z użyciem jeszcze innej techniki za pomocą której preparuje się obraz danej jednostki chorobowej i problemów z nią związanych. Właśnie takich którego można spotkać w mediach społecznościowych na niektórych profilach i niszowych stronkach.

Na podstawie niewielkiej próbki danych, dodatkowo jeszcze nie długookresowej  a krótkookresowej można sobie potwierdzać jak i obalać niemal dowolnie każdą tezę, we wszystkie strony nawet można by się pokusić o tezę ze nowotwór w ogóle nie jest jest problemem w Polsce wybierając sobie na przykład jeden szpital w okresie w którym nikt z powodu tego nowotworu nie umarł lub też nikt akurat w tym momencie w jednym szpitalu na cala Polskę nie leczył się na nowotwór.

W ten właśnie sposób jak zaprezentowałem powyżej, za pomocą tej metody manipulacyjnej której ulegasz i którą później stosujesz można się dawać oszukiwać, właściwie w temacie każdej choroby, nawet niezależnie od jej skali.

Jakbyś znał zasady logiki i statystki oraz etyki z nimi związanej w szczególności w przełożeniu na epidemiologie  to byś nie sadził takich śmiesznych tez które przedstawiłeś w swoim powyższym poście.