Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ból kręgosłupa.
#1
Doświadczam tegocholerstwa nieprzerwanie od ponad 3 lat. Zmienia się tylko nasilenie, ale nie jest to już ten kregosłup sprzed kilku lat. Odczuwam ciągłą sztywność w kręgosłupie lędźwiowym co negatywnie wplywa na ogólne samopoczucie. Myślę, że najlepsze co moge zrobić to zrzucić wage, chociaż wydaje się to zadaniem niezwykle trudnym.
"Every day above ground is a good day"
[Obrazek: giphy.gif] [Obrazek: 7HJSGks.jpg]
Odpowiedz
#2
Jako weteranka bóli kręgosłupa podzielę się swoim doświadczeniem.
Zrzucenie wagi - ok. Ale ważne też, jaki tryb życia prowadzisz. Jeśli głównie siedzący (praca biurowa itp.) to samo zrzucenie wagi nic nie da. Chcesz, by przestało boleć? Musisz się ruszać. Polecam zajęcia "zdrowy kręgosłup" - zarówno dla osób z problemami kręgosłupa jak i tych, którzy przez swój tryb życia odczuwają bóle pleców. Takie zajęcia są w praktycznie każdej siłowni. 
Pomagają też ogólnie zajęcia fitness, no i pływanie... Ale to chyba każdy wie.
Odpowiedz
#3
Pływanie nie wchodzi w gre...obrzydza mnie basen i woda gdzie było pół miasta... rower to moj środek lokomocji i zbliżają sie niezłe przejażdzki Smile Do tego planuje zrzucić jakies 20kg do konca roku potem moze jeszcze z 5 i trzymac to...do tego chce joge...mam nadzieje że to pomoze Smile
"Every day above ground is a good day"
[Obrazek: giphy.gif] [Obrazek: 7HJSGks.jpg]
Odpowiedz
#4
Ogolnie rzecz biorac praca biurowa ma wplyw na problemy z kregoslupem, ale glownie chodzi o schylanie sie. W praktyce: przed laptopem i smartfonem, czyli cos co dotyczy dzisiaj poraktacznie kazdego, bo jak wiele osob przeglada komorasa trzymajac go na wysokosci swoich oczu bedac wyprostowanym? Doprowadza to do zwyrodnien kregoslupa szybciej niz u naszych rodzicow. Ruch jest swietna przeciwwaga, ale nie lekarstwem, bo nie usunie istniejacych tych drobnych zwyrodnien, o ktorych juz istnieniu nawet nie mamy pojecia.
http://neurochirurgwroclaw.com.pl/pl/pag...Y__SZYJNEJ
Kto pamieta o regularnych przerwach od gapienia w monitor? Znalazlem prosty sposob, ustawic timer na 30 minut Smile
Odpowiedz
#5
kiedyś "lubiły" mnie pobolewać plecy raz na jakiś czas ale odkąd systematycznie się ruszam to problem zniknął. Mój ojciec też miał problemy z plecami, czasem musiał brać sobie z tego powodu chorobowe ale zaczął biegać regularnie i wszystkie dolegliwości zniknęły, do tego zrzucił sporo kilogramów. Jakiś czas temu miał operacje kolana i przestał biegać i już zdarzyło mi się od niego usłyszeć, że problem z plecami powoli wraca i gratisowo waga też. Wiadomo każdy ma indywidualny problem i rozwiązanie pewnie też takie jest.
Odpowiedz
#6
Przy bieganiu koniecznie trzeba doposazyc sie w sportowe buty biegowe, ktore beda amortyzowac wstrzasy.
Skoro bieganie odpada, moze teraz wspolny ping pong, albo tenis?
Odpowiedz
#7
Moim sportem jest rower...w tym tyg zrobilem 191, waga powoli rusza w dół Big Grin
"Every day above ground is a good day"
[Obrazek: giphy.gif] [Obrazek: 7HJSGks.jpg]
Odpowiedz
#8
JOY to świetnie  Wink
Odpływam ....
Zanikam ...
Zagubiona rozmywam się...
Blaknę ...
Zagubiona rozmywam się ...
Odpowiedz
#9
(09-09-2018, 21:36 )Myszu napisał(a): JOY to świetnie  Wink

Smile
"Every day above ground is a good day"
[Obrazek: giphy.gif] [Obrazek: 7HJSGks.jpg]
Odpowiedz
#10
Joy, miałeś kiedyś robiony rezonans magnetyczny na ten odcinek pleców?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości