Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bol kręgosłupa
Cierpię na ból kręgosłupa spowodowany pozycją pracującą. Doradzicie co skutecznie pomoże mi na takie problemy?
Odpowiedz
(16-02-2021, 8:36 )rapik napisał(a): Cierpię na ból kręgosłupa spowodowany pozycją pracującą. Doradzicie co skutecznie pomoże mi na takie problemy?

Mój ojciec miał problemy z poszczyknięciami i rwą ale zaczął biegać i wszystkie dolegliwości minęły. Także radzę ruszyć tyłek. Teraz  tata nie biega bo zniszczył kolano i problemy wróciły więc wkłada jakiś wałek pod dolną część kręgosłupa i tak leży na nim przez jakiś czas wyciągnięty, niby to mu pomaga.
Odpowiedz
rapik, a w którym miejscu konkretnie boli ten kręgosłup ?

Jest masa ćwiczen na poprawe kondycji kręgosłupa np na youtubie. Jeżeli jest problem w dysku to nie sądzę aby bieganie pomogło jak pisze żagiel, a może tylko zaszkodzić i nasilić dolegliwości, wszelkie skoki, bieganie tylko jeszcze bardziej przyczyniają się do uwypuklenia dysku i większych dolegliwości bólowych. Wiem troszkę o tym bo 17 roku życia się z tym zmagam i po kilku operacjach , a w szkole właśnie miałem od neurologa zwolnienie z biegania i skoków przez płotki. Ruch jak najbardziej, ale nie sporty gdzie kręgosłup jest narażony na wstrząsy.
Odpowiedz
Jak coś boli to najlepiej przejść się do lekarza.  Mojego ojca bolały plecy, stosował różne metody łagodzenia ból łącznie z noszeniem pasów elastycznych oraz spaniem na twardym z wałkiem pod plecami. Potem okazało się, że to nie plecy bolały, tylko nerka. Po diagnozie 3 miesiące i do piachu. Undecided
Odpowiedz
Przykro mi z powodu ojca, ale to są wyjątkowe przypadki, najczęściej problem leży w kręgosłupie, lecz nie zaszkodzi się przebadać, jakies rtg, kregosłupa, ewentualnie usg jamy brzusznej lub rezonans kregosłupa. Z tym pójściem do lekarza to trochę przesadziłeś, chyba chciałeś powiedzieć zadzwonić do lekarza Tongue, w dzisiejszych czasach do lekarza rodzinnego nie da się pójść, diagnozują Cię przez telefon, a skuteczność takiej diagnozy jest taka sama co sam byś sobie objawy wygooglował Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości