Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Picie alkoholu / Alkoholizm.
U mnie było kiedyś tak, że próbowałem wódki, wypiłem może ze dwa piwa, a i tak nie do końca, bo połowę piwa wylałem, gdyż mi nie smakowało i mnie odrzucało. Gdzieś tam u kogoś byłem i ktoś mnie poczęstował.

Gdybym chciał, to bym zaczął pić i też mógłbym z czasem popaść w alkoholizm.
Ale nigdy sobie na to nie pozwoliłem. Od tamtego momentu nigdy już nie napiłem się piwa, ani żadnego innego alkoholu.
Poza tym jeżeli alkohol, a nawet piwo mi nie smakował, to ja i tak bym nie pił na siłę.
Prawda jest taka, że alkohol nie jest dla każdego i nie każdemu przypasuje. Nie każdy by wpadł w alkoholizm, bo by w ogóle nie pił alkoholu i takich ludzi jest sporo.
Nie uzależni się od alkoholu ten, który w ogóle nie pije alkoholu i nie smakuje mu alkohol.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Nie lubisz piwa, bo piwa nie piłeś (piwo koncernowe, to nie piwo tylko popłuczyny).  Spróbuj piwa z krakowskiego browaru Lubicz. Z tego co widze "pandemia" wymusiła na nich wprowadzenie sprzedaży online, a więc teraz każdy może sobie zamówić piwo, które oni warzą. Najlepsze jest marcowe i lager.
Odpowiedz
DziedzicPruski, piwo nigdy mi nie smakowało, nie wspominając też o innych trunkach.
Nie każdemu alkohol zasmakuje i tacy raczej nigdy pić alkoholu nie będą.
W całym społeczeństwie i w Polsce i w innych krajach niektórzy nigdy nie będą mieli i nie mają problemu z alkoholem, jak tez nigdy go nie będą pili.
To nie jest tak, że każdy, kto pije, kto po raz pierwszy smakuje alkohol, to będzie pił dalej, przez całe życie.
Niektórym alkohol nigdy nie przypadnie do gustu, z różnych przyczyn.
Natomiast, alkoholikami zostają tylko ci, którzy piją za dużo, nadmiernie alkohol i się uzależniają.
Ale oczywiście nie jestem żadnym specjalistą od uzależnień.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Nie piszę o chlaniu i o uzależnieniu od alko, ale o piciu dobrego piwa. Skoro butelka piwa kojarzy się Tobie z alkoholizmem, to faktycznie lepiej nie pij.
Odpowiedz
DziedzicPruski, nawet nie piję dobrego piwa.

Alkohol, jakikolwiek nie jest dla mnie, bo się o tym przekonałem. A na siłę nie będę wlewał w siebie alkoholu, bo to jest głupie.
Nie będę robił czegoś wbrew sobie.

Natomiast, dlaczego nie każdy się uzależni od alkoholu?

Nie jestem w tej dziedzinie żadnym ekspertem, ale uważam i z tego, co się dowiedziałem z audycji o alkoholikach i z wypowiedzi psychiatrów i specjalistów od uzależnień alkoholowych, że niektórzy ludzie nie mają skłonności do alkoholizmu. Potrafią latami pić w normalnych ilościach alkohol i nie przekraczają pewnej granicy.
Potrafią się tego trzymać i alkohol im nie przeszkadza. Kiedyś jakiś gość się wypowiedział na temat alkoholu i alkoholizmu, w jakimś programie, iż: "On pije alkohol, bo lubi i w niczym mu to nie przeszkadza. Jak pracuje gdzieś u znajomego, to lepiej mu jest pracować po wypiciu kilku piw, bo wtedy nawet lepiej pracuje. A jak nie wypije piwa, to gorzej pracuje". Taka była jego ocena.
Jeżeli gość potrafi pić i trzymać w tym umiar, to ja nie mam tutaj nic przeciwko.
Bo alkohol jest dla ludzi, ale tylko dla takich, którzy potrafią go pić, bez problemów. No ale oczywiście są też ludzie, którzy nigdy nie powinni pić żadnego alkoholu i nie powinni alkoholu dotykać.
Ale nikt takim ludziom tego też nie zabroni, bo każdy dorosły człowiek ma prawo kupić legalny alkohol, w jakich ilościach chce.

Poza tym nigdy nie ma tak naprawdę pewności, że i ludzie, którzy potrafią pić alkohol "z umiarem" po iluś latach nie przekroczą granicy i nie będa pić coraz więcej. Bo tak może się stać praktycznie z każdym pijącym.
Nikt nikomu nie siedzi w psychice i w głowie.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Rozumiem i nie namawiam. Też nie wiem dlaczego ludzie stają się alkoholikami, ale szczerze mówiąc mam to gdzieś i dlatego dzisiaj wypiję sobie 2 albo 4.
Odpowiedz
(15-05-2021, 18:37 )DziedzicPruski napisał(a): Rozumiem i nie namawiam. Też nie wiem dlaczego ludzie stają się alkoholikami, ale szczerze mówiąc mam to gdzieś i dlatego dzisiaj wypiję sobie 2 albo 4.

Wiesz każdy pije alkohol z własnej woli. Alkohol jest legalny. 
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Apropos walki z alkoholizmem. Ja+ dwie laleczki prosto z Czech Smile
[Obrazek: 9e18a7ba83ad9.jpg]
Czeskie piwa są za - je -...
Odpowiedz
To co? Po pierwszej nutce? Smile
https://ibb.co/922hQsp
Odpowiedz
Co mi odwaliło z tymi nutkami ? Icon_lol Masakra, nie ma co ukrywać alko posty w moim wykonaniu są coraz durniejsze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości