Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urojenia
#1
Skąd zainteresowanie tym tematem? Otóż miewam urojenia. 
Miewam urojenia i myśli samobójcze. Najczęściej o tym, żeby przejechał mnie jakiś samochód. Pomimo stosowania leku przeciwdepresyjnego Seronil łapię się na tym, że czasami zdarza mi się myśleć o sobie inaczej niż cała reszta ludzi. Mam świadomość swojej niesprawności i swoich wad a mimo wszystko coś mi się tam w głowie niebezpiecznego uraja. Miewam urojenia o dziwnym charakterze np. o tym, co by było gdyby mnie nie było, pojawia mi się też w głowie pytanie: czy moi bliscy się mnie nie wstydzą? Miewam urojenia, że ktoś mnie pilnuje, miewam urojenia, że bez czyjejkolwiek pomocy nie jestem w stanie zrobić niczego, zdobyć pracy i żyć samodzielnie i w ogóle jestem do dupy, ja to tylko do prostych prac się nadaję. 
Doświadczam również depersonalizacji. 
Jak sobie poradzić z urojeniami?
Odpowiedz
#2
No ja urojeń na szczęście to nigdy nie miałem.
Poza tym, że kiedyś, w młodym wieku cierpiałem na depresję i byłem w fatalnym stanie psychicznym i także natręctwa myślowe, które mnie męczą do teraz, to innych problemów z psychiką nie miałem.

Zależy od stanu psychiki.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
#3
Nie wiem w jakiej sytuacji jesteś obecnie, ale takie urojenia można leczyć. I powinno się leczyć bo im bardziej w las, tym bardziej choroba będzie się rozwijała.Raczej niemożliwe jest leczenie ich samodzielnie, warto jest skonsultowac się z psychiatrą oraz psychologiem i Ci powinni opracować odpowiednią terapię:
https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psyc...-warszawa/

Weź pod uwagę zapisanie się na psychoterapię w formie online, dla wielu osób jest to znacznie łatwiejsze niż psychoterapia w cztery oczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości