Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
Henri-Christian Giraud autor książki „De Gaulle i komuniści” mówi że De Gaulle wyszedł z inicjatywą potajemnych rozmów ze Stalinem w lipcu 1941 r. by zawrzeć wspólny sojusz, Francja-ZSRR.

https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/...uropa.html

Według niego efektem tych rozmów miał być pakt zawarty w listopadzie 1942 r. Mianowicie by utworzyć drugi front podczas II wojny światowej jak najdalej na ZSRR, najlepiej na północy Francji.
W te rozmowy miał być też zaangażowany Winston Churchill.
De Gaulle miał obiecać Stalinowi wzmocnienie po wojnie partii komunistycznej we Francji.
Celem miało być osłabienie sojuszu Niemcy- ZSRR czyli paktu Ribbentrop- Mołotow.


Henri-Christian Giraud opisuje też relacja na linii De Gaulle- Władysław Sikorski oraz Francja- Polska w omawianym czasie.
Odpowiedz
Wysiedlenia Polaków z Lwowa w 1946 roku.

https://wielkahistoria.pl/wysiedlenie-po...j-litosci/

Przesiedlono ponad 100 tys. Polaków.

Najgorzej potraktowano tych którzy nie chcieli się w ogóle przenieść, w trakcie wysiedleń stawiali opór czy manifestowali swoje niezadowolenie.
Odpowiedz
Jedna z najdzielniejszych agentek polskiego kontrwywiadu Armiu Krajowej. Teodora Seracsin-Żukowska ps. „Milena” .

https://wielkahistoria.pl/teodora-zukows...warszawie/

Realizując zadanie zlecone przez Armię Krajową Teodora Seracsin-Żukowska skontaktowała się z SS-Sturmbannführer Ernst Kah który zaproponował jej pracę biurową.

Przyjęła posadę w urzędzie gubernatora dystryktu warszawskiego w wydziale spraw wewnętrznych, a od 1940 roku – w wydziale sprawiedliwości. Najpierw jako sekretarka a później referentka uzyskała dostęp do tajnych informacji.

Dostarczała m.in comiesięczne raporty gubernatora Fischera, a nawet wykradła jego poufne przemówienie wygłoszone do podwładnych 10 sierpnia 1943 roku. Przekazała też informacje, ujęte w raporcie ZG AK z 18 lipca 1944 roku skierowanym do dowódcy okręgu Warszawa-Miasto, na temat redukcji oraz zmian w siłach mundurowych stolicy, częściowo zastąpionych oddziałami obrony krajowej.

Po  wojnie wyjechała do Austrii gdzie pracowała w Lufthansie, następnie przeniosła się do Wielkiej Brytanii a po tym postanowiła wrócić do Polski gdzie 20 lipca 1949 roku została aresztowana przez Urząd Bezpieczeństwa.

Była więziona i przesłuchiwana przez blisko cztery lata, między innymi przez słynnych Józefa Światło i Tadeusza Różańskiego. Starano się wydobyć z niej zeznania na temat współpracy Armii Krajowej z gestapo. Sama też była oskarżona o współpracę z niemieckim okupantem. Próbowano wykorzystać to że na potrzeby kontrwywiadu AK podpisała volklistę.

Po stalinowskiej odwilży tamtejszy system sądowniczy umorzył jej sprawę z braku dowodów.
Odpowiedz
Ksiądz bił dzieci? Sprawą zajęła się prokuratura.

https://wiadomosci.wp.pl/krakow/malopols...392153856a

To i tak całe szczęście że nie stwierdziła że to tak naprawdę dzieci biły księdza lub że to dzieci właściwie sprowokowały księdza a ten biedny nie mógł zachować inaczej. Po prostu to był środek dyscyplinujący.


Jeszcze by można spróbować wmówić że dzieci z rodzicami uknuły spisek przeciwko księdzu a to wszystko z zazdrości że to on otrzymał boską łaskę a nie oni i że posiada odpowiednie cechy charakteru.

Tak w ogóle to jeden z rodziców jednego z chłopców to jeździ do Niemiec do roboty a podobno jego dziadek podczas wojny pracował u Niemców na ochotnika.

Ojciec innego z diabłów z II klasy to jeździ niemieckim BMW a matka jednaj z uczennic ma na imię Angelica a to nie jest polskie imię, brzmi prawie tak jak Angela Merkel.

Rodzice czwartego dziecka nie chodzą do kościoła.

Jeden z rodziców piątego dziecka nie był już 3 lata u komunii .

Rodzic szóstego dziecka wziął ślub dopiero jak miał dwójkę dziecko, 5 lat po pierwszym dziecku.

Rodzice siódmego dziecka kiedyś brzydko mówili o księżach, a tak w ogóle to dziadek był w ORMO.
Jeden z rodziców mówi z wyraźnym rosyjskim akcentem a dziecko, diabeł z III Klasy zaciąga po nim.

Czyli właśnie to jest taka szajka.

Tak było.
Odpowiedz
Według Jana Pospieszalskiego trójka nauczycieli z Gliwic miała umrzeć w wyniku szczepienia. Powoływał się na listy które ostatnio otrzymywał.

https://wiadomosci.wp.pl/jan-pospieszals...910243072a

Nikt na razie nie potwierdza tych zgonów.

Nic o tym nie wie choćby powiatowy inspektor sanitarny w Gliwicach który stwierdził że nikt nie zgłaszał tego typu zgonów. Przedstawiciele gliwickiego szpitala w którym odbyła się akcja szczepień tamtejszych nauczycieli również nie zanotowała takich zgonów.

Jan Pośpieszali opowiada też o zgonie poszczepiennym pewnego znanego lokalnie pedagoga i trenera piłkarskiego o którego śmierci poinformował klub piłkarski a według Pospieszalskiego to też miało by mieć związek z nieudolną akcją szczepienną. Znajomi tego pedagoga i trenera którzy byli na pogrzebie mówią że nic nie wiedzą o tym jakoby w jakiś sposób przyczyną śmierci miała być szczepionka, opowiedzieli ze szczepili się razem z nim. Mówią że jego drugie szczepienie odbyło się długo przed śmiercią.

Prokuratura Okręgowa z Gliwic też nic nie wie o śmierci nauczycieli przez szczepienie. Nic takiego nie zostało im zgłoszone wedle ich stanowiska.
Odpowiedz
Zajebiście to sobie wymyślili:

Cytat:Radio Maryja radzi, "jak być dobrą żoną w sypialni": Żona nie może uważać swojego męża za agresora czy potencjalnego gwałciciela


https://www.gazeta.pl/0,0.html?mtpromo=e..._FB_Gazeta
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości