Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
Dlaczego według Ciebie nie przeczytałem artykułu? Co na to wskazuje?
Czytałem książkę Blumricha na ten temat i czytałem księgę Ezekiela. Artykuł jest zbyt nakierunkowany na jedną tezę czyli że Ezekiel opisał tak naprawdę statek kosmiczny i kosmitów bo Blumrich tak twierdzi a głównym argumentem ma być to że Blumrich jest naukowcem i kierował ważnym programem.
Jeszcze raz Ci napisze, przeczytaj sobie opis Ezechiela, później zobacz na rysunki Blumricha w książce o księdze Ezechiela Smile
To tak jakbym wziął rysunek przekrojowy silnika samochodowego, później dodatkowo podzielił go na różne mniejsze elementy z jeszcze dokładniejszym rysunkiem wszystko to wkleił w książkę i kazał Ci wierzyć że to na podstawie opisów z Biblii. Skoro więc twierdzę że to z opisu Biblii to 580 lat p.n.e a nawet jeszcze wcześniejszej bo niektóre księgi z ST miały być stworzone 800 lat p.n.e musieli znać silniki samochodowe a to z kolei dowód na to że maszyna do podróżowania w czasie istnieje i ktoś się tam przeniósł, wyposażył ich w ta technologię bo inaczej to niemożliwe żeby oni wtedy posiadali silniki samochodowe. Na końcu jakbym starał Ci się wmówić że cały ten ciąg logiczny to nauka a nie piramidalna manipulacja, jedna zbudowana na drugiej jak piramida.
Przykro mi, Ezechiel opisał "tylko" latający rydwan który emanuje światłem, kręci się w powietrzu, ma zamontowane różne koła, na tym rydwanie razem z Bogiem siedzą pół ludzie - pół zwierzęta a nie statek kosmiczny który z silników puszcza ogień a ze statku wystają kosmiczne ludki.
Tak na marginesie, ten opis Ezechiela nie jest wcale taki dokładny, on i tak jest ogólny zestawiając go z rysunkiem koncepcyjnym czy rysunkiem technicznym. Facet po prostu widział rydwan bo w jego czasach występowały i opisał rydwan. To nie była jakaś sensacja w tamtych czasach. Nie bardzo wiem co w tym takiego fantastycznego że ten mężczyzna miał zmysł obserwacji i słowami opisał po krotce z zewnątrz budowę rydwanu.
Jak się zagłębić w całą ówczesną mitologię religijną, te kilka wieków przed naszą erą, nie tylko judaistyczną, poza religiami wejść w różne baśnie, legendy itd. to ten opis Ezechiela nie jest niczym specjalnie nadzwyczajnym. To ludzie nadają mu dodatkowego, niesamowitego znaczenia chcący promować Ezechiela, jego księgę, Stary Testament. Religie ze sobą konkurowały a poza tym religia rywalizowały jeszcze z różnymi opowieściami poza religijnymi gdzie miało się wydarzyć coś nadprzyrodzonego, coś co nie da się wytłumaczyć, coś z innego świata.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 18:30
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 21:14
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 17:04
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 18:31
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 22:37
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez woofy - 15-04-2019, 1:00
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Supa - 19-12-2020, 12:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości