Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
#10
Przejrzałem i przeczytałem chyba z 16 może 17 recenzji filmu " Kler" i to bardzo różnych, chyba wszystkie możliwe typy recenzji jakie obecnie powstały od bardzo pozytywnych i bardzo negatywnych z tego chyba z 6 recenzji księży i zakonników w tym na stronach typowo chrześcijańskich czy typowo prawicowych.

Ta jest wyjątkowa ale nie jedyna w tym środowisku. Z tego co pamiętam poza ojcem Szustakiem tego typu widziałem jeszcze ze dwie nagrane bądź napisane przez księdza albo przez zakonnika.

https://www.youtube.com/watch?v=rtLSLVJmKuc

Taka bardzo zdystansowana, bardzo obiektywna, częściowo korzystna, wyważona opinia aż nawet nad podziw. Ojciec Szustak wykazuje bardzo dużo pokory, sam się nawet niejako bije w pierś, wzywa do nawrócenia. To chyba dobrze że ten film przemówił do niego w taki sposób mimo że budujący nie jest i jak sam opowiada nadziei w nim nie ma, jest tylko mrok. Mogę śmiało napisać że gratuluje postawy, to nagranie wychodzi ponad pewien schemat ponad który część antysmarzowska nie jest w stanie wyjść.
Nie wiem skąd aż tyle łapek w dół pod tym filmem. 808 łapek w dół na 629 tys. wyświetleń to relatywnie dużo aczkolwiek oczywiście daleko do rekordów. Nie wiem, sądząc po komentarzach to chyba z tego powodu że ojciec Szustak ma się wypowiadać o filmie zbyt pozytywnie, ku uciesze lewaków, komunistów, antyklerykałów i że to zostanie wykorzystane na rzecz Smarzowskiego i tych wszystkich antykościelnych środowisk. To że tamte środowiska zioną nienawiścią to akurat prawda. Wspominałem w innym poście, w innym temacie o różnych wypowiedziach z tamtej strony i można się złapać za głowę, są zbyt fanatyczne. Tamci ludzie z powodu tego filmu to tak jakby byli w jakiejś ekstazie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Supa - 05-10-2018, 19:10
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 18:30
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 21:14
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 17:04
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 18:31
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 22:37
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez woofy - 15-04-2019, 1:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości