Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
Cytat:Wyciągasz to z kontekstu i całego poprzedniego ciągu logicznego.
Napisałem zaraz nad tym linkiem do czego go akurat odnoszę, do jakiej Twoje tezy. Jasno i konkretnie.
Dodałem to zarówno nad tym linkiem jak i powtórzyłem na wszelki wypadek jeszcze raz pod nim, gdybyś tak jednak i to pominął swoim zwyczajem. Widząc Twoje tego rodzaju tendencje i to coraz bardziej uporczywe.

Łojciec zlituj się i przestań w końcu sam siebie orać. Nie ma znaczenia co tobie się wydaje i w jakim celu wrzucasz link, bo dla mnie znaczenie ma treść, a że ty to rozumiesz inaczej, to już twój problem.
Na stronie znajduje się tendencyjna maniuplacja mająca na celu wystraszyć i ogłupić społeczeństwo i na bazie tego strachu zmusić ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie. Tyle.
Ty mi udowodniłeś, że pojawiają się nowe informacje na temat covida, a ja ci udowodniłem, że te informacje są gówno warte i sa prymitywnymi manipulacjami.
Tak na marginesie kilka dni temu wypowiedział się prezes Pfizera i stwierdził, że 4 dawka jest już gotowa i planuje na niej zarobić 10 mld.


Cytat:Najpierw piszesz o tabelce z kwietnia 2020 r. w kwestii zgonów Covid 19 z podziałem na grupy wiekowe i twierdzisz że ministerstwo przestało publikować tego rodzaju dane po czym ja Ci dodaje ten link w którym wyniki są zdecydowanie nowsze, wyraźnie podkreślając że to NIE Kwiecień 2020 a GRUDZIEN 2021.
Czyli mówiąc prosto że są nowsze wyniki, są publikowane CZYLI ZE TAMTA TEZA JEST BŁĘDNA KTÓRA ZAWARŁEŚ WCZEŚNIEJ.

Bzdura.  Tak jak napisałem wczesniej  ministerstwo przestało publikować tego typu dane dla szerszej grupy  społeczeństwa i tak jest. Oczywiście pisząc, ze ministerstwo nie publikuje tego typu danych miałem na mysli stronę gov.pl - z mojego punktu widzenia było to oczywiste. 
Udostępnili dane  "rządowym naukowcom" i bardzo dobrze przynajmniej mamy okazję zauważyć w jaki sposób decydenci próbują nami manipulować.


Cytat:Czyli mówiąc prosto że są nowsze wyniki, są publikowane CZYLI ZE TAMTA TEZA JEST BŁĘDNA KTÓRA ZAWARŁEŚ WCZEŚNIEJ.
Tego się tyczyła moja odpowiedź i li

Kiedy to wszystko wiem. Wielokrotnie ci pisałem, że jesteś małostkowy i tendencyjnie skupiasz się na wszystkim tylko nie na tym co najciekawsze i najwazniejsze. Ciebie nie interesują wyniki badań "rządowych naukowców", ale jakieś  nieważne tezy już jak najbardziej .


Cytat:Robisz to co mówiłem wielokrotnie, nie rozpatrujesz w ciągu logicznym, wycinasz całą praktycznie treść, okrajasz do mini fragmentu ile wlezie , na łapu capu i później sobie sam odpowiadasz na jakiś dany temat.

Jeszcze raz ci piszę, że pomijam wszystko co nie jest związane z covidem.  Mi nie musisz udowadniać, że  "tuba naopędzania strachu została wyłaczona", bo tak jest.  Owszem pojawiają się informacje, ale są one kierowane stricto do osób zainteresowanych i nie ma już bombardowania informacjami ludzi, którzy nie mają ochoty czytać i słuchać pierdów na temat wirusa. Dla mnie temat jest nieważny i zamknięty, a dla ciebie jest to początek dyskusji i tym się różnimy. Chciałbym tylko przypomnieć, że to jest już drugi raz kiedy wirus "wział sobie urlop", bo jak dobrze pamiętam pierwszy raz był podczas kampanii prezydenckiej, gdy Morawiecki stwierdził, że covid jest w odwrocie i trzeba gremialnie stawić się na wyborach - powiedział to do teoretycznie najbardziej zagrożonej grupy.  \Także wiesz, jak na razie decydenci "włączają i wyłączają" covida kiedy im to pasuje

Cytat:Dlatego cały czas trzeba jedną i tą samą kwestie zaczynać od nowa, jeszcze raz przejść przez właściwy przebieg rozmowy przez to że nie łapiesz do czego odnosi się dyskutant, na co wskazuje jako błędną tezę czy informacje i w kółko wszystko wycinasz co ma realnie znaczenie.

Kiedy dyskutant skupia się na wszystkim tylko nie na temacie, to trzeba mu pomoc wrócić na odpowiednie tory.
Także skupmy się na najnowszych danych dotyczących zgonów
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wia...9-w-Polsce
Tutaj masz tabelke, którą wrzuciłem prędzej
https://zapodaj.net/f36212be8b35f.jpg.html
Najnowsze dane w % ( obliczenia pochodzą ze strony, którą masz wyżej) . Nie chce mi się tego liczyć na kalkulatorze, a więc licze to w głowie, a co za tym idzie mozna się spodziewać błędów w granicach 0,5 - 1%- więcej raczej nie. Jak ci się chce to przelicz to na kalkulatorze.
Grupy wiekowe:
10 -19  - 0.02%
20 -29  - 0.2%
30 -39 -  1%
40 - 49 2.8%
50 - 59 - 6%
60 -69 - 19%
70 - 79  - 26%
80 -89 - 32%
Wszystkie różnic % między najnowszymi danymi, a obecnymi mieszą się w granicach błędu statystycznego, a więc twierdzenie, że po 2020 covid zaczał zabijac młodych ludzi jest zwyczajnym nadużyciem.  Covid jest niebezpieczny dla wszystkich ludzi powyżej 65 roku życia oraz dla młodych, ale schorowanych schorowanych. 

Cytat:o dokładnie jak z pierwszym lepszym politykiem która z którym jest przeprowadzany wywiad i które chce za wszelką cenę lawirować i ukryć że się pomylił.

Nigdy się nie mylę,  bo człowiekaa możesz oszukać, własny mózg możez oszukać ( co ty osobiście uskuteczniasz), ale matematyki nie oszukasz.


Cytat:Dopiero co mówiłem że w tych grupach wiekowych o których piszesz chodzi głównie o transmisje wirusa w tym najbardziej narażoną grupę wiekową czyli 65 + oraz że niektórzy ciężko przechorowują, też z pozostałych grup.

Natomiast ja ci napisałem, że szczepionka transmisji nie ograniczą. Szczepionka na covid nie chroni przed śmiercią, nie chroni przed zachorowaniem, nie chroni przed zarażaniem, nie chroni przed ciężkim przebiegiem.



Cytat:Masz wybiórcze czytanie i bardzo wybiórcze cytowanie.



Gdyby cytowac cały tekst, to cytat nie miałby sensu. Cytuje dwa 2 - 3 zdania, a reszte każdy może doczytać w poście wyżej.  Nawet byłbym wdzięczny gdybyś robił tak samo, bo widziałbym do czego się odnosisz, a wpis byłby bardziej przejrzysty.

Rozmowa z tob przypomina troche rozmowę z kobietą. Posłuże się przykładem i mam nadzieje, że zrozumiesz analogię.
-Czy ja ci się podobam?
-No tak
-No, ale co ci sie najbardziej podoba
- Tutaj padają argumenty typu:ładne oczy, fajny charakter itd.
-No, ale tak na serio, co ci się we mnie podoba
-Tyłek
-Dlaczego?
-No masz fajny, taki duży i soczysty
-Że niby co? Sugerujesz mi, że jestem gruba? Że za dużo jem?
No i potem jest już tylko przejpane. Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 18:30
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 21:14
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 17:04
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 18:31
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 22:37
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez woofy - 15-04-2019, 1:00
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez DziedzicPruski - 16-03-2022, 11:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości