Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
Żaden z  wirusologów nie powiedział niczego nadzwyczajnego lub tego czego nie napisałem. Owszem zignorowałem wiekszość linków,  które wkleiłeś,  bo treść, która jest tam zawarta nie ma nic wspólnego z tematem.  Rozpoczęliśmy rozmowę dotycząca wykresu, który pokazuje, że sens szczepień jest żaden, a ty wklejasz linki, gdzie wirusolog tłumaczy, że testy apteczne nie są skuteczne, jak rozpoznać że przeszło się zakażenie omikronem lub omawia postawę Dudy(omawia, a nie krytykuje lub potępia), który notabene powołał się na wypowiedź prof. Hansa Kluge) .

Wydawało mi się, że jesteś na tyle kreatywny, że potrafisz sam znaleźć kilka wykresów i na ich podstawie wyciągnąć konstruktywne wnioski, ale zdaje się, że się myliłem, a więc do rzeczy:
1. Rzeczywista liczba zgonów:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz...sars-cov-2
Na dzień dzisiejszy podana jest tylko liczba zgonów, a więc 4 stycznia wygląda to tak:
Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób, natomiast 190 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.  Tak wiem zaraz sie przypierfolisz, jak na kovidiana przypadło, że wcześniej napisałem 10%, a jest 30%.  Jednak cały czas umieralność na raka i choroby cywilizacyjne jest znacznie wieksza, bo chcę przypomnieć, że na raka płuca każdego dnia umiera 66 osób. 
Obserwują  te statystyki warto zwrócić uwagę  jak koreluje ze sobą wyszczepialność danych regionów z zakażeniami.  Najbardziej wyszczepione regiony, czyli WLKP oraz Mazowieckie są jednocześnie nośnikami największej liczby zakażeń. Tymczasem podkarpackie, czyli region najmniej wyszczepiony jest najmniejszym nośnikiem zakażeń. Jak to się ma do tego co podają w mediach?
2. Liczba zgonów wg. wieku: Jak widzisz umieralność jest wprost proporcjonalna do wieku, gdzie najczęściej umierają ludzie w grupie 60+ i stanowią 87% wszystkich zgonów, mimo że są najbardziej wyszczepioną grupą 
https://www.gov.pl/web/gis/udzial-procen...u-covid-19
Umieralność do 60 roku życia wynosi praktycznie kilka %, a spowodowane jest to tym, że do 50 lat umierają w ..uj zaniedbani ludzie, czyli ci z nadwagą, nieleczoną cukrzycą oraz innymi tego typu chorobami.
Siłą rzeczy każdy w miarę logicznie myślący człowiek powinien się zastanowić, że skoro z wykresu wnika, że w grupie 0 -60 umieralność wynosi kilka%, a w grupie 60+ 87% i ci ludzie stanowią lwią cześć osób zaszczepionych, to jak to sie ma do przekazu medialnego, który głosi, że w szpitalach leżą tylko młodzi i niezaszczepieni?  Tania propaganda, bo pod respiratorami, czyli na OIOMach leza praktycznie tylko zaszczepieni w wieku 80+ oraz umierają praktycznie tylko zaszczepieni w grupie 60+ (ludzie poniżej tego wieku stanowią mniej niż 5%).  Jeżeli ktoś nie rozumie tych statystyk, to ma problem. a media kłamią i karmią ludzi bredniami.


Cytat:Powiedz mi dlaczego nie widzisz pozostałych siedmiu?

Jak możesz mi zarzucać że nawet ich nie przeczytałem kiedy sam się z nimi nie zapoznałeś?

Jesteś żenujący? Trywialny? JPR 

Cytat:Przecież od samego początku pandemii wypowiadają się u nas jak i też w innych miejscach na świecie wirusolodzy, w tym też medialnie. To jest łatwe do ustalenia.
Jak Ty w ogóle śledzisz temat covid 19 że przez dwa lata nie zdążyłeś sobie tego uzmysłowić?

Widocznie czerpie wiedzą z innych źródeł niż TVN i TVP.

Cytat:Twój problem jest taki że zamknąłeś się w pewnej bańce dezinformacyjnej w mediach społecznościowych, w wybranych profilach i tego co ją otacza nie dostrzegasz. Dlatego nie widzisz choćby wypowiedzi wirusologów ( i to z dwóch lat !! ) ani czegokolwiek innego co nie znajduje się w tej bańce.

Odezwał się dobrze poinformowany kovidian Smile Zamknięty to jesteś ty, ale w bańce przekazów medialnych, a głównym twoim problemem ( o ile to jest problem, bo dla wielu osób to normalność) to fakt, że nie czytasz książek.  Statystyki jedno, Grzesikowski drugie


Cytat:Od dwóch lat wyraźnie się mówi że służba zdrowia blokuje się w Polsce przez covid 19 ale tak konkretnie to przez osoby który Tobie imponują i których to postawy popierasz czyli właściwie niczego nie przestrzegają, minimalizują bądź całkowicie ignorują zagrożenie covid 19, odrzucają większość jeśli nie wszystkie informacje i udają że wiedzą lepiej. Są zagrożeniem dla siebie i dla innych.

Maseczkami i szczepieniami tego problemu nie zlikwidujesz, a pretensje trzeba mieć do rządu. Zamiast miliardy wydawac na głupoty trzeba było zbudować szpitale tymczasowe, gdzie można byłoby położyć pacjentów covidowych, których leczenie głównie polega na podawaniu tlenu. Oni zrobili inaczej, czyli wyparli trudne przypadki kosztem tych łatwiejszych.
Jeżeli chodzi o osoby, które sprzeciwiają się segregacji, to jako społeczniakiak nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Osoby, o których piszesz mimo tego, że są surowe  w swoim przekazie, to jednak swoją postawą zadbały o to,  że decydenci nie zrobili nam tutaj Chin. Nie udało się im ustawić nas na baczność w rządku 2.5 m od siebie, nie udało się nas zastraszyć i nie wprowadzili rodowodów itd. W tym momencie warto jest poruszyć  temat maseczek, które skuteczne są pod warunkiem, że są to maseczki chirurgiczne i zmieniasz je co 30 minut. Takie były zalecenia WHO,  No i warto wiedzieć, że omikron wnika do organizmu przez oczy, a wiec czas zaopatrzyć się w hełmofon antycovidowy.


Cytat:Wolne łóżka szpitalne w niektórych szpitalach, oddziałach się już kończą. Ma to naturalnie związek z 5 falą i Omicronem i to bezpośredni, nie jakiś luźny.

https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-pols...j-ciemnoty

Ten link, a dokładnie wypowiedź prof. Flisiaka powinna kończyć naszą dyskusje.
Pewnie przeczytałeś tylko tytuł, ale zachęcam cie, abys posłuchał co do powiedzenia ma prof. Flisiak, który oczywiście mówi o endemii i to jest rzeczywiste stanowisko wirusologów. Wszyscy są zbanowani i dlatego nie ma ich wypowiedzi. Jedyna tego typu wypowiedź, która istnieje w przestrzeni publicznej, miała miejsce na konferencji lekarzy niezależnych, a link do tej konferencji wrzuciłem kiedyś także na to forum. 

Cytat:Np. W Polsce tylko teoretycznie umiera 275 osób dziennie bo umiera 10 % z tego, reszta to tak na prawdę umiera bo za późno wybrała się do lekarza, czyli dziennie umiera tak 27 osób na nowotwór a Ty się ich tak boisz. Przecież istnieją też inne choroby na które ludzie umierają. Po co się tak upierać przy tych nowotworach?

W związku z tym, że jestes ignorantem oraz trolem nakarmiony medialnymi bredniami to tego nigdy nie zrozumiesz.  Choroby nowotworowe, które są bezpośrednim wynikiem zaniedbań klimatycznych są pandemią o skali dużo większej niż covid, tylko w TVNie o tym nie mówią. W przeciągu najbliższych lat co 3 Polak zachoruje na raka lub chorobe cywilizacyjną spowodowaną  zaniedbaniami klimatycznymi. Nie tylko rak płuca, ale obecnie Czerniak złośliwy stanowi realne zagrożenie dla społeczeństwa, gdyż jest to najprężniej rozwijający się nowotwór skóry, którego pożywką jest promieniowanie UV, a raczej nadpromieniowanie UV.   Do dnia dzisiejszego głównie na wsiach ludzie palą śmieci w pieciu, a stare buty zamiast wypierdzielić do śmietnika to wrzucają do pieca, bo ładnie dymią, a przecież z tego dymu nie ma raka Smile. Na raka płuca pracujesz całe życie. Także jak wychodzisz rano przed swój dom i sztachasz się smogiem rodem z Tokijskiego centrum, to wiedz, że pracujesz na przyszłego raka.
Z tego co pamiętam ty jesteś facet przed 30 lub lekko po 30, a więc to, ze zachorujesz na covid wynosi 100%, ale że na niego umrzesz wynosi już 0%.  Tyle w temacie.
Jeszcze jedno, a więc mnie w szkole podstawowej uczono, że przeżywalność wirusa wynosi max rok czasu i w tym czasie wirus mutuje zmieniając właściwości defensywne jak i ofensywne, a więc teraz pytanie. Jaka jest skuteczność szczepionki wiedząc, że wirus mutował już 2 razy i obecnie pojawia się 3, A PREPARAT CAŁY CZAS JEST TEN SAM?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 18:30
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 21:14
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 17:04
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 18:31
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 22:37
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez woofy - 15-04-2019, 1:00
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez DziedzicPruski - 07-02-2022, 13:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości