Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne.
Jerzy Urban czyli właściwie Jerzy Urbach.

https://dzieje.pl/ksiazka/jerzy-urban Znane i nieznane wątki, ciekawostki.

Cytat : " Urban uważa się za typowego przedstawiciela kawiorowej lewicy. "Popieram idee lewicowe, jestem za równością, ale bynajmniej nie chce jej podlegać" - mówi."

Cytat : " Jerzy Urbach, bo tak brzmi jego rodowe nazwisko, urodził się w 1933 roku, w rodzinie zasymilowanej, żydowskiej inteligencji. "O moim żydowskim pochodzeniu rodzice powiedzieli mi dopiero podczas wojny, jak miałem 6 lat. Wtedy się rozpłakałem, że jestem taki brzydki jak oni. Bo dla mnie Żydzi to byli ci, którzy chodzą w chałatach, z pejsami, a z nimi moja rodzina nie miała i nie chciała mieć nic wspólnego" - wspomina. W domu mówiło się po polsku, choć wśród znajomych rodziców nie było "Polaków o słowiańskich korzeniach", jak to ujmuje Urban. Świat gojów, katolików, był dla nich "egzotyczny", a przez to - ciekawy."

Cytat : " Choć fraza "kłamstwa Urbana" nadal pozostaje popularna, sam siebie ocenia jako osobę prawdomówną. "Raz skłamałem jako rzecznik, w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka. Przeczuwałem, że coś jest nie tak (..) czułem, że kłamię" - wspomina. "
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 18:30
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 12-10-2018, 21:14
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 17:04
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 18:31
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Dale Cooper - 13-10-2018, 22:37
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez woofy - 15-04-2019, 1:00
RE: Ciekawe artykuły i filmy dokumentalne. - przez Supa - 12-09-2021, 12:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości