Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego nauczyłam się z mądrych książek
#76
Musimy znalezc cos, co w trudnych chwilach zneutralizuje wszystkie nasze negatywne mysli, wyzwoli konstruktywna energie oraz przyciagnie spokoj. Moze to byc pozornie zwykla rzecz, lecz musimy jej nadac inny sens.
(Joseph Murphy - Prawdy, ktore moga odmienic Twoje zycie)

Dobrze przezyte dzis uczyni kazde wczoraj dniem szczesliwym, i kazde jutro wizja nadziei.
(Dale Carnegie - Jak przestac sie martwic i zaczac zyc)

Jesli czujemy sie obco w jakims miejscu lub sytuacji, a ktore beda nam towarzyszyc jeszcze dlugo, warto nauczyc sie doswiadczac je jako nasze miejsce badz nasze sytuacje, stworzone i przeksztalcone przez nasze tworcze uchwycenie go, tak, ze przestaja byc nam obce.
(Erich Fromm - Buddyzm zen i psychoanaliza)

Bardzo istotnym czynnikiem zaburzajacym jest rozpoczynajacy sie proces wyobcowania jednostki od siebie samej. Nie tylko jej ,,ja" prawdziwe ma uniemozliwiony prawidlowy rozwoj, ale ponadto potrzeba rozwijania sztucznej strategii w ukladaniu sobie stosunkow z innymi zmusza ja do tlumienia autentycznych uczuc, pragnien i mysli.
(Karen Horney - Nerwica a rozwoj czlowieka)

Wspolna misja to laczenie indywidualnych celow - powiazanie ich tak mocno, by obie osoby zaczely dazyc do tego samego miejsca przeznaczenia.
(Stephen R Covey - 7 nawykow szczesliwej rodziny)

Czasami zdarza sie, ze sama choroba psychiczna nie ginie, pomimo, ze ginie jakas rzecz chorobowa.
(Św. Augustyn - Solilokwia i inne dialogi o duszy)

Kiedy szanujesz, dostrzegasz i akceptujesz swoja terazniejsza rzeczywistosc, wtedy jestes tez wdzieczny za to, co masz, za to, co jest.
(Eckhart Tolle - Potega terazniejszosci)

Osoby odciete od swoich emocji, ktore nie zwracaja uwagi na nie, uciekaja od zmierzenia sie z bolem emocjonalnym, co skutkuje kumulowaniem sie negatywnych mysli i trudnych emocji.
(Dorota Gromnicka - Depresja. Jak pomoc sobie i bliskim)

Chocby nie wiem, jak trudna bylaby nasza druga polowa, nie mozemy jej winic za swoje negatywne reakcje. Jezeli tak robisz, pozwalasz, by zawladnely Twoim wnetrzem.
(Emerson Eggerichs - Milosc i szacunek)

Zaburzenie napadowego objadania sie objawia sie zwykle etapowo, okresy nasilonej sklonnosci do objadania sie przeplatuja sie z okresami, w ktorych udaje sie owe sklonnosci kontrolowac. Tego rodzaju fazy moga byc dosyc dlugie, utrzymujac sie czesto miesiacami, a nawet latami.
(Christopher G Fairburn - Jak pokonac objadanie sie)

Musimy starac sie trafnie myslec o sytuacjach spolecznych oraz zachowaniach i oczekiwaniach innych ludzi.
(Paweł Smółka - Kompetencje społeczne)

Osoby ze schizofrenia moga miewac stany depresyjne.
(Mateusz Glinowiecki - Chorzy na schizofrenie w rodzinie i srodowisku spolecznym)

Katastroficzne mysli nie dotycza prawdziwych wydarzen.
(Judith Bemis - Pokonac lęki i fobie)
Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czego nauczyłam się z mądrych książek - przez Natasza - 22-02-2020, 16:59

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czego się boicie? Szop 15 41 190 26-10-2020, 14:07
Ostatni post: DziedzicPruski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości