Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego nauczyłam się z mądrych książek
#67
Spokojne wyjasnienie czegos, sobie lub bliskim, jest czestokroc najlepsza terapia.
(Joseph Murphy - Prawdy, ktore moga odmienic Twoje zycie)

Nasza madrosc zyciowa i pomoc bliskich osob moze nam pomoc w dojsciu do szczescia, lecz moze nam tylko pomoc odwazyc sie na akceptacje wyzwania egzystencji i zareagowania na nie cala swoja moca.
(Erich Fromm - Buddyzm zen i psychoanaliza)

Trzeba stworzyc rodzinna deklaracje misji. Jest to polaczone i ujednolicone poglady wszystkich czlonkow rodziny na temat tego, co jest dla Was najwazniejsze - co naprawde chcecie robic, jaka rodzina chcecie byc, i na jakich zasadach ma sie opierac Wasze zycie rodzinne.
(Stephen R Covey - 7 nawykow szczesliwej rodziny)

Musimy nauczyc sie sledzic swoj stan myslowo - emocjonalny metoda samoobserwacji. Dobrze jest czesto zadawac sobie pytanie: ,,Czy czuje sie w tej chwili swobodnie?'', lub tez: ,,Co akurat teraz dzieje sie we mnie?"
(Eckhart Tolle - Potega terazniejszosci)

Musimy zdac sobie sprawe, ze gdy partner lub partnerka nie powie lub nie zrobi czegos waznego dla nas, nie oznacza to, ze nas nie kocha lub nie szanuje. Musimy sie nauczyc doceniac i zauwazac inne sygnaly ich milosci i szacunku.
(Emerson Eggerichs - Milosc i szacunek)

Istoty samych kompetencji nalezy szukac w tych wlasciwosciach, ktore sa podatne na zmiane pod wplywem doswiadczenia i treningu.
(Paweł Smółka - Kompetencje społeczne)

Trzeba sobie tlumaczyc, ze gdy wyjdziemy z domu, z poczatku mozemy czuc sie zle, ale musimy wiedziec, ze unikanie tego typu sytuacji nie rozwiazuje problemu.
(Judith Bemis - Pokonac lęki i fobie)
Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czego nauczyłam się z mądrych książek - przez Natasza - 01-12-2019, 15:15

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czego się boicie? Szop 15 41 020 26-10-2020, 14:07
Ostatni post: DziedzicPruski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości