Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna
Piłkarska reprezentacja Niemiec najwidoczniej przechodzi jakiś kryzys


https://www.meczyki.pl/mecze/niemcy-macedonia/98258

https://www.meczyki.pl/newsy/niemiecka-p...e/163215-n

Trener Loew chyba już długo nie utrzyma się na stanowisku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Joachim_L%C3%B6w

W końcu selekcjonerem reprezentacji Niemiec jest już 15 lat.
Odpowiedz
Odkąd pamiętam Niemcy są w kryzysie, a potem co do czego przychodzi to zostają mistrzami świata lub Europy.  Mnie jednak bardziej interesuje nasza piłka. Po zmianie trenera mieliśmy grać szybki nowoczesny futbol przesycony technicznymi zagraniami, i co? Zesrało się, a zderzenie z rzeczywistością było bolesne i żenujące. Gramy tak jak za Brzęczka, tylko dużo gorzej, gdzie za Brzęczka przyzwoity futbol graliśmy przynajmniej 15 minut, a za tego nowego trenera może z 10 sekund. Tyle
Odpowiedz
Ten, ostatni mecz z Anglią to był bardzo trudny. Anglia to jest bardzo jakościowa drużyna, która jest chyba czwarta w FIFA. Jest wymieniana, jako jeden z faworytów do zdobycia Mistrzostwa Europy w tym roku, a nawet i za rok do Mistrzostwa Świata.

To, że w polskiej kadrze jest nowy i zagraniczny trener, to nie oznacza, że w kadrze polskiej zmieni się coś na lepsze. A już na pewno nie tak szybko.
Bo z tego, co przeczytałem to on wcześniej nigdy nie prowadził żadnej drużyny narodowej, a tylko drużyny klubowe, a i też długo w niektórych klubach miejsca nie zagrzał.
Piłka klubowa, a reprezentacyjna to dwie, różne rzeczy.

Może nie podołać w reprezentacji, w kolejnych meczach, a szczególnie teraz, na Mistrzostwach Europy.
Przecież, Polska dostała silne drużyny na tej imprezie: Słowacja, Hiszpania i Szwecja. Może, Słowacja to nie jest zbyt silna drużyna ( ale prawda jest taka, że też dobrze gra ta drużyna, a wygrali w barażach i się dostali do Mistrzostw Europy i kiedyś, w towarzyskim spotkaniu ze Słowacją Polska przegrała chyba 0-1, z tego co pamiętam ).
No a Hiszpania to już potęga piłkarska. Może tak być, że jeżeli drużyna polska będzie nadal słabo grała, i to na takiej imprezie w czerwcu, to może nie wyjść z grupy i się szybko pożegna i wróci do domu.
Tak jak to było w Rosji, na Mistrzostwach Świata.

Co do Pana Lewandowskiego z polskiej reprezentacji, to ja nie uważam go za najlepszego piłkarza na świecie tak jak go oceniają dziennikarze sportowi, komentatorzy sportowi i sam prezes polskiej piłki.
Na świecie jednym z najlepszych jest Ronaldo i inni. Fakt, w piłce klubowej, w Niemczech jest bardzo dobry, ale już nie w reprezentacji.
Ronaldo jest dobry, najlepszy nawet i w klubie, i w reprezentacji.

Uważam, że za bardzo przeceniają Pana Lewandowskiego, bo fascynują się tym, że zdobywał teraz i wcześniej bramki w klubie, że zdobył tam chyba mistrzostwo Niemiec.
Ale sam: klub piłkarski to nie wszystko. Trzeba się też dobrze prezentować w narodowej reprezentacji. A on nie zawsze się dobrze prezentował w drużynie, grając z silnymi.

To tak jest w sporcie, jak jakiś sportowiec wygrywa ( podobnie jest w skokach narciarskich ), to każdy kibic i dziennikarz sportowy się nim zachwyca, bo wygrywa jest wtedy najlepszy. Bo w sporcie, w każdym sporcie liczą się tylko ci, którzy najczęściej zdobywają najwyższe pozycje i zdobywają mistrzostwa.
Bo za to są największe też pieniądze. I wtedy tacy sportowcy są "wspaniali" i każdy się takimi zachwyca.
A jak przestają być najlepsi ( bo nie ma sportowca, który wiecznie jest najlepszy i wygrywa, bo to nie są maszyny ), wtedy już się takimi ludzie nie zachwycają.
W sporcie liczy się tylko wygrana i taki jest cel każdego sportowca. I liczą się też duże pieniądze. Żaden SPORTOWIEC nie trenowałby, nie ćwiczyłby i nie startował w zawodach za darmo.
To może być pasja, zamiłowanie, ale nie za darmo. Za darmo to oni mogliby dla siebie, prywatnie trenować, dla przyjemności.
A nikt nie zrezygnuje z dobrych pieniędzy za sport.

Nie ma nic i nigdy nie będzie za darmochę.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Trener nie został wymieniony dlatego, że nie było wyników, ale dlatego, że ludziom nie pasował styl gry. Jak się kończy, gdy Polska gra nowoczesny futbol, czyli z wysoko ustawionymi i mobilnymi obrońcami mieliśmy okazję zobaczyć podczas meczu z Węgrami, który przypadkowo zremisowaliśmy. Osobiście wolałbym taktykę Brzęczka i zwycięstwo.
Odpowiedz
Mi się podobał mecz z Anglią. Nawet pierwsza połowa mi się podobała w której nie zagroziliśmy Anglikom i momentami nie umieliśmy nawet przyjąć piłki. Podobało mi się za to korzystanie z pressingu w niemal każdym momencie meczu a przez to było więcej walki i biegania z naszej strony. Anglia słabo zagrała ale wystarczająco na nas. Nie spodziewałem się, że reprezentacja ulegnie cudownej przemianie w dwa tygodnie i tak też było ale gdy widziałem jak atakują Anglików na ich połowie to tak jak bym widział coś nowego w naszych i to mi się podobało. Był to dla mnie lepszy mecz niż ta padaka np. z Włochami a co będzie w przyszłości to się dopiero okaże.
Odpowiedz
Anglia, gdyby chciała to by "rozłożyła na łopatki" całkowicie polską drużynę i zdobyłaby nawet pięć bramek.
Po prostu, to jest i tak już FAWORYT grupy do Mistrzostw Świata i Anglia na pewno, bezpośrednio awansuje na największą imprezę świata.
Więc, zagrali z Polską przeciętnie i też mogli sobie pozwolić na wygraną, bo to jest zbyt dużą klasa piłkarska.
No a Anglia Polsce za wiele nie pozwalała w grze na boisku.

Gra się tak jak przeciwnik pozwala i taka jest prawda.

Jeżeli, PRZECIWNIK widzi, że drużyna gra słabo, to wykorzystuje to na swoją korzyść i taki jest ten sport.
W grze, w piłkę nożna nie ma sentymentów, tylko liczy się styl gry i wyniki. Zresztą w innych dyscyplinach też tak jest.

Natomiast, co do trenera polskiej drużyny, nie wiadomo czy to był dobry wybór przez prezesa polskiej piłki.
Za obecnego trenera też może się wiele nie zmienić, bo to nie zależy tylko od samego trenera, ale też od całej drużyny. Jeżeli, w polskiej drużynie nie będzie "zgrania", nie będzie porozumienia w kolejnych meczach, to styl gry będzie nadal słaby.

Bo to jest tak ( nie wiem czy się ktoś ze mną zgodzi ), że jeżeli polska drużyna się mierzy ze słabymi albo równymi sobie, to wtedy nie ma problemu, aby wygrywać z takimi drużynami.
Przykład tego był z Andorą, jak łatwo Polska pokonała tę drużynę. Bo jest to słaba drużyna. Ale już mierzenie się z silnymi, to już się robi problem w grze polskiej reprezentacji, gdyż "silni" nie pozwalają na wiele w grze, mają dobrą obronę, skutecznośc i wyszkolenie techniczne. Więc z takimi jest trudno wygrywać.
Ja się zastanawiam, czy Polska w ogóle pokona taką Słowację, która dostała się na EURO poprzez baraże i trafiła do grupy z Polską i zagra z Polską ten rywal w pierwszym meczu na Euro? Bo potem pokonanie Hiszpanii i Szwecji będzie bardzo trudne, a są to silne drużyny.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Cytat:Anglia słabo zagrała ale wystarczająco na nas
Anglicy już przed meczem zapowiadali, że chcą wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. W pierwszej połowie grali  z palcem w nosie, a w drugiej dodatkowo z palcem w d...e. Stracili przypadkową bramke, przyspieszyli i wygrali.  Ja wychodzę z założenia, ze piłka nożna to nie jest jazda figurowa na lodzie i styl nie ma znaczenia, bo ważny jest wynik.  Z Węgrami i Anglikami wyniku nie było.

Cytat:Jeżeli, PRZECIWNIK widzi, że drużyna gra słabo, to wykorzystuje to na swoją korzyść i taki jest ten sport.
Uważam podobnie jest ty. Anglicy zrobili co mieli zrobić, czyli wygrać i sie nie zmęczyć.
Odpowiedz
Podsumowanie kariery Neymara

https://www.meczyki.pl/newsy/mial-byc-no...y/163290-n

W ciągu 12 ostatnich lat seniorskiej kariery ma następujący bilans :

659 meczów
421 goli
235 asyst

W reprezentacji Brazylii jak do tej pory 103 mecze i 64 bramki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Neymar


Tak ode mnie :

W Barcelonie król asyst i nieco w cieniu Luisa Suareza oraz Leo Messiego, tamci zdobywali po kilka razy więcej bramek od Neymara w sezonie 2016/2017. Nie czuł się tam do końca spełniony indywidualnie.
Później transfer do PSG, spięcia w drużynie, próba wywalczenia sobie jak najwyższego miejsca w zespole niezbyt elegancko. Momentami gra za bardzo na siebie, bawi się z przeciwnikami, niekiedy ich ośmieszając, czasami gra mu się w lidze francuskiej za łatwo. Co prawda jego statystyki, szczególnie w segmencie zdobytych bramek idą do góry porównując z ostatnim sezonie dla FC Barcelony ale indywidualnie jest niżej w rankingach międzynarodowych, zwłaszcza jeśli chodzi o te najbardziej znane i prestiżowe. Mistrzostwa Francji zdobywane z PSG nie ważą tyle co tytuły mistrza Hiszpanii z FC Barceloną. Trochę za dużo kłopotów zdrowotnych i opuszczonych meczy. Za dużo symulowania, zwłaszcza tego charakterystycznego, irytującego większość kibiców. Sam chyba zrozumiał że popełnił błąd przechodząc do PSG i próbował wrócić.

Jeśli chodzi o kilka ostatnich lat i reprezentacje Brazylii, przede wszystkim wielkie turnieje jak na lidera zespołu narodowego i piłkarza tego formatu wypadał dość średnio, więcej pamiętam jego nieudanych meczy niż tych naprawdę bardzo dobrych.
Oglądałem bardzo niewiele meczy Brazylii z udziałem Neymara które były rozgrywane w innej formule niż ramach turnieju jeśli chodzi o ostatnie kilka lat.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, to będzie to podtrzymane i rozegrane zostaną spotkania na Euro w 12 krajach Europy lub z jakichś kilku krajów zrezygnują.
Podobno dwa spotkania drużyny polskiej z rywalami mają się odbyć w Anglii, a nie, jak było to w planach, w Irlandii, w Dublinie. Ale to nawet by się dobrze złożyło, bo w Anglii, w Londynie mieszka wielu Polaków od lat i będa mogli, na miejscu przyjść na te spotkania, bo EUFA dopuści kibiców na stadiony podczas Euro, ale oczywiście nie będą wypełnione pełne stadiony na ławkach, tylko być może o połowę mniej kibiców. Sytuacja pandemiczna nie jest i nie będzie jeszcze na tyle dobra również podczas tej imprezy, by można było dopuścić wszystkich na stadiony.
Ale to też może zależeć od danego kraju europejskiego, bo w niektórych krajach w Europie sytuacja pandemiczna już pewnie jest na tyle dobra, że będzie można dopuścić większość kibiców na spotkania drużyn.
Jak odbywały się eliminacje do Mistrzostw Świata, to w kilku spotkaniach drużyn już mogli być dopuszczeni kibice, ale też nie w całości. Wiem, że w Rosji i w kilku innych krajach byłego Związku Radzieckiego dopuszczono połowę albo znaczną część kibiców podczas spotkań eliminacyjnych. W Rosji sytuacja pandemiczna jest chyba coraz lepsza. Podobnie też na Ukrainie.
No i Wielka Brytania już ma lepszą sytuację pandemiczną, a więc na pewno będą kibice, przynajmniej połowa na stadionach piłkarskich.

Nikt sobie z kibiców, z zarządu UEFA nie wyobraża takiej "imprezy" bez udziału kibiców. No a już nie ma mozliwości przesunięcia ponownego EURO na następny rok. Za rok to będzie następna impreza, największa na świecie i po prostu nie byłoby na to czasu i nie dałoby się tego zmieścić w jednym roku.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Jesteśmy po kolejnym El Clasico

https://www.meczyki.pl/mecze/real-madryt...lona/98381

Mecz zdominowany przez Barce jednak z tej przewagi byli w stanie wyciągnąć tylko 4 celne strzały na bramkę przeciwnika.

Zaskakujący, wirtuozerski gol Benzemy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości