Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna
Od wczoraj nieźle obrywa się Zbigniewowi Bońkowi

https://twitter.com/W_Kowal/status/1404710799541735424

https://twitter.com/WeszloCom/status/140...9799623681

To ledwie dwa przykłady, takich czy innych komentarzy w temacie Zbigniewa Bońka jest więcej.
Odpowiedz
Jacy oni teraz wszyscy są mądrzy, a przecież to było do przewidzenia, że zmiana trenera nie skończy się niczym dobrym. Taktyka Brzęczka była idealna pod naszą reprezentację i jestem przekonany, że ze Słowacją wygralibyśmy z palcem w d... Szkoda.
Odpowiedz
Petycja w sprawie rozwiązania kadry narodowej w piłce nożnej

https://www.petycjeonline.com/rozwizanie...pice_nonej


Rozumiem pewne emocje po meczu Polska- Słowacja, różne czy niektóre reakcje kibiców no ale ta to już przesada. Zastanawiam się czy to ktoś dodał na poważnie i ludzie z taką samą intencją dodają podpisy czy autor żartował i podpisujący być może też.

To jeszcze trzeba dodać petycje nawet nie tyle że natychmiastowej dymisji Zbigniewa Bońka co przymusowej jego banicji w worku pokutnym w kierunku Włoch. Jak już tak szalejemy.





Wyrzucać telewizor przez okno żeby przekonać że to z powodu meczu to już jest głupota... albo reklama.

https://www.youtube.com/watch?v=jNY6MSpSC14


Aczkolwiek specjalnego zbliżenia czy wyostrzonego obrazu na pudło po telewizorze nie było .
Odpowiedz
No to teraz następne spotkanie z Hiszpanią będzie jeszcze trudniejsze. To jest klasa piłkarska, chociaż w ostatnich spotkaniach też różnie się Hiszpanom układały spotkania. Ale jednak trener drużyny hiszpańskiej ma w czym wybierać jeżeli chodzi o piłkarzy z tego kraju.
Nie zapominajmy, że po EURO będą kolejne spotkania już w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata i tam też łatwo nie będzie. Może nawet polska drużyna nie zdobyć awansu na największą imprezę świata, bo tam już są trudne kwalifikacje, a są też Anglicy w tych kwalifikacjach, czy też eliminacjach.
No ale to dopiero jesienią.
To jeszcze zostało sporo czasu. Istotne jest, co się odbywa teraz.
Na tym EURO zagrali też Hiszpanie ze Szwedami i oni zremisowali spotkanie na hiszpańskim stadionie, dostając po punkcie. I oni na tym teraz lepiej wyjdą, bo w przypadku przegranej polskiej drużyny z drużyną Hiszpanii ( a to jest prawie pewne, że tak się stanie ), drużyna Hiszpanii zdobędzie kolejne punkty i będzie cały czas w grze. Podobnie też drużyna Szwecji, który pewnie wygra z drużyną Słowacji i również zdobędzie kolejne punkty, będąc cały czas w grze. A drużyna Polska... będzie już mogła się pakować i wrócić do domu. Szkoda tych kibiców, którzy tyle kilometrów będą musieli przelecieć samolotem i wydać na to kasę.
Podobnie było też w Rosji na Mistrzostwach Świata, gdzie też słabo polska ekipa zagrała i nie wyszła z grupy.

Inna rzecz, to polscy piłkarze kreują się na takie "gwiazdy" i tylko ich media sportowe cały czas koloryzują, jacy to oni nie są, a prawda jest taka, że dla mnie to nigdy nie byli dobrzy i jakościowi piłkarze.
Media mogą z każdego zrobić jakiegoś bohatera, gwiazdę i przeinaczać fakty, bo za to dziennikarzom sportowym sporo płacą.
I tak samo za występy w reklamach, za pokazanie się na okładkach gazet sportowych, polskim piłkarzom płacą, a o pieniądze spore przecież chodzi, bo o cóż by innego.
Żaden sportowiec, taki czy inny nie uprawiałby sportu za darmo. To są zbyt duże pieniądze, by z tego rezygnować.

To tak wygląda.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Niektórzy kibice próbują odreagować emocje związane z meczem na euro 2020 kolejnymi petycjami.

https://www.petycjeonline.com/pozbawieni...a_euro2020


Tym razem ta opowiada się za pozbawieniem wynagrodzenia piłkarzy polskiej kadry. Jak do tej pory podpisało się wirtualnie 107 osób.
Odpowiedz
Tylko i tak za sam występ na takiej imprezie piłkarskiej dostaje się sporo kasy. Nie ma znaczenia, czy jakaś drużyna zagrała słabo i nie wyszła z grupy, czy zagrała dobrze. Kasa się należy dla każdego piłkarza, dla trenera, dla innych pracowników w drużynie za udział na imprezie. A lepsze to niż nic. Te drużyny piłkarskie które nie zdobywają awansu na taką imprezę, nie jadą tam i nie dostają żadnych pieniędzy.
Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Europy to tutaj tylko pieniądze za udział drużyn są mniejsze niż te pieniądze, jakie są za Mistrzostwa Świata. Bo jest to największa impreza sportowa. Ale podzielić te pieniądze na wszystkich piłkarzy, dla trenera, dla prezesa piłki, to też nie są dla każdego jakieś duże.
Sportowcy mają dużo większe oczekiwania względem finansów. Na takich "mistrzostwach" to pewnie też zależy od wyjścia z grupy. Jeśli drużyny awansują wyżej i dalej grają, to są to wyższe sumy pieniędzy. Nikt za darmo nie płaci większych pieniędzy. Nie ma tak łatwo.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Weź tu sobie człowieku przypomnij w trakcie meczu co mówił trener...

https://streamable.com/ybh9mt

Mi ze stresu zdarza się nie takich rzeczy nie pamiętać i nie musi mnie oglądać wiele milionów Polaków czy jeszcze dodatkowo osoby z innych państw.
Wydaje mi się że oni już byli nieco podłamani po pierwszej bramce i że mimo większego posiadania piłki, większej ilości przeprowadzanych ataków od Słowaków, większej liczby strzałów nie idzie.
U nas w kraju mamy pewien typ kibiców, kibiców-fanatyków. Myślę że to widać po reakcjach po tej porażce.

Wylewa się to w wielu miejscach w internecie i nie tylko, poza internetem też. Nie brakuje wyzwisk i co zrobić z tą reprezentacją, to podchodzi pod jakiś stan chorobowy. Gdyby nie usuwali komentarzy w necie czy nie przechodziło to przez weryfikację przed wrzuceniem w zależności od strony to było by tego zdecydowanie więcej.

Pozostaje się pocieszać że nasi piłkarscy fanatycy to jednak nie najwięksi i jeszcze nie latają z pistoletem żeby zastrzelić danego reprezentanta co już się zdarzało w historii piłki ani nie rzucają się na nich pięściami co też już miewało miejsce w różnych krajach.
Odpowiedz
To teraz znowu dyskusja o filmiku z Sousą. To ten co wcześniej tutaj wrzucałem.

https://www.meczyki.pl/newsy/mocne-slowa...e/168042-n

Co trener może więcej zrobić? Jeszcze musi ktoś to zrealizować. Zawodnicy nie są na pada, nie steruje nimi z ławki rezerwowych w dosłowny sposób.
Odpowiedz
Cytat:Co trener może więcej zrobić? Jeszcze musi ktoś to zrealizować. Zawodnicy nie są na pada, nie steruje nimi z ławki rezerwowych w dosłowny sposób.
Ostatnio zastanawiałem dlaczego ludzie próbują tłumaczyć Souse i całą winę za porażkę przerzucić na zawodników, i za cholere nie mogę nic wymyślić. Przecież ten Sousa to Nikodem Dyzma wśród trenerów, który z polską reprezentacją wygrał tylko z Andorą. W każdym meczu grali inni zawodnicy, w każdym meczu stosował inną taktykę, a na końcu wstawił zawodników, którzy nie grali w żadnym meczu sparingowym.
Owszem na filmiku widzimy i słyszymy jak Sousa tłumaczy zawodnikom w jaki sposób mają kryć Słowaka, ale czy wskazał, kto go ma kryć? Czy przydzielił konkretnemu zawodnikowi krycie indywidualne? itd. Smile
Susa powinien odejść i to jak najszybciej.
Następny trener powinien wiedzieć jak grac taktyką autobus + szybka kontra, bo tylko na tyle stać naszych przeciętnych graczy. Powtórze się po raz 10, wolałem jak reprezentacja grała "piach" za Brzęczka, ale wygrywała,  niż to co pokazuje z Sousy.
Cytat:Mi ze stresu zdarza się nie takich rzeczy nie pamiętać i nie musi mnie oglądać wiele milionów Polaków czy jeszcze dodatkowo osoby z innych państw.

Wydaje mi się że oni już byli nieco podłamani po pierwszej bramce i że mimo większego posiadania piłki, większej ilości przeprowadzanych ataków od Słowaków, większej liczby strzałów nie idzie.
Weź przestań.  Jak trzeba zaprezentować nową stylówkę, to kamery im nie przeszkadzają? Na jednym z filmików na kanale "Łączy nas piłka" chłopaki robili zdjęcia do infografiki. Zamiast stanąc do zdjęcia, jak normalni faceci, zrobić jedno i iśc w cholerę, to ci jak baby robili po 50 zdjęć, żeby wybrać swój lepszy profil. Rolling  Wtedy nie przeszkadzał im aparat ani kamera?
Odpowiedz
Za sport są duże pieniądze i każdemu sportowcowi na tym zależy. To są zbyt duże pieniadze, by nie zajmować się sportem. Bo nigdy by takich pieniędzy nie zarobili w normalnej pracy.
A dzisiaj jest: pogoń za pieniądzem.
Za sam udział na takiej imprezie są spore pieniądze. Za to, że się piłkarze tam pokażą. Fakt, trzeba pokazać tam, że potrafi się grać w piłkę, że ma się umiejętności, ale nawet za fatalną grę, za słabą jakość płacą piłkarzom.
Tak jak słyszałem w jakiejś wypowiedzi, gdzie wypowiadał się psycholog sportu na temat piłki nożnej i klubów piłkarskich, że są kluby piłkarskie, nie tylko polskie, ale też zagraniczne w których płacą sporo każdemu piłkarzowi nawet za słabą grę.
Czyli nie liczy się to, jakie umiejętności ma piłkarz, jak on jest wyszkolony technicznie, ale liczy się samo to, że gra. I za to też dostaje sporo kasy, mimo że nie powinien, bo powinno się więcej płacić za jakość i umiejętności u piłkarza, a nie za samo to, że tylko występuje w klubie. Więc to też świadczy o tym, że opłaca się wybierać zajęcie sportowca, w tym przypadku zajęcie piłkarza, bo jaki by kto nie był w grze w piłkę, to i tak za to dostanie sporo kasy.
A każdej normalnej pracy, niemal w każdym zawodzie zawsze było i jest tak, iż płacą więcej za jakieś umiejętności, za "wykazanie się". Za darmo nie dostaje się lepszej pensji.

A każdy praktycznie idzie tam, gdzie są lepsze pieniądze, bo mało kto się zadowoli drobnymi pieniędzmi.

Teraz coś na temat polskiej reprezentacji.

Z Hiszpanią będzie już trudniej wygrać, a wiadomo, że jest to faworyt grupy na Euro.
Trener hiszpański ma w kim wybierać, a Hiszpania ma praktycznie samych, zdolnych i jakościowych piłkarzy.
Ze Szwecją też będzie trudno, gdyż to też jest klasa... Jak polska reprezentacja gra ze słabszymi, to wtedy jest fajnie, bo się wygrywa łatwo.
Ale na takich turniejach trafia się też na silne druzyny i trzeba się mierzyć w grze.
Sport to są duże pieniadze, a to każdego sportowca przyciąga i zawsze będzie przyciągało. Za darmo nikt by nie uprawiał sportu. Nawet nie za mniejsze pieniądze.
Jestem sobie. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości