Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna
#1
"Japonia prowadziła z Belgami już 2:0 w 1/8 mistrzostw świata, ale ostatecznie pożegnała się z turniejem po porażce 2:3. Po spotkaniu ekipy porządkowe nie miały co robić w szatni Japończyków, ponieważ ta była idealnie wysprzątana.

Już w fazie grupowej świat bił brawo japońskim kibicom. Ci po każdym grupowym spotkaniu sprzątali trybuny, na których zasiadali i zostawili po sobie porządek. W mediach można było przeczytać wiele pozytywnych komentarzy o fanach z tego kraju. 






W poniedziałek wieczorem Japonia rywalizowała z Belgami w 1/8 mistrzostw świata i w drugiej połowie prowadziła już 2:0. Wydawało się, że Azjatom uda się wyeliminować jednego z faworytów mundialu, ale ostatecznie Belgowi pokazali klasę i zwyciężyli 3:2, strzelając gola w 94. minucie. 

Załamani Japończycy wrócili do szatni i... idealnie ją wysprzątali zanim opuścili pomieszczenie. To nie jest normalne w futbolu. Zwykle ekipy porządkowe mają mnóstwo pracy, aby doprowadzić szatnię do stanu przed meczu.



Na dodatek wszyscy chwalili Japończyków, że żaden zawodnik nie odmówił pomeczowego wywiadu, a na dodatek w szatni zostawili kartkę z napisanym po rosyjsku "dziękuję" - napisała na Twitterze dyrektor generalna FIFA, Priscilla Janssens. Dodała, że to powinno być przykładem dla wszystkich drużyn. "



To się nazywa klasa  Big Grin . Artykuł z wp.pl 
Odpływam ....
Zanikam ...
Zagubiona rozmywam się...
Blaknę ...
Zagubiona rozmywam się ...
Odpowiedz
#2
Fajny artykuł .  Smile
mój blog :  https://futblog.blogi.pl/    Smile Wink
Odpowiedz
#3
Dzisiaj pierwszy z półfinałów mundialu, Francja-Belgia, moim zdaniem ten mecz będzie bardzo ciekawy, ale nie wiem czy wiecie że dzisiaj też gra Legia w el. LM. w pierwszej rundzie zagra na wyjeździe z Irlandzkim Cork City.
Odpowiedz
#4
(10-07-2018, 19:15 )michal90 napisał(a): Dzisiaj pierwszy z półfinałów mundialu, Francja-Belgia, moim zdaniem ten mecz będzie bardzo ciekawy, ale nie wiem czy wiecie że dzisiaj też gra Legia w el. LM. w pierwszej rundzie zagra na wyjeździe z Irlandzkim Cork City.

No zgadza się będzie niezłe meczycho .Nie wiedziałem że dziś gra Legia w eliminacjach ale słyszałem ,że coś chyba w  najbliższym czasie ma być superpuchar puchar Polski .
mój blog :  https://futblog.blogi.pl/    Smile Wink
Odpowiedz
#5
Legia wygrała w Irlandii 1-0, raczej będzie kolejna runda. W sobotę Superpuchar Polski.

Dziś Liga Europy: teraz oglądam mecz Kolejorza na Polsacie Sport.
Gra równolegle też Górnik Zabrze, ale transmisji brak.
Odpowiedz
#6
W piątek startuje najlepsza liga świata : Ekstraklasa  xd  Wink O godzinie 18 będzie mieć miejsce pierwsze spotkanie tego sezonu  Miedz Legnica- Pogoń Szczecin . Tego samego dnia 15 minut wcześniej rozpocznie się start  1 ligi ( Garbarnia Kraków - Stal Mielec ).  O 18 również rozpoczyna się również 2 liga . Polska piłka klubowa rozkręca się na dobre niecały tydzień po MŚ .
mój blog :  https://futblog.blogi.pl/    Smile Wink
Odpowiedz
#7
We wtorek Legia, a dziś także Lech i Górnik awansowały do drugiej rundy eliminacyjnej europejskich pucharów.

O ile klub z Warszawy wygrał obydwa swoje mecze (w rewanżu gładkie 3-0) , to Lech i Górnik 'wyszarpnęły' awans.

Szczególnie rewanżowy mecz Lecha to kabaret, wygrali w Poznaniu 2-0, a dziś...przegrywali już na wyjeździe 2-0, zanosiło się na dogrywkę, lecz w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Trałka uratował Kolejorza, trafiając do siatki rywali, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Przeciwnik, o którym pewnie nikt w Polsce wcześniej słyszał musiał obejść się smakiem. A mógł zabić... Dziś zespół z Armenii wygrał 2-1, ale w dwumeczu to poznański klub zwyciężył 3-2.

Górnika nie oglądałem (transmisji nie było w tv), ale osłabiony mocno po minionym sezonie zremisował w Mołdawii 1-1, strzelając gola w 86 minucie. To też chluby nie przynosi, aczkolwiek klub z Zabrza mocno się osłabił po ostatnim sezonie.

Już jutro rusza 'the very best league': Ekstraklasa, znowu będzie kopanie się w czoło, na pięknych stadionach....
Odpowiedz
#8
Ciekawy tekst o tym jak polska piłkarska ekstraklasa jest dotowana przez samorządy i i ile z tego idzie na szkolenie młodzieży. Między innymi również o zarobkach piłkarzy w tym w szczególności najlepiej opłacanych i zagranicznych. Wszystko to w kontekście nowego wywiadu ze Zbigniewem Bońkiem gdzie opisywał wyszkolenie techniczne polskiej reprezentacji i jeszcze raz ocenił ich występ na dopiero co zakończonym mundialu. Można się dowiedzieć również o tym jak funkcjonują u nas orliki, ile średnio przeznacza się na nie pieniędzy i w jakim już są stanie mimo że są jeszcze stosunkowo nowe. Dowiedzieć się można także jak funkcjonuje system szkoleniowy w Belgii.

https://tygodnik.tvp.pl/38120009/miasta-...ln-zlotych

Kilka cytatów które wybrałem

" Tymczasem w Ekstraklasie mierni kopacze z zagranicy zajmują miejsce zdolnym juniorom, będącym wychowankami klubów. Według CIES Football Observatory liczba minut rozegranych przez wychowanków klubów w lidze polskiej wynosi tylko 12,9 proc., czyli zdecydowanie mniej niż w ligach: szwedzkiej (18,9 proc.), duńskiej (23,7 proc.), chorwackiej (24,4 proc.), czeskiej (31,8 proc.) i słowackiej (28,5 proc.)."

" Lokalne media jak mantrę powtarzają zarzuty pod adresem klubów: gra w nich za mało zawodników z regionu. Chętnie za to zatrudniani są obcokrajowcy. I to nie za byle jakie pieniądze.
Gwiazda Legii w latach 2016-2017, Vadis Odjidja-Ofoe zarabiał w stołecznym klubie 600 tys. euro rocznie. W ubiegłym sezonie napastnik Lecha Poznań, Christian Gytkjaer zainkasował niewiele mniej, bo 580 tys. euro. Były pomocnik poznańskiego klubu Kasper Hamalainen, aktualnie grający w Legii, za sezon 2017/2018 zarobił z kolei 525 tys. euro. Nieoficjalnie mówi się, że nowy snajper stołecznego klubu, Carlitos zainkasuje 660 tys. euro, a kolejny legionista, Cafu 500 tys. euro."
Odpowiedz
#9
Tak dla odmiany Górnik na mecz z Koroną wystawił skład ze średnią wieku 20 lat z ułamkami. Mam nadzieje, że im się będzie wiodło i pokarzą innym klubą, że można. Nie mam nic przeciwko graczom z zagranicy którzy podnoszą jakość piłki w naszym kraju ale może przydały by się jakieś ograniczenia(chyba, że już są)? Bo skoro mamy mało znaczyć w europie jak do tej pory to lepiej grać swoimi i dać się im ogrywać. Osobiście lubię patrzeć jak zawodnicy gryzą trawę na boisku(Iran czy Rosja na MŚ) i zakładam, że polskiemu piłkarzowi najlepiej z regionu identyfikującemu się z drużyną i klubę przychodzi to o wiele naturalniej.
Odpowiedz
#10
Tu z kolei Robert Lewandowski mówi o tym co jest według niego problemem polskiego futbolu i że martwi się o jego przyszłość. Jego zdaniem zbyt mało dzieciaków trenuje piłkę nożną.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/...zy-problem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości