Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
Pytanie : Ile jest 8 razy 8 i czy podał pan że 52?
Odpowiadający: Matematyka to jest moja ulubiona dziedzina, pasjonuje się nią właściwie od dziecka. W szkole dostawałem same piątki, jeździłem na różne tego typu olimpiady. Mama była ze mnie dumna. Jak chodziłem do kościoła to zawsze wtedy modliłem się również o moją panią matematyczkę. Pani Elwira, do dzisiaj ją wspominam. Ciepła kobieta, która potrafiła wszystko wytłumaczyć, aż się chciało chodzić do niej na lekcje.
8 razy 4 to oczywiście 32 jak można kłamać że 52.

Odpowiadający idzie w inne miejsce do znajomej pani:
Znajoma pani : Czy czuje się pan prześladowany?
Odpowiadający: Czuje się, ktoś tu brzydko mówi że 8 razy 4 jest 52. Są podważane moje kompetencje oraz mojej grupy znajomych z którymi tworzymy zgraną i udaną paczkę. Chodzimy zawsze uśmiechnięci i chcemy dla wszystkich dobrze. Myślę że mojej nauczycielce pani Elwirze może być przykro jak to obserwuje. Może takie osoby nie miały takiej fajnej nauczycielki która by ich właściwie uczyła tylko jakąś złośliwą, może z PZPR?




Żart i jednocześnie mała zagadka.
To jak najbardziej pasuje do tego tematu
Wiąże się z wcześniejszymi postami.
Odpowiedz
Dom abp Leszka Głódzia we wsi Bobrówka. Jak przystało na księdza żyjącego z datków wiernych posiada on skromny wsiowy domek Big Grin   Beż żadnych zbędnych wygód.
https://twitter.com/TomaszWolf/status/13...7004313608
Odpowiedz
Mają coraz mniej czasu, jak nie przejdzie ta tzw ustawa solidarnościowa/ cyfrowy podatek/reklama na media/wyrównywania szans to będą próbowali w inny sposób.

https://oko.press/wegry-orban-chce-dalej...zne-media/


Mówię naturalnie o tzw " naszym" obozie władzy i jego pracownikach.
Twardy elektorat na Węgrzech potrzebował 11 lat żeby wreszcie zacząć się orientować. Czy u nas musi wydarzyć się to samo? Bo chyba nie jeszcze dłużej? Chyba Polacy nie są jeszcze głupsi od Węgrów?
Odpowiedz
Jeśli wedle Morawieckiego ta brakująca kwota z tytułu VAT z lat 2018/2019 wynosząca 17 mld złotych to fake news, to od razu może odpowiedzieć dlaczego w takim razie Ministerstwo Finansów w oficjalnych dokumentach przekazuje takie fake newsy? Bo stamtąd pochodzi właśnie ta informacja. Bez względu co wcześniej zrobił Morawiecki podlegające mu służby, urzędnicy, ktokolwiek inny nadal można pokazywać mafie/grupy vatowskie, kontaktować się z tzw " słupami". Jeśli Morawiecki wcześniej powiedział że już nie istnieją, zczyścili je do zera to jak pokazanie ich jest już kłamstwem czy atakowaniem Mateusza Morawieckiego, rządu czy kogo w to miejsce jeszcze próbują wstawić?
Po prostu wy nie chcecie uczciwie odpowiedzieć na ZADAWANE PYTANIE i nie umiecie się przyznać do kłamstwa.
Skończmy już te wszystkie wymijające odpowiedzi, gierki, insynuacje i inne smutne miny. Nieustająco biadolicie nad sobą. Odkąd interesuje się polityką czy sięgam pamięcią nie pamiętam aż tak biadolącego rządu, partii czy koalicji rządzącej. Weźcie złóżcie pismo żeby Was zakwalifikowali do jakiejś grupy inwalidzkiej.


Najprawdopodobniej Prześladometr 2.0 będzie sięgał dzisiaj zenitu. Może nie tylko dzisiaj.

Bóle porodowe to będą przy tym małą błahostką, właściwie igraszką.
Odpowiedz
Prokuratura też nie odpowiada dokładnie na to pytanie

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...n,79cfc278

Nie chodzi o liczbę postępowań wytoczonych przez prokuraturę i porównanie z latami ubiegłymi. Chodzi o kwotę i rzekome finansowanie z tych kwot 500 +. Przypominam że te 17 mld złotych to jest wzięte z dokumentu samego Ministerstwa Finansów tworzonego przez ten rząd.
Sami się przyznają że ściągnęli 150 mln złotych z 17 miliardów podatku VAT z oszustw w omawianych czasie. 500 + rocznie kosztuje już 41 mld złotych.
Dlaczego mam wierzyć że wypowiedzi tych " słupów" którzy twierdzą że ich zleceniodawcy nie są ścigani przez organy państwa nie są prawdą? Poprzez samo stwierdzenie prokuratury że to jest kłamstwo i oni dokładają wszelkich starań?
Można zrozumieć że to odzyskiwanie to jest proces skomplikowany, w szczególności jak te pieniądze poszły za granicę, że na to trzeba czasu ale jeśli dane przestępstwa miało mieć miejsce w 2018 roku to można się zapytać co się dzieje w tej sprawie po mniej więcej trzech latach. Zwłaszcza jak same osoby które brały udział w tym procederze, czyli te słupy podważają skuteczność we własnych sprawach. Jeśli podważa się skuteczność w omawianych sprawa to nie oznacza że jednocześnie oskarża się o całkowitą nieskuteczność we wszystkich sprawach na przestrzeni ostatnich 6 lat, 2015-2021. To sobie dodaje prokuratura razem z Morawieckim. Tak jak pisałem wcześniej w innym poście, tworzą swój własny zarzut przypisując go wybranemu medium, w tym przypadku TVNowi i sami później przeciwko temu protestują. Pytanie jest sprecyzowane, widać czego się dokładnie tyczy.
Jeśli odzyskiwanie zajmuje sporo czasu, 2-3 lata to jest za mało to niech premier nie wmawia bodajże 5 rok z rzędu że on z tego finansuje 500 + a czasami jeszcze dodawane są inne programy socjalne.
Bo on mówi wprost, że chodzi pieniądze odebrane mafiom vatowskim, nie płynące ze zwykłych wpływów VATowskich. 200 mld rocznie według tabelki zamieszczonej przez Morawieckiego to nie są pieniądze odebrane złodziejom. To praktycznie wszyscy płaca ten VAT, czasami o tym nie wiedząc.


Tak jak pisałem już kilka razy, z nimi nie da się dogadać i chyba nawet szkoda już próbować.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o podatek VAT, który wprawdzie jest najwyższy do budżetu państwa, to nie wiem czy można do końca wierzyć w informacje, jakie usłyszałem z mediów, iż to właśnie z tego podatku jest finansowany program 500 plus, 300 plus i jeszcze pozostałe programy, które już łącznie kosztują, ok. stu miliardów złotych rocznie, licząc to wszystko razem.
Nie wystarczyłoby nawet z VAT-u, aby wszystkie te "rządowe programy" były finansowane tylko z tego podatku.
Bo prawda pewnie jest taka, że z tego podatku są finansowane też inne cele, a nie tylko same rządowe programy.
I to może być ogłupianie ludzi, wprowadzając ich w błąd.
Wprawdzie, w ostatnim czasie Ministerstwo Sprawiedliwości odzyskuje spore miliony i ileś miliardów złotych od przestępców, od złodziei "VAT-owskich", ale to może być tylko część odzyskiwanych pieniędzy i nie wszystkie się udaje odzyskiwać.
Poza tym, 300 i 500 plus i sam tylko ten program, miesięcznie, a już szczególnie rocznie kosztuje państwo ogromną kasę.
To zapewne przewyższa wpływy od przestępców, czyli od tego, co udaje się odzyskiwać.
Przypuszczam, że rząd musi z innych podatków coś dokładać do programów rządowych, do wszystkich programów, bo z samego VAT-u nie wystarczyłoby.

Jeden ekonomista, który gdzieś na jakiejś stronie w sieci przedstawił szczegółową tabelę wydatków i wpływów budżetu państwa w Polsce, wyraźnie to pokazał w tabeli, jak to się przedstawia.
Jakie państwo ponosi koszty na pomoc socjalną, na wszystkie zawody państwowe, na samofinansowanie partii politycznych, jakie koszty są ponoszone na Kościół i na związki wyznaniowe i ile państwo przeznacza do ZUS, do emerytur, bo brakuje składek emerytalnych i w Polsce od lat nie ma dobrego normalnego systemu emerytalnego.
Więc, tak duże wydatki, które tak naprawdę część z tych wydatków są niepotrzebne i zbędne powodują właśnie deficyt i niepotrzebną INFLACJĘ.
A kraj jest już zadłużony na "kosmiczną" sumę, praktycznie nie do spłaty nawet dla przyszłych pokoleń.
I rząd jeszcze nadal pożycza środki unijne, bo tylko część jest bezzwrotna, a resztę trzeba oddać Unii Europejskiej. Jeżeli nie, to jeszcze bardziej kraj się zadłuży.
I dlatego drukują kolejne pieniądze, za co też się płaci, bo widzą, że za dużo wydają z budżetu, a nie można też w nieskończoność zwiększać pracującym podatków, bo wtedy to już się zaczyna barbarzyństwo i "ograbianie" biednych z ich uczciwej i niekiedy ciężkiej pracy.
To już byłoby podłe złodziejstwo.
Doprowadziłoby to do biedy ludzi przy cenach rosnących na rynku.
No a drukowanie kolejnych pieniędzy i jeżeli ich jest w obiegu za dużo, to tzw. "pieniądz pusty". Bo jest słaba wartość pieniądza, a ceny idą w górę.

Ten rząd zawsze się będzie chwalił i będzie zakłamywał społeczeństwo, iż "budżet ma się dobrze i pieniędzy wystarcza", bo co mają powiedzieć? Żeby ludzie uwierzyli.

A do tego najlepiej, żeby społeczeństwo ogłupiać, wciskać bzdurę, np. co do budżetu, wydatków i wpływów, żeby ludzie nie potrafili liczyć, nie znali się na ekonomii, by nie wiedzieli, ile tak naprawdę ma budżet wpływów, ile wydatków i jaki jest stan budżetu.

Taki jest podły rząd.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Polityka " obiecać wszystko wszystkim".

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-m...Id,5063468
Odpowiedz
Gdyby nie duże miliardy z budżetu dla ZUS, które są dokładane do niektórych przynajmniej emerytur, to część emerytów albo tylko niektórzy emeryci nie otrzymywaliby żadnej emerytury, bo już by nie było ze składek.
I niektórzy emeryci umieraliby z głodu, bo by nie mieli za co żyć.
Wprawdzie korzystaliby z pomocy socjalnej, ale to i tak państwo musiałoby przeznaczać na to ogromne środki, a budżet państwa już przeznacza bardzo duże środki na pomoc socjalną.
Państwo by nie płaciło za tych emerytów za rachunki i za czynsz mieszkaniowy, bo by na tym budżet nie wyrobił finansowo.
Budżet już "ledwo zipie... ", z obciążenia. Dlatego w rządzie boją się jak cholera, by nie rozwalić budżetu, więc "kombinują", podnoszą podatki i szukają każdego podatku, z drukowaniem pieniędzy włącznie.
Takie są konsekwencje niegospodarności budżetem i wydawaniem, jak się chce środków publicznych.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
5 lat za protest na Białorusi

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news...Id,5065412

Zamiast do więzienia to do łagru.



Napis na śniegu

https://www.wprost.pl/polityka/10424059/...c-pis.html

Według standardów środowiska PISu, czyli nie tylko polityków ale różnych ludzi mediów i pozostałych powinienem tutaj napisać coś o wolności słowa, pluralizmie poglądów a jak ktoś zacznie za to potępiać, domagać się przeprosić, opamiętania czy czegoś w tym stylu to powinien zacząć mówi że to po prostu taki pretekst a tak naprawdę to jest " Nowy 1984 ", " O tym pisał Orwell", " Neokomuna!" no i coś tam o czerwonym sztandarze i odstawić całą resztę tej demagogi.
Odpowiedz
(22-02-2021, 12:27 )Supa napisał(a): Polityka " obiecać wszystko wszystkim".
"Świat według Kiepskich", to najlepsza satyra na polską rzeczywistość. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości