Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
Ja uważam, że duchowni, cały Episkopat Polski jak najbardziej popierają zarówno obecnego prezydenta, jak i cały rząd PiS-owski, ponieważ za to i z tego mają korzyści finansowe.
Przecież, PiS jeszcze więcej z budżetu, a nawet z UNIJNEGO BUDŻETU przeznacza środków na Kościół w Polsce, gdyż jest: fundusz kościelny i większość środków na tym "funduszu" pochodzi od państwa.
Jakaś tylko część z uroczystości kościelnych, z nieruchomości kościelnych, z których parafie mają nie małe zyski.
Nie wiem, ile tego dokładnie jest w parafiach, ale wiem, że, PiS bardzo duże środki wydaje na kościół, robiąc to z sympatii do biskupów i Episkopatu.
Więc, jak polscy duchowni, biskupi mogą nie popierać rządów PiS, skoro mają za to dobre korzyści i przywileje?
Bo w Polsce, Kościół jest z Państwem powiązany, od rozwiązania PRL-u.
I tak samo, aborcja nie jest popierana, akceptowana przez Episkopat w Polsce, bo żyjemy w zbyt dużym katolicyzmie, który "przesiąka" ludzi z każdej strony.
No i rząd PiS, z zamiłowania do biskupów ( ja uważam, że to też jest tylko pozorne, gdyż rządy PiS-u są nierówne i nie do końca sprawiedliwe w kraju, ale uważają się za katolików, za bardzo wierzących.
Podły, psychopatyczny Hitler, który zdobył władzę podczas drugiej wojny światowej też był, "niby katolikiem", uważał się za wierzącego, ale podle traktował duchownych, zabijał Żydów na masową skalę, zabijał miliony ludzi, których uważał za "podludzi... ".
Dla niego, Żydzi, Słowianie to nie byli ludzie, bo liczył się tylko jego Naród i sami Niemcy.
I to był człowiek, który uważał się za wierzącego, za katolika, a takie rzeczy robił, gdzie skrzywdził miliony ludzi, w całej Europie ).

No więc, w dzisiejszych czasach, PIENIĄDZ ma największe znaczenie, więc dla korzyści finansowej ludzie niektórzy są w stanie robić różne rzeczy, nawet podłości, byle by mieć z tego dobry zysk.

Takie mamy czasy, a ludzie chcieli przecież kapitalizmu i wolności rynkowej?
No to teraz mają.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Scysja protestujących z ekipą TVP

https://www.wykop.pl/link/5760595/ekipa-...protescie/
Odpowiedz
Cytat:Ja uważam, że duchowni, cały Episkopat Polski jak najbardziej popierają zarówno obecnego prezydenta, jak i cały rząd PiS-owski, ponieważ za to i z tego mają korzyści finansowe
W tej kwestii mam podobne zdanie i też uważam, że relacja na lini PIS - kościół, to transakcja wymienna. PIS daje im kasę, a kościół daje im wyborców. Ewentualnie udostępniają ambony do siania pisowskie propagandy. Kościół powinien wycofać się z życia publicznego i wespół z rządem oraz Watykanem podjąć działania mające na celu definitywnie oddzielić swoją działalność od państwa. W innym wypadku w kościołach jedynym gościem będzie hulający wiatr.

Nadchodzi jakieś poważne przesilenie?
https://twitter.com/KochanMagdalena/stat...9113431040
Odpowiedz
Samochód wjechał w dwie kobiety

https://www.onet.pl/informacje/onetwarsz...t,79cfc278

To teraz rozgrywka między politykami i konglomeratami propagandowymi czyja to wina w kwestii tego kierowcy który wjechał w tłum.

Postaram się odgadnąć jakieś teksty

" Po co tam poszły? Jakby nie poszły to by nie były przejechane!"
" One mu weszły pod koła!"
" To wina opozycji bo wyprowadziła na ulicę te kobiety"
" To wina TK bo wyrokiem wyprowadziły te kobiety na ulice"
" To wina Jarosława Kaczyńskiego bo kazał przerwać kompromis aborcyjny"
" Te kobiety spotkała kara za grzeszne poglądy. To jest znak!"
" Winny jest niemiecki producent marki BMW, jakby nie wyprodukował samochodu to kierowca nie przejechał by tych kobiet"
" Winny TVN bo wyprowadził te kobiety na ulice, weźmy ich zdelegalizujmy! Znaczy poddajmy ważnemu procesowi dekoncentracji mediów"
" To TVP urządziła nagonkę na kobiety i temu kierowcy się udzieliło, sprywatyzować TVP!"
" Winni księża, napuścili wiernych na kobiety które protestowały w obronie swoich praw"
Odpowiedz
DziedzicPruski napisał(a):
Cytat:Ja uważam, że duchowni, cały Episkopat Polski jak najbardziej popierają zarówno obecnego prezydenta, jak i cały rząd PiS-owski, ponieważ za to i z tego mają korzyści finansowe
W tej kwestii mam podobne zdanie i też uważam, że relacja na lini PIS - kościół, to transakcja wymienna. PIS daje im kasę, a kościół daje im wyborców. Ewentualnie udostępniają ambony do siania pisowskie propagandy. Kościół powinien wycofać się z życia publicznego i wespół z rządem oraz Watykanem podjąć działania mające na celu definitywnie oddzielić swoją działalność od państwa. W innym wypadku w kościołach jedynym gościem będzie hulający wiatr.

Nadchodzi jakieś poważne przesilenie?
https://twitter.com/KochanMagdalena/stat...9113431040

No więc właśnie.

Wiesz, ile PiS przeznacza środków na Kościół i na inne związki wyznaniowe, w tym na klasztory, na jakieś zakony? Te instytucje nie są biedne, chociaż z zewnątrz tak wyglądają.
Zarówno parafie normalne, jak i zakony władają jakimiś nieruchomościami, gruntami, które odzyskały po 89 roku.
I podobno dostały nawet za dużo niż im się należało.
Tak wskazują na ten temat informacje.
Jest taki aktor też polski, dość popularny z seriali, który się tematem kościelnym, duchownymi interesuje i na taki temat napisał jakieś książki.
Wystąpił w programie telewizyjnym u dziennikarki i na taki temat się wypowiedział.
Jakie majątki kościelne, w KOMISJI MAJĄTKOWEJ, parafie i związki wyznaniowe odzyskały od już demokratycznego państwa polskiego.
Mało tego, to jeszcze w tej "komisji" zasiadali przedstawiciele władzy państwowej i Episkopatu, z biskupami.
Były tam podobno nie do końca uczciwe działania, za przyzwoleniem nawet biskupów, którzy się godzili na nieuczciwość, bo z tego mieli korzyści finansowe.
Ci, którzy siedzieli w komisji majątkowej brali za to sporo kasy i koszty tego ponosił oczywiście budżet państwa.
Nawet ( bo jest na ten temat informacja ) za to, że niewiele tam robili w komisji, nie podejmowali właściwie nic konkretnego też mieli za to płacone, a nie powinni mieć.

Więc, to się wszystko rozbijało o kasę, o zysk.

Dlatego, w niektórych kwestiach i duchowni "siedzą cicho" na nieprawidłowości PiS-u, na niewłaściwe przepisy, ustawy, bo na tym korzystają finansowo, od rządu PiS.
To wszystko jest za pieniądze i nic za darmo. Tak samo i, PiS zdobył poparcie zwykłych wyborców, bo wprowadził dla ludzi, a konkretnie dla rodzin, społeczne programy, które też kuszą ludzi w rodzinach, paroma złotymi.
Ja nie pokusiłem się na złotówkę od tego rządu, dlatego nigdy nie popierałem PiS-u.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Zwolnienia w prokuraturze


https://wiadomosci.wp.pl/roman-giertych-...626762432a


Przecież to jest ewidentne wpływanie na tok sprawy. Ma nie być zbadane zgodnie z prawdą, rzetelnie, bez względu czy jest potwierdzenie na czyjąś przestępczą działalność czy nie ma.


Propaganda przedstawi to jako zapowiedziane przyśpieszenie pracy wymiaru sprawiedliwości, żeby sprawy nie ciągnęło się po 15 lat ewentualnie że śledczy prokuratury działają z korzyścią Giertycha, to jest jakiś rodzaj " parasola ochronnego", Giertych jako znany adwokat ma wszędzie znajomości a już na pewno w tej prokuraturze. Plus jakieś pompatyczne hasełka " Nie chcemy żyć w Polsce która kryje przestępców !".
Do tego coś o równych i równiejszych, nadzwyczajnej kaście, bezkarności itd.

Dość podobnie jak z tymi ustawami dotyczącymi nowych przepisów odnośnie walki z covid 19 w Sejmie, ma nie być porządnie tylko ma być szybko, nie ważne że część to będą buble, że można zaszkodzić, ma być efekt. Kto się temu sprzeciwia to jest od razu jakiś szkodnik, sabotażysta, nie zależy mu na ludziach, nie chce żeby ratować chorych, nie przejmuje się zakażeniami, nie obchodzą go zgony. Do tego przetrzepywanie całego życiorysu takiego człowieka, jego rodziny i szukanie haków na niego żeby zanegować jego opinię, gdzie ta opinia w pełni nawet nie jest przedstawiona, bo wystarczy według nich powiedzieć że " on jest przeciw/ oni są przeciw".
Odpowiedz
Ryszard Terlecki o maseczkach z symbolem błyskawicy





https://www.wnp.pl/parlamentarny/spolecz...04388.html




Widzę że politycy się świetnie bawią.





Ryszard Terlecki jest historykiem, on wie że kłamie.







TVP razem z Terleckim



https://www.facebook.com/OgladamWiadomos...0484172768
Odpowiedz
Terleckiemu już nie tylko mylą się błyskawice ale jeszcze w dodatku matka z córką.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020...-sp-matke/


Wykluczył nieżyjącą osobę.
Odpowiedz
Jak ktoś ma "układy" w sądach, w prokuraturach to zawsze będzie bezkarny, w różnych sprawach i taki zawsze będzie z tego korzystał, na swoją korzyść.

W Polsce: prawnicy, sędziowie, prokuratorzy mają IMMUNIET, jak wszyscy politycy i to ich chroni nawet przed: przekrętami, przed popełnianiem przestępstw.
Tylko uczciwi, mający sumienie i empatie ludzie o takich zawodach nie dopuszczają się złych, nie etycznych rzeczy i nie wykorzystują swoich uprawnień, immunitetu do bezkarności.
Ale, różni ludzie pełnią różne funkcje społeczne i są ludzie: źli i dobrzy.

Źli zawsze będą wykorzystywali pewne rzeczy, będą "naginali prawo", będą nadużywali swoich uprawnień, by osiągnąć zły cel dla siebie.
Jak wiemy, wszystkim teraz rządzą pieniądze i uczucia ludzkie, sentymenty nie mają nic do gadania.
Duży pieniądz wielu ludzi skusi, bo jest: łatwy i szybki.

Trzeba zauważyć, że niemal każdy polityk, minister w Polsce może czuć się bezkarny, bo na to mu przyzwala prawo, które jest przychylne bardziej politykom, niż zwykłym ludziom.
W przypadku jakiegoś, złodziejstwa, przekrętów, kombinacji trudno jest udowodnić winę takim ludziom, a nawet jeżeli są na to dowody, to takim zależy na tym, by dowody na to zniszczyć.
Jeżeli ludzie mają "czyste sumienie", są uczciwi to nie mają się czego obawiać.

W Polsce jest za łagodne prawo, co jest błędem Konstytucji i Wymiaru Sprawiedliwości.
W USA jest takie prawo ( to też w zależności od stanu, ale praktycznie w każdym stanie w USA prawo jest bardzo dobre ), że tam nie ma znaczenia, że przestępstw dokonują ludzie wysoko postawieni, prawnicy, policjanci.
Wszyscy są tak samo karani. Policjant, który dopuści się jakiegoś przestępstwa ( działania śledcze, zbieranie dowodów winy przez policję i służby amerykańskie jest na wiele wyższym poziomie niż w Polsce ), nie tylko że traci od razu prace w policji, ale też odbiera mu się prawo do emerytury i on zostaje z niczym.
Bez pracy w zawodzie, bez emerytury na starość, a do tego jeszcze sprawa karna w sądzie i więzienie.
Takie jest od zawsze prawo w USA.
Prawo karne, amerykańskie powinno być najlepszym przykładem dla Europy i całego Świata.
Chociaż są też inne kraje na świecie, gdzie kary są jeszcze bardziej dotkliwe, za złe czyny, niż w USA.
Np. kraje islamskie.

W Polsce jest od lat pobłażanie przestępcom, którzy dokonują złych czynów, często tacy, którzy pełnią poważne funkcje, są nawet prawnikami, sędziami, lekarzami.
Jak w Polsce ktoś ma: kontakty i znajomości, robiąc złe rzeczy to z tego "wyjdzie obronną ręką", bo ma układy i znajomości.
Prawo karne jest nieskuteczne od lat, za różnych rządów, gdzie nadal się w wielu sądach nie dzieje dobrze, gdzie nawet ORGANY ŚCIGANIA potrafią nieudolnie prowadzić sprawy o różne przestępstwa, co doprowadza do utraty ważnych dowodów, do zacierania śladów.

Gdyby coś takiego się działo w USA, to tam już by tacy policjanci nie pracowali w zawodzie, prokuratorzy i sami mieli sprawy karne o zaniedbania i błędy.
Poza tym, w USA dysponują znacznie lepszą technologią, bo są najbogatszym krajem na świecie.
Więc nie ma nawet porównania: Polska, a USA.
Jestem sobie. 
Odpowiedz
Jak się wszyscy nie rozejdą do domów to mam przekonanie że te dwie główne grupy, czyli kibice oraz aborcjoniści zrobią sobie krzywdę a przy tej ilości policja nad tym nie zapanuje, na pewno nie w każdym mieście.


https://tarnow.naszemiasto.pl/bojowki-ki...c2-7968199



Daje Tarnów bo akurat do tego miasta mam najbliżej jeśli chodzi o jakieś większe miasta w Polsce. Z tego co słyszałem tutaj odbywają się tez protesty, jedna grupa to przedsiębiorcy którzy już mają dość a druga to w większości kobiety rozczarowane wyrokiem TK.

Nie bardzo wierzę że akurat kibice/kibole, jakkolwiek ich zwać tym razem będą jakoś specjalnie uważali bo mają do czynienia z kobietami.




Co oni starają się wmówić...

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/...cyjny.html


Jak zwykle jest na odwrót niż twierdzą przedstawiciele tej opcji. Kto inny jest niedouczony. Tego chyba będziecie sobie uczyć w tych swoich nowych szkołach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości