Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczny miszmasz
Spotkały się dwie fanatyczki

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020...ref=slider

Powiem szczerze że takich Polaków najbardziej się boje.
Odpowiedz
Czy TVP a w szczególności Wiadomości nie mają już zupełnie nic więcej do powiedzenia jak znowu, po raz 154 o awarii Czajki w Warszawie za prezydentury Trzaskowskiego i po raz 57 o tym że dał staruszce 20 groszy? Czy etatowi komentatorzy TVP muszą jeszcze raz opowiedzieć jak to nie poradził sobie z wylewaniem nieczystości i o skąpstwie Trzaskowskiego bo nie wierzą że w portfelu nie miał więcej niż 20 groszy? Czy po raz 252 muszą opowiedzieć o tym jak prezydent Andrzej Duda jeździ po Polsce jest ciepło witany, oklaskiwany i ludzie mu dziękują? Bo czuje się jakby ktoś zapętlił jeden i ten sam filmik. Dajcie sobie już spokój i zamknijcie te media, ja na pewno nie będę za Wami tęsknił. To już nawet nie przypomina telewizji informacyjnej. Nawet nie róbcie sobie jaj i nie porównujcie się z Faktami TVNu ani to nie jest słynne "to samo" ani " a oni są jeszcze gorsi". To już jest wystarczający powód żeby Andrzej Duda przegrał te wybory i później Wam może wystawić rachunek.
Odpowiedz
że też im nie wstyd przed światem (ale pewnie świat ma to w dupie), jak czasem oglądnę sobie kawałek tego dziennika telewizyjnego to nie wiem czemu, ale czuję się zażenowany
Odpowiedz
Moim zdaniem to oni mogą w końcu przegrzać tą agitację i w końcu z Rafała Trzaskowskiego wbrew swoim intencją mogą zrobić męczennika. Dodają wszelkim krytykom argumentów, równiez za likwidacją kanału "informacyjnego".

https://teleshow.wp.pl/wiadomosci-tvp-ko...419032640a


Zwolennikiem tej opcji politycznej stojącej za Trzaskowskim nie jestem ale Wiadomości ogląda się właściwie jak niekończący się klip wyborczy, nie jest to ani rzecz u nich nowa, to ani nie ostatnich kilku dni, anie nie ostatniego miesiąca. W zasadzie kiedy bym to nie włączył czy była by kampania czy by jej nie było, czy to byłby 2016 r., 2018 r, czy bieżący ale choćby styczeń mam odczucia obcowania z " dziełem" sztabowców jednej partii czy tam środowiska politycznego jakkolwiek to nazywać, te materiały nie tylko że są tendencyjne co podłe i złośliwe.
Przecież część tych ludzi przyszło z TV Republiki czy Tv Trwam czy innych mediów ojca Rydzyka, jak i TV Puls tak jak dla porównania zacząłem oglądać sobie wieczorne wydanie informacyjne TV Republiki jak i też Tv Trwam, powiedzmy że jakiś odpowiednik "Wiadomości" czyli główne wydanie informacyjne to mimo że to są media sprofilowane, ogląda się to inaczej, jeszcze zachowuje się tam zasady etyki dziennikarskiej, jeszcze Ci ludzie tam czują granice, nie ma bezwzględności, jest pokazywanie drugiej strony niekoniecznie tylko z negatywnej strony, nie ma tego nieustannego zapętlenia, puszczania ciągle tych samych gotowców, od setek, po komentarze, jest próba krytycznego spojrzenia w innym kierunku politycznym, sądzę że raczej ciężko posądzić ich o złą wole, przynajmniej w tych wydaniach które oglądałem. Nawet jak tam jest jakieś zaostrzenie dyskursu to bardziej chwilowe a nie trwające systematycznie, dzień w dzień, już całkowicie bez umiaru, na bezczelnego. Dziennikarze czy komentatorzy zachowują się bardziej stosownie do swojej roli a nie jak rzecznicy jednej partii, prezydenta. Może czasami mogli by zrobić coś więcej czy inaczej ale powiem że to ogląda się na pewno zdrowiej i przyjemnie. Mediom prywatnym wolno zazwyczaj więcej w granicach rozsądku i prawa a publiczny nadawca jest zobligowany do tego szczególnie, choćby i przyjęta ustawą no i z faktu że funkcjonuje także dzięki pieniądzom podatników.
Tutaj to czuje się nieustannie ogłupiany, indoktrynowany, zamęczany monotonną, nie trzeba być nawet jakimś ekspertem od mediów, politologiem żeby w miarę szybko zorientować się że ma się do czynienia z niczym innym jak propaganda.  Nie trzeba 4 czy 5 lat oglądania tego "tworu". Myślę że dość jasno można się było połapać już w 2016 roku.
Bardziej ordynarnej reżimówki nie widziałem i bardziej bezczelnego skoku zarówno na media publiczne jak i na pieniądze podatnika niż w wykonaniu tej ekipy. Nie mam wątpliwości że mam do czynienia z wyrachowanymi ludźmi z frazesami, wartościami na ustach.
Odpowiedz
(30-06-2020, 21:11 )żagiel napisał(a): że też im nie wstyd przed światem (ale pewnie świat ma to w dupie), jak czasem oglądnę sobie kawałek tego dziennika telewizyjnego to nie wiem czemu, ale czuję się zażenowany
Na TVP ostatnim programem, który oglądałem to "Alarm".  Jednak po poniedziałkowej emisji, gdy pokazali chorego psychicznie Kononowicza i jego kompana, także chorego psychicznie człowieka, to powiedziałem koniec z telewizją dla zjebów.  Wiadomości przestałem oglądać bodajże po drugim wydaniu, gdy Ziemkiewicz radośnie poinformował, że dzięki PISowki i  podpisanej umowy ze Szwecją Polska stanie się  eksporterem gazu.
Odpowiedz
Jak przedstawiają się zarobki oraz majątek poszczególnych liderów partii.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadcz...ii/9xvx9d9
Odpowiedz
Coś tu czuję grubymi nićmi pisaną historyjkę przez Gazetę Polską pod wybory. Pewnie ktoś się złapie.

https://dorzeczy.pl/kraj/145488/dali-600...ia-gp.html

Cytat : " W. zeznał, że pieniądze te z biura wspólnika W., Marka Falenty, odebrał jako pośrednik Michał Tusk – powiedział informator gazety. Syn byłego premiera Donalda Tuska stanowczo temu zaprzecza. – Nigdy nie poznałem Marka Falenty, nie znam Marcina W. – oświadczył."

Ta, i w samochodzie siedział jego tata Donald Tusk, po drodze zabrali Rafała Trzaskowskiego i pojechali zawieść pieniądze. W trakcie na wszelki wypadek Donald Tusk zadzwonił do Angeli Merkel spytać czy mu na pewno wolno a ona na to że cytuję " Ja, Ja"- tak mi donosi z kolei mój informator. Kolega tego pierwszego informatora.

Po wyborach najprędzej się okaże że prokuratura będzie musiała umorzyć to śledztwo z braku dowodów jak to bywa w przypadku zmyślonych historii na co elektorat i czytelnicy GP jak to oni wytłumaczą sobie mniej więcej jak zwykle:
a) sprytny Michał Tusk zatarł za sobą ślady, dlatego nie można nic znaleźć ale my wiemy swoje, jakby to nie była prawda to tak by nie zeznał. Poza tym nasz Tomasz Sakiewicz by nas nie okłamał.
b) prokuratura kryje syna Tuska, Platformę i 1274 układ został oficjalny odnaleziony. Trzeba przeprowadzić jeszcze jedną reformę wymiaru sprawiedliwości.
Odpowiedz
Ryszard Czarnecki o debacie prezydenckiej organizowanej przez TVN, Onet i WP.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...ke/x9vtchd

"Jeżeli TVN i inne media poniosły porażkę i nie udało im się przeprowadzić debaty z prezydentem, to rozpamiętywanie tego jest chyba waszym błędem – stwierdził w programie "Onet Rano." Ryszard Czarnecki, pytany o odmowną decyzję sztabu Andrzeja Dudy w sprawie udziału prezydenta we wspólnej debacie TVN, TVN24, Onet i WP. - Nie byliście skuteczni. Mogę wam tylko współczuć – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Iwoną Kutyną."
Bo przecież prezydent i jego sztab tak bardzo jej pragnął, prawda? Jak mamy być tak szczerzy i uczciwi to chodzi tak naprawdę o to że TVN, Onet i WP nie chcą tego zorganizować tak jak TVP ostatnio, zwłaszcza jeśli chodzi o ich drugą debatę a reszta tych tłumaczeń czy odpowiedzi wymijających to jest ukrywanie tego stanu rzeczy. Rozbija się o pewne wyobrażenie mediów które mają być w jakiś sposób uległe czy nawet służebne względem obecnego obozu władzy, nie tyle że mają być mediami sensu stricte, a bardziej takimi ośrodkami informacji państwowej, nazwijmy to tak delikatnie. Przedstawicielom partii rządzącej niestety z prezydentem zależy bardziej na utworzeniu czegoś w rodzaju mediów satelickich względem TVP. Po tym na co się napatrzyłem przez ostatnio prawie 5 lat, już mi to w zupełności wystarczy do takiej a nie innej oceny.
Także drogi panie Ryszardzie, jeźdź pan sobie z tą swoją wersją na jakiś wiec.
Odpowiedz
Też mam takie nieodparte wrażanie i to właściwie od kilku lat.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-2...is/lptqcfp
Odpowiedz
Prezydent Andrzej Duda o debacie trzech mediów.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020...ref=slider

Prezydent :  " Dyktat jednej stacji medialnej to gangsterstwo polityczne"

Dwie pierwsze debaty gdzie się odbyły, pod czyje dyktando? Nie czasem w takiej jednej stacji, dawniej publicznej? Były tam jeszcze jakieś inne media?

Tu poza TVNem miał być Onet, i WP czyli była by przeciwwaga czego nie można powiedzieć o debacie w TVP bez udziału innych mediów.
Przed II tura była propozycja zorganizowania zwyczajowej debaty przez trzy główne stacje telewizyjne ale się nie odbyła bo TVP postawiła swoje warunki. Jakie? Tematy które najbardziej odpowiadają prezydentowi i PIS, układane przez Macieja Adamczyka najbardziej ujawniło się to podczas II debaty. Teraz też jest wątpliwe żeby udało się to zorganizować przez trzy telewizje, najprędzej z tego samego powodu. Wola sztabu prezydenta Dudy i TVP jest pozorna i taktyczna. Debata ma być tylko w TVP i nigdzie więcej. Później można powiedzieć że próbowano ale tygodniami się nie udawało, tak po prostu nie mogli się dogadać.
Dajcie już sobie spokój z tymi gierkami. Mimo dużej przewagi w pierwszej turze jest jednak strach przed tym żeby przegrać.
Jeśli ktoś tu próbuje coś dyktować to inna stacja i inne środowisko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości