Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paranormalne czy normalne?
#6
Ja jestem sceptykiem religijnym. Jak się pojawiam przypadkiem z jakiejś -okazji- w kościele, to z chłodnym umysłem... kiedyś było inaczej, ale dojrzałem do obecnego poziomu. Po prostu religijne dogmaty głoszone przez instytucję mnie nie przekonują (RELIGIJNE, o tym czytaj dalej)
Klasyczny kij i marchewka - będziesz posłuszny to dostaniesz raj, a jak nie to pójdziesz do piekła bla bla bla.

Uważam, że należy rozdzielić jednak religię od wiary w jakieś siły wyższe lub po prostu DOBRO.
Religia to narzędzie, wymysł ludzki, które z upływem lat ludzie dostosowali pod następne pokolenia.

Czy Jezus istniał? Myślę, że to możliwe... Czy głosił to co przekazuje Kościół? No właśnie, tutaj pies pogrzebany. Za dużo jest ludzkiego mataczenia. Zaiste, że Jezus 'nie' potępiał niewolnictwa, które w tamtych czasach było powszechne... czy na pewno nie potępiał? Tego nie można być pewnym. Może za to go zabili? Nie wykluczone. Kult jego śmierci, jakkolwiek przesadzony, można na różne sposoby interpretować... ja np. uważam, że to symbolika - każdego z nas spotyka cierpienie, kwestia tego, czy poprzez nie stajemy się lepszymi ludźmi, czy uczymy się czegoś (empatii, współczucia, wrażliwości...) 
Może to ta siła wyższa próbuje nas kierować ku doskonałości? 

Wydaje mi się, że Jezus mógł być filozofem, kimś oświeconym, próbował nauczyć ludzi dobra - poszanowania bliźniego i określonego sposobu myślenia. A co jeżeli to całkowita fikcja literacka? Dla mnie to bez znaczenia. Chodzi o ideę - tą symbolikę, którą każdy z nas w życiu napotyka. 

Uważam się za człowieka wolnego od indoktrynacji kościelnej, neguje zasadność spowiedzi, przyjmowania opłatka oraz dotowania tej szkodliwej w wielu aspektach instytucji, która pochłania ROCZNIE setki milionów złotych polskich. 
Strasznie nie lubię ich (czyt. kościoła) retoryki - masz wolną wolę, ale nie musisz podążać za tym co głosimy. Jezus Cię kocha, dlatego jak go nie będziesz słuchał to spłoniesz (czy jakoś tak... )

Nie bronię jednak nikomu postępowania zgodnie z naukami kościoła....Gdybym miał własną rodzinę, to nie zabraniałbym dzieciom podążać za własnym sumieniem/poczuciem tego co według ich jest słuszne.

---
Na koniec powiem tylko tyle:
Gdyby wyznawcy 3 wielkich religii monoteistycznych podążali za tym, co napisano w dekalogu (10 przykazań to wspólne spoiwo), nie byłoby tylu wojen, głodu i cierpienia....
----
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Paranormalne czy normalne? - przez woofy - 18-11-2018, 2:00
RE: Paranormalne czy normalne? - przez żagiel - 18-11-2018, 2:22
RE: Paranormalne czy normalne? - przez JoyOfSatan - 18-11-2018, 12:51
RE: Paranormalne czy normalne? - przez woofy - 19-11-2018, 2:16
RE: Paranormalne czy normalne? - przez żagiel - 19-11-2018, 20:14
RE: Paranormalne czy normalne? - przez saintan - 19-11-2018, 21:55
RE: Paranormalne czy normalne? - przez żagiel - 19-11-2018, 23:56
RE: Paranormalne czy normalne? - przez woofy - 24-11-2018, 13:36
RE: Paranormalne czy normalne? - przez JoyOfSatan - 24-11-2018, 14:50
RE: Paranormalne czy normalne? - przez Dzika - 24-11-2018, 15:02
RE: Paranormalne czy normalne? - przez aqua - 24-11-2018, 15:06
RE: Paranormalne czy normalne? - przez pocek - 24-11-2018, 15:38
RE: Paranormalne czy normalne? - przez Dale Cooper - 24-11-2018, 21:02
RE: Paranormalne czy normalne? - przez żagiel - 24-11-2018, 23:27
RE: Paranormalne czy normalne? - przez woofy - 25-11-2018, 3:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości