Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting do TVP INFO
#1
Dzień dobry
Jako że prowadzący, wydawcy i inni specjaliści w TVP Info się zużywają a Danuta Holecka nie będzie prowadziła wszystkiego zostałem oddelegowany by przeprowadzić nabór do jedynie pluralistycznych mediów które istnieją w Polsce. Pragnę podkreślić iż to są media propolskie, z polskim kapitałem. Nie to co te szwajcarsko-niemieckie, niemieckie czy inne judaszowskie. Szukamy także i "paskowych". Dziwnym trafem i oni ulegają zmęczeniu pod naporem wszystkich wrogów Polski.
Co muszą państwo zrobić? Zademonstrować próbkę swoich umiejętności dziennikarskich. Wystarczy jedynie ukazać odpowiednie tematy we właściwy sposób. Znaczy rzetelnie, prawdziwie tak by przełamać medialny impas.
Jak wygląda skrypt. Już państwu przedstawiam.

Tutaj mamy materiał bazowy.


https://www.rp.pl/Konsumenci/305319943-Z...burgu.html


Jako pasek puszczamy " Niemcy przymierają głodem" albo " Niemcy słabną a Polska rośnie w siłę".
W naszą tezę wplatamy prawdziwą informację, powołujemy się na źródło, później ukazujemy jak jest w Polsce. Z jednej strony mamy obrazek jak Niemcy grzebią po śmietnikach a władze w Hamburgu im na to pozwalają chociaż możemy skrócić że władze niemieckie żeby było że skala tego zjawiska rozrosła się na cały kraj a z drugiej pokażmy łany polskiego zboża, polskie stoły uginające się od jedzenia, uśmiechnięte dzieci które kupują lody albo watę cukrową. Później możemy pokazać ostatnią scenkę z Angelą Merkel z Wołodymyrem Zelenskim jak miała drgawki i przynajmniej zasugerować jeśli nie podać wprost że to z odwodnienia czyli sytuacja jest aż tak zła że brakuje wody i nawet niemieckie elity muszą racjonować wodę. Tutaj pójdzie następna informacja że nawet na Ukrainie jest dostatniej bo Wołodymyr Zelenski nie miał ataku drgawek czyli jest odpowiednio nawodniony, odżywiony, pełen witamin, minerałów i wartości odżywczych. A, i jeszcze jedno, jakbyście tam znaleźli jakieś materiał z Donaldem Tuskiem jak je, ale tak konkretnie je żeby wyglądało że aż obrzydliwie. Podamy że Tusk żre a Niemcy głodują a Donald Tusk niewzruszony. Następnie podajemy jego obecne zarobki, na jaką emeryturę może liczyć i dodajemy ze Niemcy zarabiają tak mało że aż stołują się na śmietnikach, Tutaj przydało by się jakieś zdjęcie czy materiał video z anorektykiem. Nieważne nawet jakim, nie musi być niemiecki, zdjęcie czy video nie musi być aktualne, możecie dać nawet i z II wojny światowej to się je tam pokoloruje, mamy na techników. O, mam, na koniec jeszcze uśmiechnięta twarz Grzegorza Schetyny czyli sugerujemy że Niemcy głodują a ten się śmieje. Tusk żre i pobiera wysokie apanaże a ten jego zastępca się śmieje. Chociaż czy to jednak nie jest pudrowanie ich wizerunku? Może widzowie sobie pomyślą że dobrze że Niemcy głodują a dobrze że Ci się cieszą i nie przejmują? Jeszcze to trzeba obgadać na kolegium. Jakoś to się może inaczej przemontuje. Może że Tusk płacze, Grzegorz Schetyna się smuci czyli dobrze życzą Niemcom? Wiem, jednego dnia puścimy ten pierwszy a tak za 3 dni ten drugi. Będziemy żonglować narracjami, sprawdzimy co bardziej zażre. Może że na zmianę to się cieszą, to się smucą? Że tacy rozchwiani emocjonalnie, psychicznie, sami nie wiedzą co czują, pomieszało im się w głowie? Tak, od dobrobytu, że za dobrze mają i do tego pokręciło im się w głowach od ciągłych kombinacji. To będzie dobre.
Także jak widzicie u nas pełna dowolność, pełna wolność słowa, pluralizm we wszystkie strony. Mogą się państwo dziennikarsko i twórczo wyżyć. Nie ma żadnego sztywnego  gorsetu, żadnej cenzury. Nie będzie tutaj stał nad Wami żaden kapo jak w TVNach, Polsatach i Newsweekach.
Dobra, to teraz tak trochę bardziej na serio. Temat czysto satyryczny. Kto będzie miał ochotę to wrzuca jakiś temat, nie musi być koniecznie z linkiem i  przedstawia jakby to mogło przedstawić TVP Info, tak jak to sobie wyobraża. Naturalnie może być z hiperbolizacją, w zakrzywiony sposób bo to temat humorystyczny aczkolwiek jak czytam co napisałem wyżej to jednak aż tak od tej telewizyjnej rzeczywistości  tak bardzo nie od biega. Trochę to jest u nich taka satyra tyle że na poważnie.
Mogą być różne tematy, nie musi być tak jak w pierwszej scence opisowej na zasadzie relacji Polska-Niemcy.
Odpowiedz
#2
Paski robią się praktycznie same.


" Niemcy głodują a córka Tuska wygrzewa się na plaży", " Kasia Tusk lezy na ręczniku za 5 tysięcy a Niemcy grzebią w śmietnikach".


https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ka...-FUnX.html

Puszczamy tak z dwóch polityków PISu i jednego naszego komentatora, podpiszemy że ekspert. Oni we trzech, jeden przez drugiego zadają pytanie " Co na to ojciec córki?", " Dlaczego Donald Tusk jeszcze nie skomentował poczynań Kasy Tusk? ". Jako podsumowanie możemy puścić że tak się właśnie objawia liberalne wychowanie.
Weźcie tam może jeszcze dajcie jakiegoś naszego zaprzyjaźnionego komentatora. Może niech zada pytanie: Niemcy głodują, dlaczego Kasia Tusk nie chce im pomóc? Gdzie jej empatia? Jakie wzorce przekazał jej w domu Donald Tusk? Czy Kasia Tusk jest w ogóle chrześcijanką? Hmmm... to ostatnie mógłby powiedzieć jakichś ksiądz, mamy tam takiego?  To jakichś duchowny. No to że był w seminarium, to że chociaż chciał pójść ale nie wyszło. Podpisze się że aspirujący duchowny.Pomysł na inny materiał. Jakoś to się przemontuje.

Coś w stylu że za Polski pod panowaniem Jarosława Kaczyńskiego i dobrej zmiany nawet córki znienawidzonych wrogów leżą na ręcznikach za 5 tysięcy złotych. Później trzeba by znaleźć zdjęcie gdzie Kasia Tusk pojechała na wakacje i akurat leżała na samym piasku bez ręcznika za czasów PO, najlepiej za premierostwa Donalda Tuska. Czyli puszczamy przekaz. Jarosław Kaczyński lepiej dba o Kasie Tusk niż jej własny ojciec. Wcześniej biedna młoda dziewczyna nie miała na żaden ręcznik, nawet za 40 złotych, musiała leżeć własnym ciałem i ryzykowała chorobę nerek. Teraz ma na 125 takich ręczników. Ile to daje procent? Weźcie tam zadzwońcie do naszych grafików, niech porobią słupki. Po jednej stronie zalążek słupka, mini słupek z kwotą zero a po drugiej wielgachny, ogromny słup jak maczuga Herculesa z kwotą 5 tysięcy a pod spodem ile ta różnica wynosi w procentach. Jak już mamy te nowe technologie to puśćcie to w 3D. To będzie dobre, z ekranu tak jakby wyskakuje to porównanie, obok stoi nasza prowadząca Danuta Holecka i weźcie tam jej powiedzcie żeby zrobiła zdziwioną minę.
Odpowiedz
#3
Co ma na celu ten temat?
Odpowiedz
#4
Temat do żartów, można się pośmiać. Można też pokazać jak mniej więcej TVP Info przerabia informacje, na ich modłę. Mi tu chodzi głównie o to żeby pokazać technikalia bardziej na wesoło.
Odpowiedz
#5
W tvp nie ma wiadomości tylko dziennik telewizyjny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości