Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodziny patologiczne
#1
Czy ktoś z forum pochodzi z takiej rodziny?
Dlaczego tak jest, że niektórzy muszą się wychowywać w "patologicznych rodzinach"?

Ja, po części z takiej rodziny pochodzę, a może i w znacznej części, ponieważ w domu w którym mieszkałem był alkohol, byli znajomi ojca i matki, różne sytuacje nieprzyjemne, a do takich rzeczy przyczynia się alkohol wypijany w nadmiarze.
Przez alkohol, przez niewłaściwy charakter ojca, ja cierpiałem, w domu często nie działo się dobrze, długi, które ojciec narobił, bo nie płacił za czynsz, za inne rachunki.

W znacznej części, "patologie" w rodzinach są spowodowane przez alkohol, który jest nadużywany.
Do tego jeszcze niedobry charakter ojca, matki lub jednego albo drugiego z rodziców. Ja znam to, bo ja z takiego domu i rodziny pochodzę.
Nie wyniosłem żadnych wartości pozytywnych z domu, bo ojciec i matka mi tego nie przekazywali. Sam się nauczyłem życia, bez niczyjej pomocy.

To smutne jest, jak się pochodzi z domu, w którym nie było niczego dobrego, żadnej WIĘZI rodzinnej, żadnego wsparcia i każdy robił co chciał.
Ja to przeszedłem, ale wyrwałem się z tego, w młodym wieku i uciekłem od ojca i matki, przyjeżdżając do ciotki, do innej miejscowości.

Niestety, wpływa to w jakiś sposób na ludzi, z jakich rodzin pochodzą. Jedni sobie z tym w dorosłym życiu radzą i żyją, inni mają gorzej, załamują się, przeżywają, nie mają wsparcia w rodzinie i potrzebują rozmowy z psychologami, również jakiejś terapii...

Ja, na szczęście sobie z tym potrafię radzić, ale też miałem bardzo ciężko i było trudno pewne rzeczy przezwyciężyć.
Jestem sobie. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości